Що таке газ Ethereum (ETH) і як він впливає на мережу?

Что такое «газ» у мережі Ethereum? Чим відрізняються газ та ETH? Як розуміти «вартість газу» та «ціна газу»? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

26 вересня 2022 - 09:12
24 листопада 2023 - 22:32
 0  55
Що таке газ Ethereum (ETH) і як він впливає на мережу?

Термін «газ» стосується механізму ціноутворення, який використовується в мережі Ethereum. Такий механізм розраховує витрати (комісії) на виконання транзакції або виконання операції смарт-контракту. Хоча ефір (ETH) є валютою, що живить мережу Ethereum, газ є спеціальною одиницею, яка використовується для вимірювання того, скільки «роботи» (обчислювальних ресурсів) потребує певного завдання. Природно, складні завдання матимуть більш високу вартість газу, ніж інші операції, які вимагають менше обчислювальних ресурсів.

Зверніть увагу, що комісії все ще оплачуються в ефірі (ETH), але газ та ETH – це дві різні речі. Простіше кажучи, обчислювальні завдання вимірюються з погляду «вартості газу». З іншого боку, кожна одиниця газу має «ціну газу», яка визначається в ефірі (ETH). Таким чином, кожна транзакція має певну «ціну на газ» для кожної одиниці газу.

Іншими словами, вартість газу – це кількість роботи, а ціна газу – це ціна, сплачена за «кожну годину» роботи. Співвідношення між двома, разом із лімітом газу, визначає спільну комісію за операцію чи транзакцію.

Отже, якщо вам потрібна швидка перевірка вашої транзакції, має сенс платити вищі ціни на газ, щоб валідатори мали стимул перевіряти вашу транзакцію першими, ніж інші. Подібним чином, встановлення низької ціни на газ може призвести до зупинки вашої транзакції, оскільки у валідаторів немає жодного стимулу перевіряти її.

Механізм ціноутворення на газ важливий, оскільки він гарантує справедливе та належне стягнення плати. Таким чином, це запобігає витрачанню ресурсів на операції, не цінні для мережі Ethereum.

Слід зазначити, що оскільки ціна на газ складається з дуже малих чисел, їх зазвичай виражають у gwei замість ETH, де 1 gwei еквівалентний 0,000000001 (або 10-9) ETH.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.