Як купити Ethereum: посібник для початківців з покупки ETH

Як і де купити криптовалюту Ethereum? Які засоби оплати можна використовувати? Як безпечно зберігати придбаний ETH? Відповіді на ці та інші питання читайте в нашому докладному посібнику для інвесторів-початківців.

13 вересня 2022 - 11:40
15 грудня 2023 - 01:13
 0  1730
Як купити Ethereum: посібник для початківців з покупки ETH
Фото: brokker.news

Ethereum — це віртуальна машина EVM (Ethereum Virtual Machine) та блокчейн з відкритим вихідним кодом, на основі якого люди можуть створювати всілякі рішення. Мережа дозволяє практично будь-якому бажаючому створювати децентралізовані програми (DApps) і в цілому використовувати мережу, при цьому ефір (ETH) є ключовою частиною процесу. 

Ефір (ETH) — це рідна криптовалюта Ethereum, яка дозволяє виконувати всі операції у блокчейні. Існує безліч способів отримання ефіру, багато з яких докладно описані в цьому посібнику.

Докладну інформацію про блокчейн Ethereum та криптовалюту ETH опубліковано в окремому матеріалі.

Як купити Ethereum?

Інвестори можуть купувати та зберігати ETH як довгострокові інвестиції, подібно до вкладень у Bitcoin (BTC), сподіваючись, що його вартість з часом зросте. Щоб придбати Ethereum, виконайте дії, описані нижче.

  1. Виберіть криптовалютну біржу, яка підтримує торгівлю Ethereum (ETH);
  2. Вирішіть, як купити Ethereum;
  3. Зберігайте криптовалюту ETH.

Нижче розглянемо кожен крок докладніше, щоб відповісти на всі питання.

Виберіть біржу криптовалют

Найпростіший і популярніший спосіб купити ETH — це криптобіржа. Ефір є другою за величиною криптовалютою за ринковою капіталізацією після Bitcoin, тому знайти онлайн-біржу криптовалют, яка працює у вашій країні проживання та торгує ETH, не повинно бути надто складно.

Насамперед, вам потрібно буде вибрати біржу, яка провадить діяльність у вашому регіоні, а потім зареєструватися на ній. Обов'язково вивчіть обрану біржу. Переконайтеся, що платформа підтримує способи оплати, які ви хочете використовувати для торгівлі. Процес реєстрації може відрізнятися залежно від біржі та вашого регіону.

Деякі біржі вимагають надати особисту інформацію та документи, що засвідчують особу, тоді як інші потребують мінімальної інформації. Однак біржі, яким спочатку потрібно менше інформації для створення облікового запису, часто потребують додаткової інформації для розблокування певних функцій, таких як розширені ліміти на зняття коштів. Ця інформація збирається відповідно до правил «Знай свого клієнта» (KYC) для боротьби з відмиванням грошей (AML). Якщо обрана біржа вимагає пройти раніше згадані процедури, то вона є централізованою криптовалютною біржею, і здійснює свою діяльність відповідно до вимог регуляторів.

Після проходження всіх необхідних перевірок вам потрібно буде вибрати спосіб оплати. Залежно від біржі існують різні методи, включаючи банківські перекази, платежі за кредитними та дебетовими картками та перекази в рамках єдиної зони платежів у євро (SEPA).

Комісії за введення та виведення коштів можуть змінюватись в залежності від типу переказу та використовуваної біржі. Детальну інформацію про комісії часто можна знайти в нижньому колонтитулі веб-сайту біржі. До того ж, ви можете скористатися Google, ввівши в рядок пошуку назву біржі та слова «розмір комісій».

Вирішіть, як купити Ethereum

Для покупки ETH ви повинні підключити свій банківський рахунок або дебетову картку для поповнення рахунку. Комісія, швидше за все, змінюватиметься в залежності від обраного вами способу оплати. Крім того, біржі різняться залежно від того, які валюти вони дають змогу використовувати. Деякі платформи полегшують перекази фіатної валюти, наприклад, перекази в доларах США та євро, а також перекази криптоактивів, тоді як інші біржі можуть підтримувати лише перекази криптоактивів для купівлі криптовалют. Час введення та виведення коштів залежить від використовуваного методу та активу.

