Що таке блокчейн Avalanche і як працює криптовалюта AVAX

Що таке Avalanche (AVAX)? Як працює блокчейн? Як купити чи продати AVAX? Які переваги та недоліки є у Avalanche? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

7 жовтня 2022 - 10:20
14 грудня 2023 - 19:23
 0  138
Що таке блокчейн Avalanche і як працює криптовалюта AVAX
Фото: brokker.news

Avalanche — це блокчейн-платформа, яка покликана вирішити трилему блокчейна масштабованості, безпеки та децентралізації завдяки своєму унікальному механізму Proof of Stake (PoS).

Як і Ethereum, Avalanche підтримує смарт-контракти для запуску децентралізованих програм (dApps) у своїй мережі. Оскільки смарт-контракти Avalanche написані мовою Solidity, яка також використовується Ethereum, він спрямований на створення більшого функціонального блокчейну шляхом інтеграції ряду екосистем децентралізованих фінансів (DeFi), включаючи проекти, що добре зарекомендували себе, такі як Aave і Curve.

AVAX, власний токен платформи Avalanche, використовується для забезпечення транзакцій у її екосистемі. AVAX служить засобом розподілу системних винагород, участі в управлінні та полегшення транзакцій у мережі шляхом сплати комісій.

Відомо, що блокчейн Avalanche може обробляти близько 4500 транзакцій на секунду. До того ж,   Avalanche є проектом з відкритим вихідним кодом, тому кожен бажаючий може переглядати та робити свій внесок у розвиток коду платформи.

Як працює Avalanche (AVAX)?

Платформа смарт-контрактів Avalanche підтримує як децентралізовані програми (dApps), так і автономні блокчейни. Ось деякі особливості, які роблять Avalanche унікальним:

  • Швидкість створення монет: максимальна пропозиція AVAX обмежена 720 мільйонами токенів, але користувачі AVAX визначають, як швидко карбуються нові монети. Власники AVAX можуть контролювати швидкість створення нових монет, голосуючи за коригування суми AVAX, що виплачується як винагорода за додавання нового блоку до блокчейну Avalanche.
  • Структура комісії за транзакцію: Вартість обробки транзакції залежить від типу транзакції та завантаженості мережі Avalanche. Усі збори спалюються — видаляються з обігу — щоб з часом AVAX став дефіцитнішим. Користувачі Avalanche голосують за комісію за транзакцію Avalanche, в результаті чого AVAX може бути змінена.
  • Механізм консенсусу: транзакції в блокчейні Avalanche підтверджуються з використанням унікального методу, який вимагає підтвердження транзакцій безліччю невеликих випадкових підмножин учасників мережі, перш ніж транзакції будуть вважатися завершеними.
  • Заохочення за участь: високий час безвідмовної роботи та швидкий час відгуку можуть збільшити кількість винагород AVAX, які учасник мережі може заробити за обробку транзакцій AVAX.

Механізм консенсусу Avalanche

Щоб мережа блокчейна могла перевіряти транзакції та залишатися в безпеці, вона має використовувати протокол, який дозволяє її вузлам досягати згоди чи консенсусу. Щодо криптовалюту, розмова була зосереджена навколо Proof of Work (PoW) та Proof of Stake (PoS) як провідних методів для досягнення цієї угоди.

Avalanche зазвичай управляється механізмом Proof-of-Stake (PoS). Власники AVAX повинні відправити свої монети до стейкінгу — погоджуються не торгувати чи продавати — AVAX в обмін на право підтверджувати транзакцію AVAX. Власники AVAX з найбільшою кількістю стейкінгу і беруть участь у якості валідаторів з найбільшою ймовірністю будуть обрані як валідатори для нових блоків Avalanche. Валідатори багаторазово виконують цю процедуру вибірки, «плітка» один з одним, щоб зрештою дійти консенсусу. Таким чином, одне повідомлення валідатора відправляється іншим валідаторам, які відбирають більше валідаторів, які відбирають ще більше валідаторів — знову і знову, доки вся система не прийде до угоди за результатом. Так само, як одна сніжинка може перетворитися на снігову кулю, одна транзакція може зрештою перетворитися на лавину.

Винагорода валідатора масштабується залежно від кількості часу, протягом якого вузол стейкал свої токени, що називається Proof of Uptime, і якщо вузол історично діяв відповідно до правил програмного забезпечення, які називають Proof of Correctness.

