SolScan — оглядач блокчейна Solana

Популярна альтернатива офіційному оглядачеві Solana називається Solscan. За допомогою панелі пошуку SolScan.io можна знайти конкретні адреси гаманців, транзакції та детальну інформацію про них.

21 Липень, 2022 - 15:52
11 січня, 2023 - 23:41
 0  12
Що таке SolScan та як користуватися оглядачем блокчейна Solana?
Що таке SolScan та як користуватися оглядачем блокчейна Solana?

Коли ви шукаєте інформацію про певні транзакції або токени в блокчейні Solana, SolScan — це інструмент, який якнайкраще підходить для цього завдання. Цьому інструменту довіряють багато венчурних капіталістів, таких як Solana Ventures і Alameda Research. Крім того, платформу відвідують понад 2 мільйони користувачів на місяць, що становить понад 180 мільйонів запитів даних.

Більшість криптоентузіастів знають Etherscan, блокчейн-провідник Ethereum, де ви можете, наприклад, знайти всі токени в блокчейні Ethereum. Крім Ethereum, існує безліч інших протоколів блокчейна, які активно зростають та розвиваються, у їх числі Solana. Щоб дізнатися, що відбувається в блокчейні Solana, можна використовувати SolScan. Ми пропонуємо вам дізнатися більше про оглядач SolScan.io.

Що таке SolScan?

SolScan.io — це платформа аналізу даних для дослідження певної інформації у блокчейні Solana. Solana має власний однойменний оглядач блокчейна, який вважається офіційним, але SolScan — надзвичайно популярна альтернатива йому.

За допомогою SolScan можна легко переглядати дані в блокчейні про транзакції. Через безліч різних чисел і довгих кодів блокчейн іноді може виглядати заплутаним, але з SolScan розібратися з даними набагато простіше. Через цю платформу у вас є доступ до всього, що відбувається в блокчейні Solana: починаючи від транзакцій, смарт-контрактів і закінчуючи блоками та токенами в блокчейні.

Чи потрібно створювати обліковий запис у SolScan?

Шукаєте переваги SolScan? Однією з його переваг є те, що ним може користуватися будь-хто. Крім того, вам не потрібно створювати обліковий запис, щоб отримати дані про блокчейн, але його все ж таки можна створити. Використання облікового запису дозволить отримати доступ до розширених функціональних можливостей, наприклад, ви зможете легко переглядати власні транзакції.

Інструмент сканування екосистеми Solana

Оскільки екосистема Solana складається з різних децентралізованих додатків (DApps), існує безліч додатків, які люди можуть використовувати. Особливо в періоди високого навантаження або при виникненні проблем із блокчейном Solana може бути корисним мати інструмент для сканування всієї екосистеми. Оскільки SolScan створений виключно для блокчейну Solana, він дає користувачам можливість досліджувати всю екосистему.

З огляду на те, що технологія блокчейн є чимось новим, для багатьох людей її використання може бути важким завданням. Криптокомпанії часто намагаються максимально спростити свої інструменти. Це також стосується і SolScan. Своєю структурою SolScan дуже схожа на EtherScan. Оскільки Ethereum існує набагато довше і випереджає Solana з точки зору прийняття, користувачам, знайомим з EtherScan, буде легко переключитися на SolScan.

Можливості SolScan

Оглядач SolScan має безліч функцій, які гарантують, що ви зможете вивчити весь блокчейн Solana. Перш за все, головна сторінка SolScan.io вже є дуже цікавою сторінкою, повною інформації. Наприклад, тут ви можете знайти поточну кількісну пропозицію криптовалюти Solana (SOL). Крім того, на сторінці також відображається число SOL, що знаходиться в стейкінгу та загальна кількість здійснених транзакцій у мережі. 

Але цікава не лише головна сторінка, тому що на платформі реалізовано й багато інших корисних функцій. У розділах «Analytics» та «Blockchain» можна побачити різні цифри та статистику.

До того ж, платформа має панель інструментів DeFi, де можна отримати повніше уявлення про децентралізовані фінанси (DeFi) в мережі Solana. Також на SolScan.io доступна докладна інформація про стейкінг та дестейкінг, а також багато інших аналітичних даних.