Щойно кошти надійдуть на ваш біржовий рахунок, ви зможете розпочати торгівлю. Тепер можна буде обміняти долари США на Ethereum. Просто введіть суму у доларах, яку ви хочете обміняти на ETH. Платформа відобразить поточні подробиці обміну фіатної валюти на ефір, залежно від поточної вартості криптовалюти.

Іноді криптоваолютні біржі дозволяють відразу вказати суму в доларах США, яку ви хочете витратити на покупку ETH або вказати бажану кількість Ethrereum для покупки, а потім відобразиться інформація про поточну вартість угоди. Далі потрібно буде сплатити покупку за допомогою банківської картки, і по завершенню процедури оплати, криптовалюта надійде на спотовий гаманець на біржі.

Зручність процесу покупки залежить від конкретної біржі, і багато хто з них прагне максимально спростити процес. Ви можете побачити різну кількість цінної інформації, як-от поточна вартість та пов'язані з нею новини на сайті обраної біржі. Після того, як ви отримали ефір, ви можете вивести його на обраний вами гаманець поза біржею.

Зберігання Ethereum

Для більшості інвесторів легше залишити свою криптовалюту на біржовому рахунку. Однак, якщо ви хочете перемістити свої активи в безпечніше місце зберігання, цифровий гаманець може забезпечити додаткову безпеку. Існує безліч типів цифрових гаманців, кожен із яких має різний рівень захисту. Вибирайте з розумом.

Раніше ми вже випустили докладне посібник з вибору гаманця та зберігання Ethereum (ETH).

Як купити Ethrereum за готівку?

У цьому розділі пояснюється, як інвестувати в ETH за допомогою готівки.

З різних причин купівля ефіру безпосередньо в іншої сторони може бути кращим варіантом. Однак правила щодо таких транзакцій можуть різнитися залежно від географічного регіону. Однорангові онлайн-обміни (P2P) зазвичай, як і раніше, включають процеси KYC і AML.

Обмін P2P спрямований на полегшення позабіржової (OTC) торгівлі місцевою валютою для криптоактивів, таких як BTC або ETH. Грунтуючись на структурі блокчейну Ethereum, позабіржова торгівля ETH використовує смарт-контракти Ethereum, що допомагає процесу.

Криптовалютні сервіси P2P, по суті, функціонують як торгові майданчики, які дозволяють користувачам платити у місцевій валюті окремим організаціям в обмін на різну кількість криптоактивів, таких як Ethereum. Такі платформи або послуги P2P зазвичай використовують функції умовного депонування. Способи переказу грошей можуть включати банківські перекази, платіжні платформи тощо.

Зустріч із кимось особисто у громадському місці також може бути варіантом для прямої покупки ETH. Однак такі транзакції пов'язані з ризиком, тому вживайте всіх необхідних запобіжних заходів, як при проведенні традиційної фінансової операції з незнайомцем. Вам також потрібний доступ до Інтернету для транзакції.

Однорангова торгівля ETH може бути конфіденційнішою, ніж використання централізованих бірж. Однак цей метод торгівлі може вимагати певного рівня довіри між двома залученими сторонами, особливо під час особистої зустрічі. Крім того, якщо ви вирішите брати участь у угодах P2P, ви зобов'язані переконатися, що ви дотримуєтеся місцевого законодавства.

Покупка ETH через крипто-термінали

Альтернативний спосіб покупки ефіру — через крипто-термінали, які зазвичай вимагають надання певних особистих даних.

Використання криптомата для покупки криптовалюти також потребує гаманця Ethereum — місце, куди крипто-термінал може перевести куплений вами ETH. Гаманці Ethereum будуть розглянуті пізніше у цьому посібнику.

Якщо ви маєте гаманець, вам потрібно буде знайти найближчий криптомат, який полегшує транзакції з ефіром та іншими популярними криптовалютами. Скористайтеся пошуком у Google, щоб знайти крипто-термінали, які підтримують торгівлю Ethereum. Зверніть увагу, що цей спосіб придбання криптовалюти доступний в обмеженому списку регіонів.

