Надійшло СМС повідомлення від KuCoin з кодом підтвердження

Що означає SMS повідомлення від біржі KuCoin з кодом підтвердження. Що робити, якщо надійшло повідомлення?

16 травня 2022 - 20:36
24 листопада 2023 - 21:32
 0  46
Надійшло СМС повідомлення від KuCoin з кодом підтвердження

Почастішали випадки, коли деяким абонентам мобільних операторів почали надходити SMS від KuCoin, у яких зазначено код підтвердження. Варто зауважити, що більшість одержувачів ніколи не співпрацювали з біржею. Іноді в тексті повідомлення міститься посилання на мобільний додаток KuCoin. У цій статті ми докладно розглянемо такі ситуації та напишемо алгоритм дій.

Навіщо KuCoin розсилає СМС?

KuCoin - це велика біржа, що дозволяє торгувати всілякими криптовалютами. Проект функціонує з 2017 року і заслужив на репутацію надійного партнера для трейдерів. Розсилка СМС є одним із важливих інструментів захисту персональних даних від крадіжки та несанкціонованого доступу до активів. Код підтвердження міститься у повідомленні не випадково. Він потрібний для таких цілей, як завершення етапу реєстрації нового акаунту, вхід до облікового запису, а також відновлення втраченого пароля.

Якщо раніше ви ніколи не чули про KuCoin, можна сміливо проігнорувати повідомлення. Ці дії не матимуть жодних негативних наслідків для вас. Найбільш ймовірно, що смс з кодом підтвердження прийшло помилково. Наприклад, коли хтось заповнював форму реєстрації, і допустив друкарську помилку в останніх цифрах номера телефону. Нерідко шахраї використовують назви відомих крипто-бірж для розсилки підроблених повідомлень із посиланням на сайти, що містять шкідливі програми. Їхня мета - отримати особисті дані та/або отримати доступ до фінансів жертви. Будьте уважні перед переходом та будь-якими діями на сумнівних сайтах.

Що робити?

Якщо у вас вже є обліковий запис на платформі KuCoin, і ви отримали повідомлення з кодом підтвердження без вашого запиту, тоді варто бути дуже обережним. Наявність зареєстрованого облікового запису майже завжди говорить про присутність на гаманцях будь-якої суми грошей у криптовалюті. Не переходьте на сторонні посилання. Не передавайте нікому отриманий код підтвердження KuCoin. Ви також можете подати запит на зміну пароля, а також увімкнути двофакторну аунтифікацію та інші доступні методи захисту облікового запису.

Отримання цілої серії SMS з кодом підтвердження може говорити про те, що зловмисники цілеспрямовано атакують ваш аккаунт з метою отримати доступ до коштів на вашому гаманці. У такій ситуації слід зберігати спокій і не наробити необачних дій.

  1. Не переходьте до посилань, вказаних у повідомленнях;
  2. Увімкніть усі доступні способи додаткового захисту облікового запису на KuCoin;
  3. Змініть пароль на більш надійний, якщо раніше він був дуже простим;
  4. Повідомте службу підтримки біржі про атаку на ваш обліковий запис;
  5. Перевірте захищеність реєстраційної адреси ел. пошти та/або номеру мобільного телефону. Іноді шахраї намагаються перевипустити sim-картку абонента через оператора.

Можливі наслідки

Підроблені сайти, які зовні дуже схожі на офіційні ресурси бірж, створюються для отримання логіну та паролю. Їх ще називають фішингові сайти і через неуважність відвідувача дозволяють зламувати акаунти жертв. Подібна схема існує вже дуже давно, а значить, її можуть спробувати реалізувати і з KuCoin. У таких ресурсів домен або іншими словами адреса сайту завжди буде дуже схожа на оригінальну.

Довірливий відвідувач фішингового сайту відправляє свої дані хакерам, а ті, в свою чергу, оперативно (часто навіть моментально) спустошують гаманець цього користувача біржі. Повернути гроші назад, швидше за все, вже не вийде. 

Цікаво, що код підтвердження можна зустріти на біржі Binance. При цьому алгоритм дій майже повністю збігається з описаним вище для користувачів KuCoin.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.