Що таке блокчейн TRON і як працює криптовалюта TRX

Що таке TRON (TRX)? Як працює блокчейн? У чому переваги криптовалюти TRON і як купити чи застікати TRX? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

20 Липень 2022 - 19:41
14 грудня 2023 - 23:51
 0  25
Що таке блокчейн TRON і як працює криптовалюта TRX
Що таке блокчейн TRON і як працює криптовалюта TRX

TRON — це децентралізована цифрова платформа на основі блокчейну з власною криптовалютою, яка називається Tronix або TRX. Завдяки використанню технології блокчейну та децентралізованих додатків (DApps) мережа TRON (TRX) прагне сприяти децентралізації Інтернету. Мережа TRON була створена у вересні 2017 року. 

TRON створена Джастіном Саном, нині генеральним директором Tron Foundation. Компанія має офіси в Сінгапурі та Сан-Франциско. Сан, який народився 1990 року, також є генеральним директором BitTorrent, програми для обміну файлами.

У липні 2018 року BitTorrent, піонер у галузі децентралізованих сервісів із майже 100 мільйонами активних користувачів на місяць, також був придбаний та інтегрований в екосистему TRON. Крім того, TRON, який перевершив Tether (USDT) на Ethereum у квітні 2021 року, містить найбільший у світі оборотний запас стабільних монет. У грудні 2021 року мережа TRON стала повністю керованою спільнотою за допомогою децентралізованої автономної організації (DAO).

Tron Foundation, часто відома як TRX, випустила TRONIX, токен основної мережі, заснований на протоколі TRON. У блокчейні TRON токени TRX є основною одиницею обліку, а вартість всіх інших монет визначається вартістю TRON. Інші токени включають BitTorrent (BTT), JUSTt (JST), USD Coin (USDC), Tether (USDT) та NFT.

Всі токени на основі TRC, природно, використовують TRX як засіб обміну. Завдяки кільком сценаріям додатків, які керують транзакціями та додатками в ланцюжку, TRX об'єднує всю екосистему TRON.

Як працює TRON (TRX)?

Для екосистеми TRON було створено компактну, повну за Тьюрингом віртуальну машину, яку називають віртуальною машиною TRON (TVM). Її мета — надати адаптовану систему блокчейну, яка буде ефективною, стабільною, практичною, безпечною та масштабованою. Токени, сумісні з TVM, реалізуються через смарт-контракти з використанням технічного стандарту TRC-20 та повністю сумісні з ERC-20.

Окрім перерахованого вище, архітектуру TRON становлять рівні зберігання, ядра та додатків. Консенсус, керування обліковими записами та смарт-контракти — це різноманітні модулі основного рівня. Delegated Proof-of-Stake (DPoS) — це механізм консенсусу, який використовується TRON для досягнення консенсусу.

Метод консенсусу блокчейну, який називають делегованим доказом частки, дозволяє користувачам використовувати свої валюти для голосування за різних делегатів. Після обрання ці делегати мають право вирішувати важливі питання, що впливають на всю мережу.

Двадцять сім суперпредставників (SR), які відповідають за відстеження історії транзакцій в екосистемі TRON, перевіряють транзакції. Щошість годин вибирається суперпредставник, який в обмін на свої послуги отримує монету TRX, виготовлену механізмом. Кожні три секунди до блокчейну TRON додається новий блок, і тим, хто додає блоки, видається 32 монети TRX.

У TRON використовується ефективний набір команд та віртуальна машина на основі стека. Смарт-контракти TRON написані на Solidity та інших передових мовах. Крім того, блочне сховище та сховище станів становлять особливий протокол розподіленого сховища, створений TRON. Щоб краще задовольнити потребу у різноманітному зберіганні даних у реальному світі, ідея графової бази даних була включена до архітектури рівня зберігання.

На TRON розробники можуть створювати різні DApps і унікальні гаманці. Більше того, можливості службових додатків безмежні, оскільки TRON дозволяє розгортати та виконувати смарт-контракти. Але що робить TRON таким унікальним?

Мережа TRON має три різні типи вузлів:

  1. «Вузол-свідок» (англ. «Witness Node»). Вузли-свідки створюються SR і в основному відповідають за створення та голосування за пропозиціями, а також за створення блоків.
  2. «Повний вузол» (англ. «Full Node»). Інтерфейси прикладного програмування (API), транзакції та блоки транслюються повними вузлами.
  3. «Вузол міцності»  (англ. «Solidity Nodes»). Блоки з інших повних вузлів синхронізуються через вузли міцності, які також пропонують індексовані API.