Знайшовши найближчий до вас криптомат, знайдіть QR-код (адресу вашого гаманця ETH) у своєму гаманці і піднесіть його до камери автомата, щоб він міг його відсканувати. Потім вставте готівку в банкомат та підтвердіть кількість ефіру для завершення покупки. Придбаний Ethereum буде надіслано на вказану адресу. Процес аналогічний використанню Bitcoin-криптомату.

Як купити Ethereum за допомогою кредитної картки?

Покупка ETH за допомогою кредитної картки працює аналогічно до будь-якої іншої онлайн-купівлі:

Для початку перейдіть на веб-сайт або додаток брокера (їм може бути криптовалютна біржа) Ethereum за кредитною карткою та зареєструйте обліковий запис. Деякі попросять вас зв'язати банківський рахунок або підтвердити свою особу, надіславши фотографію свого посвідчення особи на цьому етапі.

Платформи або вимагатимуть від вас поповнення рахунку, або дозволять вам проводити операції після того, як ви зареєструєтеся та отримаєте підтвердження облікового запису. Якщо вам потрібно поповнити рахунок, ви можете зробити це за допомогою кредитної картки. Просто виберіть «купівля», щоб заповнити форму замовлення для транзакції ETH, якщо ви можете купити безпосередньо зі своєї кредитної картки без поповнення свого рахунку. Тікер ETH можна використовувати для пошуку Ethereum.

Введіть кількість ефіру, яку ви бажаєте придбати. Деякі брокери вимагають, щоб ви вводили суму в Ethereum, а потім відображається ціна у фіатній валюті. Інші дозволяють вам ввести суму в доларах та подивитися, скільки ETH ви отримаєте натомість.

Далі брокер попросить вас вибрати спосіб оплати зі списку можливих. У деяких є розрахунок виключно кредитними картками, в той час як у інших є опція «кредитна або дебетова» картки.

Баланс ETH відобразиться у вашому обліковому записі після завершення етапу оплати покупки. Тепер ви маєте Ethereum, а платформа зберігає кошти для вас.

Варто зазначити, що не всі емітенти (банк або фінансова установа, що випустила картку) кредитних карток дозволяють вам купувати криптовалюту за допомогою вашої картки, а деякі розглядають купівлю криптовалюти за допомогою кредитної картки як діяльність з високим ризиком, яка може призвести до скорочення вашого кредитного ліміту.

Як купити ETH за допомогою PayPal?

Платформа eToro — найпростіший спосіб купити Ethereum за допомогою PayPal. Ви можете купувати, зберігати та відправляти криптовалюти за допомогою гаманця eToro, який є торговельною платформою контрактів на різницю цін (CFD).

Окрім ETH, PayPal можна використовувати для покупки Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dash (DASH) та Ripple (XRP). Сайт дуже зручний для користувача і часто визнається одним із найкорисніших місць для нових інвесторів.

Інший варіант — зайти на Localcryptos (раніше Localethereum), неофіційну мережу, де ви можете знайти і зв'язатися з людьми, які продають ефір в різних місцях. Вони можуть прийняти від вас платіж PayPal, залежно від їхніх уподобань.

Localcryptos — це сервіс, який пов'язує вас з людьми, які хочуть продати ETH у вашому районі чи по всьому світу. Сервіс схожий на «платформу для розміщення оголошень». Тому, перш ніж натискати кнопку оплати, переконайтеся, що ви прочитали їхні умови торгівлі та постарайтеся зрозуміти про них якнайбільше.

Гаманці Ethereum

Гарне розуміння криптогаманців та того, як працюють транзакції Ethereum загалом, може бути корисною інформацією для потенційних покупців ефіру. Існує кілька різних типів гаманців, включаючи локальні та апаратні гаманці. Ви також можете використовувати гаманець, наданий біржею криптовалют.

Ще одна річ, яку слід враховувати, — чи хочете ви використовувати так званий гаманець «повний вузол», який вимагає завантаження всього блокчейна Ethereum (дуже великий з точки зору розміру пам'яті комп'ютера) або «легкий вузол», який не вимагає завантаження повної копії блокчейна для роботи. Звичайно, якщо ви новачок в Ethereum, кращим варіантом буде полегшений клієнт. Деякі криптогаманці пропонують можливість купівлі або обміну криптоактивів безпосередньо у додатку гаманця.