Як використовувати SolScan?

SolScan має багато корисних функцій. У оглядачі блокчейна функція пошуку адрес і транзакцій є функцією, що найчастіше використовується. Люди шукають інформацію про ту чи іншу транзакцію чи токен, тому логічно, що ця функція є найбільш затребуваною.

Ввівши правильні дані у полі пошуку, ви зможете швидко та легко переглянути різні дані, такі як вартість транзакцій, адреси гаманців та багато іншого. Щоб допомогти вам розібратися з функціональними можливостями SolScan, нижче описано алгоритм дій для пошуку інформації про транзакції та адреси.

Транзакції SolScan

Кожна транзакція в блокчейні Solana реєструється за допомогою підпису в основній мережі Solana. Цей підпис складається з кількох цифр і букв, які разом утворюють довгий рядок обох символів. Бажаєте дізнатися більше про конкретну транзакцію? Скопіюйте цей код і вставте його в рядок пошуку SolScan.

Технологія блокчейн означає прозорість, що очевидно у транзакціях на Solana. Натиснувши «Enter», ви потрапите до меню, де ви можете знайти всю інформацію про транзакцію. Ця інформація поділяється на три категорії:

  1. «Огляд» (англ. «Overview»);
  2. «Зміна балансу SOL» (англ. «SOL Balance Change»);
  3. «Зміна балансу токенів» (англ. «Token Balance Change»).

Коли ви натискаєте «Overview», відображаються всі цікаві подробиці транзакції. Тут також є дані про код блоку, збори, дату і час та будь-які додані примітки. Інші категорії показують зміни балансу обох адрес, між якими відбулася транзакція.

Адреса SolScan

Пошук інформації про конкретну адресу працює майже так само, як із даними щодо транзакцій. Щоб дізнатися історію певної адреси, достатньо кількох натискань кнопок.

По-перше, важливо знайти правильну адресу Solana, про яку ви хочете дізнатися більше. Код адреси набагато коротший за підпис транзакції, але він також складається як з цифр, так і з літер. Скопіювавши цей код, а потім вставивши його в рядок пошуку SolScan, ви зможете знайти список адреси, що вас цікавить.

Як знайти токени на SolScan?

Якщо ви хочете знайти токени в SolScan.io, знову скористайтеся рядком пошуку. Ця багатоцільова функція працює для пошуку токенів так само легко, як і при пошуку інформації про транзакції та адреси.

Якщо вам потрібна додаткова інформація про токені в блокчейні Solana, ви можете ввести адресу токена в рядку пошуку SolScan. Часто адресу токена можна знайти на веб-сайтах або соціальних мережах. Скористайтеся сайтами CoinGecko та CoinMarketCap, якщо раніше зазначені ресурси не дали результатів під час пошуку адреси токена.

Кому корисно використовувати SolScan.io?

Кожен учасник спільноти Solana може використовувати SolScan для доступу до важливих даних. У разі виникнення проблем чи питань щодо транзакцій дуже зручно звертатися до цього оглядача. Наприклад, якщо ви не впевнені в транзакції, інформація SolScan.io може бути дуже корисною. Особливо коли йдеться про великі суми, корисно знати, що в конкретний момент відбувається з транзакцією.

Іноді необхідно почекати деякий час, щоб криптовалюта надійшла до гаманця. Також можна випадково припуститися помилки в адресі та параметрах транзакції. Щоб уникнути подібних переживань та проблем, спочатку можна відправити невелику суму, щоб переконатися, що з платежем все гаразд. Звичайно, це не дасть 100% гарантію, але допоможе уникнути фатальних помилок.

Альтернативи SolScan

Серед багатьох користувачів блокчейну Solana, SolScan є найбільш популярним інструментом. Тим не менш, існують і інші оглядачі блокчейну. Наприклад, офіційний оглядач Solana. SolScan створювався як альтернатива йому.

Окрім SolScan, існують такі інструменти, як Solanascan та Blockchair. Вони також є оглядачами блокчейнів та сумісні з Solana. Ці платформи мають іншу структуру. Якщо вам подобається використовувати EtherScan для блокчейна Ethereum, у цьому випадку перехід на SolScan буде набагато простішим.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.