До того ж, у мережі TRON існує три різні види облікових записів:

  1. Звичайні облікові записи. Звичайні транзакції здійснюються за допомогою звичайних облікових записів;
  2. Акаунти токенів. Токени TRC-10 зберігаються на облікових записах токенів;
  3. Контрактні облікові записи — це облікові записи смарт-контрактів, які можуть запускатися звичайними обліковими записами та створюються ними.

Переваги TRON (TRX)

Користувачі можуть брати участь у виборі суперпредставників, володіючи та розміщуючи TRX у стейнкінг. Крім того, для платформи вигідно, щоб творці контенту отримували оплату за свої зусилля, зберігаючи при цьому повний контроль над своїми роботами.

В результаті криптовалютна екосистема TRON унікальна тим, що дозволяє вам ділитися своїм контентом з іншими, отримуючи при цьому оплату за інформацію та контент, які ви створюєте як творець контенту. Крім того, комісія за транзакцію на децентралізованій цифровій платформі TRON складає лише 0,000005 доларів США.

До того ж, транзакції у мережі TRON відбуваються неймовірно швидко, оскільки вона підтримує до 2000 транзакцій на секунду. Для порівняння, Bitcoin (BTC) може похвалитися від трьох до шести транзакцій, а Ethereum (ETH) припускає 25 транзакцій.

Щодо торгівлі, то монети TRX можуть продаватися між покупцями та продавцями по всьому світу 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Якщо ви новачок у цій галузі, розгляньте можливість вивчення різних стратегій торгівлі криптовалютою, перш ніж вкладати свої важко зароблені гроші.

Як купити TRON (TRX)?

На криптовалютних біржах, таких як Binance та KuCoin, ви можете придбати TRON за допомогою кредитної або дебетової картки. Перед покупкою необхідно спочатку створити гаманець TRON і отримати його схвалення. На біржі Binance вам спочатку потрібно буде купити будь-який із перелічених стейблкоїнів, які потім можна буде використовувати для покупки TRON. Після покупки токенів TRON багато користувачів зберігають свої TRON в надії, що їхня вартість суттєво зросте або їх можна буде використовувати для торгівлі.

Як застейкати TRON?

Для стейкінгу TRON потрібен Trust Wallet і достатня кількість TRON для оплати комісії за транзакцію. Виконайте наступні кроки, щоб успішно застейкати TRON та отримувати винагороди.

Отримайте адресу TRON у гаманці Trust Wallet 

Натисніть кнопку «Отримати», введіть «TRX» у рядок пошуку, а потім поголіть TRON. Trust Wallet відобразить QR-код адреси для отримання TRX. Скопіювавши цю адресу, ви можете використовувати її для покупки TRX на централізованій біржі та виведення токенів на адресу TRON у гаманці Trust Wallet. Будьте обережні під час виведення коштів через мережу «TRON Network».

Виберіть валідатора TRON

На головній сторінці гаманця Trust Wallet натисніть на значок TRX. Далі необхідно натиснути на кнопку «Стейк» під відображуваним балансом. Trust Wallet відобразить інформацію про стейкінгу. Знову натисніть кнопку «Стейк». У вікні можна вибрати валідатора.

Застейкайте TRX

Введіть суму TRX, яку ви хочете застейкати, а потім натисніть «Далі» та «Підтвердити». Процес розміщення токенів TRON у стейкінг завершено, і незабаром ви почнете отримувати винагороди.

Чи варто інвестувати в TRON (TRX)?

Перш ніж приймати будь-яке інвестиційне рішення, ви повинні знати передісторію проекту, команду, бачення та перспективи, а також свої фінансові цілі. Тим не менш, ви також повинні враховувати компроміс між ризиком та прибутковістю для ваших потенційних інвестицій.

Крім того, вам необхідно створити обліковий запис на одній із бірж перед купівлею або продажем TRON і, можливо, потрібно буде сплатити депозит та/або комісію за зняття коштів. Якщо ви готові це зробити, запитайте себе: чи є безпечним TRON, щоб забезпечити бажану віддачу від інвестицій? Якщо відповідь «так», ви можете продовжити своє інвестиційне рішення або навпаки.

Якщо ви інвестуєте в будь-який проект без належної обачності, ви можете втратити свої гроші, особливо на ведмежому ринку, або зіткнутися з небажаними збитками. Під час ведмежого ринку обов'язково ознайомтеся з критичними параметрами чи показниками, перш ніж приймати будь-яке інвестиційне рішення.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.