Якщо ви купуєте ефір на біржі, використання гаманця на тій же платформі — найпростіший варіант, але такий підхід має свої плюси і мінуси. На жаль, світ криптовалют повний випадків зламування бірж.

Злом біржі може статися в ширшому масштабі, під час якого вся біржа втратить кошти через злому, або ваш обліковий запис може зазнати локального злому. На деяких біржах діють додаткові заходи безпеки, однак злом все одно може призвести до втрати коштів або затримок, пов'язаних із поверненням коштів.

Таким чином, використання гаманця, який контролюється власником активу поза біржами, може бути безпечнішим варіантом, оскільки він забезпечує більший контроль над активами, а також різні рівні безпеки залежно від заходів та дій користувачів. Однак, використання таких гаманців накладає велику відповідальність на власника активу.

Зберігання ETH на біржі вимагає ряду передових методів забезпечення безпеки облікового запису та активів, включаючи використання двофакторної аутентифікації (2FA). Проте криптобіржі зазвичай обслуговують клієнта без вимоги самостійно керувати закритим ключем.

З іншого боку, позабіржові гаманці, також звані автономними криптогаманцями, повністю покладають на користувача відповідальність за збереження паролів, закритих ключів та зберігання активів. Що таке закритий ключ? У найпростішому випадку закритий ключ дає власнику доступ до засобів, що зберігаються у гаманці, пов'язаному з цим ключем.

Якщо ваш гаманець стане недоступним і ви втратите свою резервну сід-фразу, у вас більше не буде можливості отримати доступ до вашого гаманця і всі кошти, які ви там зберігали, будуть назавжди втрачені. Кожен гаманець Ethereum має загальнодоступну адресу гаманця. Використовуйте цю адресу для надсилання коштів на цей гаманець із біржі або з іншого місця, якщо хочете.

Чи не пізно інвестувати в Ethereum?

Ethereum як проект все ще перебуває на стадії розробки. Отже, чи є ETH гарною інвестицією? Значна кількість рішень була побудована на блокчейні Ethereum, хоча масштабування для такого широкого використання було проблемою, як це видно з CryptoKitties у 2017 році та децентралізованими фінансами (DeFi) у 2020 та 2021 роках.

Блокчейн ETH у вересні 2022 року переходить на Ethereum 2.0, який включає зміну алгоритмів консенсусу з proof-of- work (PoW) на proof-of-stake (PoS). Очікується, що цей крок допоможе масштабувати мережу.

Ефір визнано другою найбільш відомою криптовалютою на сьогоднішній день, яка має другу за величиною ринкову капіталізацію серед усіх криптоактивів, а перше місце посідає BTC.

Ціна Ethereum зазнала ряду значних стрибків вгору протягом багатьох років, іноді торгуючись понад 4000 доларів за монету. Проте важко передбачити довгострокову вартість будь-якого криптоактиву. Через 10 років ефір може нічого не коштувати або його вартість може продовжувати зростати. Вирішення масштабованості ще також доведеться побачити.

Безпека транзакцій Ethereum

Однією з найважливіших аспектів мережі Ethereum є незворотність транзакцій. Тому ніколи не вводьте адресу вручну, тому що вона є дуже довгим рядком випадкових букв і цифр з урахуванням регістру. Одна помилка може призвести до того, що ваші кошти зникнуть назавжди. Обов'язково перевірте всі дані перед підтвердженням транзакції.

Уникайте зберігання великої кількості ефіру в гаманцях, що надаються біржами. Оскільки біржа, по суті, відповідає за ваш гаманець, втрата коштів не виключена, і це може статися через злом чи навіть шахрайську діяльність біржі. Самостійні гаманці забезпечують більший контроль над засобами, що зберігаються. Якщо ви збираєтесь зберігати велику кількість ефіру, подумайте про покупку апаратного гаманця.

Впровадьте додаткові заходи безпеки, де це можливо, такі як двофакторна автентифікація і т. д. Нарешті, завжди пам'ятайте про те, що потрібно зберігати сід-фразу резервного копіювання, і пам'ятайте, що, хоча автономні гаманці надають більшу свободу, вони також пов'язані з додатковою відповідальністю та необхідними знаннями.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.