Власність токенами AVAX також необхідна для голосування за пропозиціями щодо управління Avalanche. 

Підмережі

Користувачі Avalanche можуть запускати спеціалізовані мережі, які можуть працювати за власними наборами правил. Ця система можна порівняти з іншими рішеннями для масштабування блокчейна, такими як парачейни Polkadot та уламки Ethereum 2.0.

Консенсус у цих ланцюжках досягається за допомогою підмереж, які являють собою групи вузлів, які беруть участь у перевірці певного набору ланцюжків блоків. Усі валідатори підмереж також повинні перевіряти основну мережу Avalanche.

Вбудовані блокчейни

Avalanche побудована з використанням трьох різних блокчейнів, щоб усунути обмеження трилеми блокчейну. Цифрові активи можна переміщати по кожному з цих ланцюжків для виконання різних функцій у рамках екосистеми.

  1. Exchange Chain (X-Chain) — це блокчейн за замовчуванням, у якому створюються та обмінюються активи. Він включає власний токен Avalanche, AVAX.
  2. Contract Chain (C-Chain) дозволяє створювати та виконувати смарт-контракти. Оскільки смарт-контракти Avalanche ґрунтуються на віртуальній машині Ethereum, вони можуть використовувати переваги міжмережевої взаємодії.
  3. Platform Chain (P-Chain) координує валідаторів та дозволяє створювати підмережі та керувати ними.

Переваги та недоліки Avalanche

Давайте розберемося, що подобається і не подобається в Avalanche:

Переваги Недоліки
Швидкий час обробки транзакцій; Жорстка конкуренція з боку таких платформ, як Ethereum;
Структура винагороди стимулює участь; Валідатори Avalanche повинні застікати 2000 токенів AVAX;
Здатний підтримувати безліч проектів на основі блокчейну. Зловмисні або необережні валідатори ніколи не караються втратою AVAX.

Порівняння Avalanche та Ethereum

Вам може бути цікаво, чим Avalanche відрізняється від Ethereum. Avalanche заявляє про більш швидкий час обробки транзакцій — 4500 транзакцій за секунду порівняно з обмеженням Ethereum, що становить близько 15. Паралельний характер консенсусного протоколу Avalanche — це те, що дозволяє мережі Avalanche перевіряти транзакції значно швидше ніж Ethereum.

Важливо: Оновлення Ethereum Merge у вересні 2022 року заклало основу для блокчейну та мережі для значного збільшення швидкості транзакцій. Повідомляється, що коли шардинг буде реалізований, Ethereum зможе проводити 100 000 транзакцій на секунду.

В той час, як Ethereum в даний час працює в набагато більшому масштабі, підтримуючи набагато більше проектів і транзакцій, чудова здатність Avalanche до масштабування може дати платформі Avalanche довгострокову перевагу перед Ethereum. Avalanche може підтримувати велику кількість транзакцій, не потребуючи додаткового часу для обробки цих транзакцій.

Avalanche та Ethereum також мають різні структури комісій. Усі збори за обробку транзакцій Avalanche спалюються, в той час як мережа Ethereum спалює лише відсоток комісій за обробку транзакцій. Комісії на платформах Avalanche та Ethereum варіюються залежно від завантаженості чи завантаженості мережі. Структура комісій для платформи Avalanche повністю контролюється користувачами.

Як купити AVAX?

Найпростіший спосіб купити токени AVAX — через велику біржу криптовалют, таку як Coinbase або Kraken. Платформа Avalanche також підтримує децентралізовану однорангову торгівлю між токенами AVAX та Ethereum.

Безпечний блокчейн Avalanche?

Avalanche можна вважати безпечним через рандомізований характер механізму консенсусу. Avalanche стверджує, що її платформа підтримує суворіші заходи безпеки, які роблять блокчейн менш уразливим для атак 51%, ніж інші блокчейни.

Чи ризиковано інвестувати в AVAX?

AVAX — це криптовалюта, що вважається класом ризикових активів. Ви можете інвестувати в AVAX, але спочатку переконайтеся, що розумієте ризики та обмеження. Розумно не інвестувати більше, ніж ви можете дозволити собі втратити.

Підсумки

Avalanche (AVAX) — це криптовалюта та блокчейн-платформа, яка конкурує з Ethereum і відома своєю швидкістю та масштабованістю. Платформа смарт-контрактів Avalanche підтримує як децентралізовані програми, так і автономні блокчейни.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.