Що таке умовне депонування (ескроу) криптовалют?

Економічні та фінансові послуги у світі криптовалют різноманітні та одна з них – ескроу-сервіс. Мета цієї послуги — запропонувати інвесторам надійний та безпечний засіб зберігання їх криптовалют. Дізнайтеся більше про цю послугу та все, що вона може запропонувати.

16 червня, 2022 - 22:57
11 січня, 2023 - 02:03
 0  10
Що таке послуга умовного депонування (ескроу) криптовалют та як вона працює

Умовне депонування або послуга ескроу – це одна з найчастіших та найпопулярніших послуг зберігання в екосистемі криптовалют. Ця послуга включає створення договору про гарантійний депозит, в якому кошти або активи знаходяться в резервній фазі завдяки втручанню третьої сторони. Після гарантії та перевірки дотримання домовленостей між залученими сторонами кошти розблоковуються. Тобто третій стороні чи посереднику призначається грошова сума для її захисту до перевірки певних умов. Потім гроші вивільняються та доставляються продавцеві або постачальнику послуг залежно від обставин.

Цей тип послуги зберігання дуже корисний при виконанні як фізичних операцій, так і онлайн-угод, оскільки вони надають засоби для проведення операції нейтрально, неупереджено, стабільно та прозоро. На послуги умовного депонування неспроможна вплинути жодна із сторін, що задіяна в угоді. Фактично, результат, який вони представляють, має бути точно пристосований до заздалегідь встановлених умов угоди про обслуговування. Ось чому вони забезпечують високий рівень безпеки та довіри між залученими сторонами.

Що таке ескроу-платежі?

Платежі умовного депонування або ескроу-платежі – це платежі, за яких гроші залишаються на зберіганні або в депозиті доти, доки операція, яка ініціює платіж, не буде завершена правильно. Це безпечна платіжна система, яка використовується, наприклад, службами умовного депонування та метою якої є підвищення безпеки економічного обміну між різними людьми.

Щоб досягти цього, люди, які хочуть виконати операцію, вибирають третю сторону, якій вони довіряють у якості зовнішнього агента. Ця третя сторона служитиме зберігачем грошей, забезпечуючи дотримання правил обміну для обох сторін. Таким чином, наприкінці обміну зовнішній агент перевіряє, що все гаразд, і платіж видається одержувачу для використання. Таким чином, обидві сторони можуть бути повністю задоволені обміном та виключається ризик порушення умов контракту.

Тепер, у світі, в якому ми все більше бачимо посилювальну роль криптовалют, ви напевно запитаєте себе, яка логіка у ескроу-платежів? Вся логіка полягає в тому, що вони дуже корисні, особливо якщо ви хочете обміняти криптовалюти, токени або іншу цінність з ненадійними суб'єктами. Крім того, у світі криптовалют найкраще те, що ескроу-платежі не повинні залишати повний контроль над коштами однієї зі сторін, і навіть ця третя сторона може бути просто смарт-контрактом, спеціально розробленим для цієї мети.

Мета платежів умовного депонування

Основна мета ескроу-платежів — забезпечити максимальну безпеку сторін у процесі обміну. Ідея полягає в тому, щоб уникнути будь-якої негативної ситуації, яка торкається однієї зі сторін через нечесне поводження з іншою.

Отже, цей тип оплати широко використовується, наприклад, на платіжних платформах P2P. Тому, що це завжди гарантує, що сторони діятимуть чесно. Оскільки інший вчинок може призвести до втрати репутації або вигнання недобросовісної сторони.

Як працює послуга умовного депонування?

Щоб гарантувати безпеку та довіру до сторін, що беруть участь у угоді, послуга умовного депонування має надаватися незалежною, нейтральною та сертифікованою третьою стороною. Це робиться для захисту як продавця, так і покупця.

Одним із найпоширеніших способів використання кастодіальних послуг є покупка товару. Отже, покупець вносить гроші з цього приводу на рахунок постачальника послуг умовного депонування. І як тільки покупець отримає товар і переконається, що він у хорошому стані, він повідомляє про це умовного депонента для передачі грошей продавцю. Отже, це допомагає уникнути типових шахраїв, коли одна людина вносить депозит за товар, а потім інша зникає з грошима. Але ще один дуже поширений момент, у якому використовується ця методологія договору зберігання, — це надання послуг.

І зараз він широко використовується у світі криптовалют, де використовуються смарт-контракти. Потім при оплаті послуги, придбанні товару чи активу дві залучені сторони укладають угоду. У ньому прописуються умови, що належать до форми, грошей та часу. Заявник на послугу чи покупець заздалегідь вносить заставу. І ці кошти залишаються на зберіганні на ескроу-рахунку. Таким чином, коли послугу або товар буде надіслано, а заявник перевірить статус і буде задоволений, кошти будуть передані іншій стороні.

Як працюють децентралізовані ескроу-платежі?

Платіж умовного депонування в блокчейні працює в основному так само, як і традиційний ескроу-платіж. Іншими словами, умовне депонування зазвичай має трьох учасників. Двоє є залученими сторонами, а третій є посередником у разі суперечок. У традиційному ескроу-платежі посередник — це той, хто тримає гроші, але у платежах умовного депонування на блокчейні це не потрібно.

І це те, що відрізняє звичайні ескроу-платежі від платежів умовного депонування, що здійснюються за допомогою блокчейну. Останні мають величезну перевагу: гроші ніколи не будуть повністю контролюватись одним учасником. Це може здатися нісенітницею, але це не так. Все це можливо завдяки смарт-контрактам, тобто, можливості планувати транзакції для виконання певних дій на основі низки зумовлених, прозорих та незмінних умов.

Переваги ескроу-послуг

Послуга умовного депонування дає великі переваги як покупцю, і продавцю. Але його найбільшою перевагою є гарантія безпеки та зміцнення довіри між залученими сторонами.

У випадку із замовником послуги або покупцем товару ескроу повністю виключає можливість втрати вкладених грошей. Оскільки якщо ви не задоволені обслуговуванням або товар не доставлено, ваші гроші можуть бути повернені. Зі свого боку, для постачальника послуг або продавця це також перевага. Оскільки кошти перебувають на зберіганні в нейтральної третьої сторони. Так можна бути абсолютно впевненим, що, виконавши договір, ви отримаєте свою гарантовану виплату. І що вона буде доставлена ​​на момент закінчення контракту.

У разі операцій із криптовалютами послуги умовного депонування дозволили проводити транзакції прозоро та безпечно. З гарантією того, що абсолютно невідомі люди можуть виконувати операції без шахрайства (скам та фрауд). Наприклад, за участі в ICO використання умовного депонування гарантує серйозність та відповідальність інвесторів, які хочуть фінансувати ці проекти. Оскільки розробники, які беруть участь у ICO дуже часто мало або зовсім нічого не знають про діловий світ, це може створити для інвесторів певне середовище недовіри та невпевненості. Ескроу-сервіси гарантують, що проекти ICO не закінчаться провалом, а якщо ні, то обов'язково будуть безпечними та прибутковими.

Отже, депозитарні послуги мають великі переваги перед традиційними системами передоплати. Створюючи безпеку, довіру, відповідальність і роблячи набагато більше ефективної та гнучкої роботи.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.