Що таке блокчейн Binance Coin і як працює криптовалюта BNB

Що таке Binance Coin (BNB)? Як з'явилася криптовалюта? Як історія створення токена пов'язана з блокчейном Ethereum? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

9 Липень 2022 - 20:16
13 березня 2024 - 23:37
 0  67
Що таке блокчейн Binance Coin і як працює криптовалюта BNB

Binance Coin — це криптовалюта, випущена біржею Binance і торгується із символом BNB. Станом на другий квартал 2022 року Binance Exchange є найбільшою біржею криптовалют у світі з обсягом торгів у 7,6 млрд доларів.

Як з'явився Binance Coin (BNB)

Монета Binance спочатку працювала на блокчейні Ethereum зі стандартом ERC-20, але пізніше була перенесена на власний блокчейн. Вона була запущена під час первинного розміщення монет (ICO) у липні 2017 року і має строгий максимум 200 мільйонів токенів BNB. Binance запропонував 10% або 20 мільйонів токенів BNB — інвесторам-ангелам, 40% або 80 мільйонів токенів — команді засновників, а 50% або 100 мільйонів, що залишилися, отримали різні учасники ICO.

Майже половина коштів, залучених у процесі ICO, призначалася для використання у брендингу та маркетингу Binance, а близько однієї третини було використано для створення платформи Binance та виконання необхідних оновлень екосистеми Binance. Спочатку BNB був заснований на мережі Ethereum, але тепер токен є криптовалютою, яка функціонує на власному блокчейні Binance.

Факт: Станом на 9 липня 2022 року BNB є п'ятою криптовалютою за ринковою капіталізацією, поступаючись лише Bitcoin, Ethereum, USD Tether та USD Coin.

Спалювання монет Binance (BNB)

Хоча спочатку в рамках ICO було запропоновано 100 мільйонів токенів Binance, загальний обсяг пропозиції суттєво знизився. Кількість токенів, що знищуються, автоматично розраховується за формулою Auto-Burn. Цей механізм запису було запроваджено в останньому кварталі 2021 року.

Раніше спалювання BNB відображало використання токенів та дохід, отриманий на централізованій біржі Binance. Внаслідок відгуків спільноти BNB Auto-Burn замінив попередній механізм спалювання на користь більш об'єктивного процесу, повністю незалежного від централізованої біржі Binance. До того ж, BNB Chain, як і раніше, спалюватиме частину плати за газ BNB Chain у режимі реального часу.

Binance регулярно проводить події щодо знищення монет. Останнє спалювання BNB відбулося 13 липня 2022 року, коли Binance спалила загалом 1,959,595.29 BNB, що еквівалентно токенам на суму 444 мільйони доларів США. Це 20 щоквартальне спалювання BNB Binance. Загальна пропозиція BNB зменшилась до 163 276 974.

Інформацію про спалювання BNB у режимі реального часу можна знайти на bnbburn.info, сторонньому веб-сайті, створеному спільнотою BNB.

Як купити BNB?

Найпростішим і логічним місцем купівлі монет Binance Coin (BNB) є біржа Binance. Крім особистої криптовалюти, платформа пропонує торгівлю сотнями інших різних токенів. Після покупки BNB можна зберігати на спотовому гаманці Binance або вивести на сторонній гаманець, такий як MetaMask. Перед виведенням монет на сторонній гаманець обов'язково переконайтеся, що вибрали правильну мережу для здійснення переказу. Інакше ваша криптовалюта може бути назавжди втрачена.

Використання та підтримка Binance Coin (BNB)

Binance Coin було створено у 2017 році як службовий токен для зниження торгових комісій. Але з того часу його використання розширилося до численних додатків на різних платформах. Його використовують для оплати комісій за транзакції на Binance, Binance DEX та Binance Chain.

BNB також можна використовувати для платежів:

 • На таких платформах, як Crypto.com, Monetha та HTC;
 • Для бронювання житла у подорожі на сайтах — TravelbyBit, Trip.io та Travala.com;
 • У розважальних цілях для придбання віртуальних подарунків, колод карт та лотерей;
 • Для оплати онлайн-сервісів BitTorrent, Canva, Storm;
 • У фінансових цілях, щоб взяти кредит в ETHLend або зробити інвестиції в Moeda.

Також можна використовувати монети Binance для інвестування у певні ICO, які перераховані у програмі Binance Launchpad. Список нових криптовалют, доступних для інвестування, можна знайти на Binance. Використання раніше згаданої платформи забезпечує безпроблемну торгівлю різними усталеними та новими віртуальними активами.

Токен отримав додаткову підтримку завдяки партнерству з іншими платформами, що сприяло його поширенню. Серед партнерів можна виділити провідну азіатську платформу потокового відео в реальному часі Uplive, яка продає віртуальні подарунки за токени BNB 20-мільйонній базі користувача Uplive. Також монета Binance підтримується новаторською платіжною та криптовалютною платформою, мобільним додатком та дебетовою карткою VISA Monaco.

Швидкі запитання та відповіді

Що таке монета BNB?

BNB Coin — це криптовалюта, яка використовується в основному для оплати транзакцій та торгових комісій на біржі Binance.

Для чого використовується монета BNB?

Крім біржі Binance, BNB має кілька варіантів застосування:

 • Платежі за кредитними картками;
 • Оплата за організацію поїздок;
 • Покупка віртуальних подарунків;
 • Обробка платежів;
 • Інвестиції;
 • Кредити та перекази;
 • Пожертвування на благодійність.

Що таке конвертація невеликих балансів у BNB?

Криптовалютний пил — це поняття, що описує крихітну кількість монет і токенів, що залишилося від угод. Найчастіше ці залишки ігноруються, але біржа Binance дозволяє трейдерам конвертувати пил у BNB.

Що таке ринок BNB?

Ринок BNB є місцем, де BNB купується та продається. Більшість угод BNB відбувається на вторинному ринку. Трейдери можуть безпечно та швидко купувати, а також продавати BNB на біржі Binance або використовувати інші криптоплатформи.

Чи є BNB гарною інвестицією?

Станом на кінець липня 2017 року вартість одного токена BNB становила близько 0,10 $, а вже в липні 2022 року токен торгується за ціною трохи більше 240 доларів США (згідно з CoinMarketCap). При цьому поточна пікова вартість BNB припала на 3 травня 2021 року, коли токен торгувався за ціною 675 доларів США за одиницю. Цінність Binance Coin збільшується з розвитком однойменної біржі, і це вселяє певний оптимізм, якщо розглядати монету з погляду інвестицій. Однак криптовалюти є надзвичайно волатильними, що робить вкладення в них досить ризикованими.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.