Блокчейн Dogecoin та криптовалюта DOGE

Що таке Dogecoin (DOGE)? Як працює блокчейн? Як купити чи продати Dogecoin? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

24 вересня, 2022 - 20:28
12 січня, 2023 - 00:42
 0  22
Dogecoin (DOGE): огляд криптовалюти, особливості блокчейну

Dogecoin (DOGE) — це однорангова криптовалюта з відкритим кодом. Вона вважається альткоїном і була запущена в грудні 2013 року із зображенням японської породи собак Сіба-іну як логотип. Блокчейн Dogecoin заслуговує на увагу завдяки своїй базовій технології, заснованій на Litecoin. Примітними особливостями Dogecoin є застосування алгоритму Scrypt, його низька ціна та необмежений запас монет.

Dogecoin черпав натхнення з гумористичної та ексцентричної культури всього криптовалютного співтовариства, яке вперше почало формуватися у 2009 році після запуску Bitcoin (BTC). Після Bitcoin, активом на основі блокчейна, з'явилися тисячі інших цифрових активів, які просувають найважливіші переваги криптовалют у порівнянні з традиційним фінансовим сектором, такі як додаткова конфіденційність.

Bitcoin має відкритий вихідний код, який використовували інші проекти для створення власних криптоактивів і блокчейнів. Після того, як Litecoin (LTC) і, згодом, Luckycoin (LKY) були створені на основі коду Bitcoin, інженери-програмісти Біллі Маркус (Billy Markus) і Джексон Палмер (Jackson Palmer) використовували код Luckycoin для створення Dogecoin, на виконання завдання пішло лише кілька годин.

Палмер та Маркус залишили проект Dogecoin через кілька років після його створення. Маркус продав свої запаси Dogecoin у 2015 році, і на той час його активи оцінювали приблизно так само, як уживана Honda Civic.

Історія Dogecoin

Джексон Палмер, менеджер з продуктів офісу Adobe Inc. в Сіднеї, Австралія, створив Dogecoin в 2013 році, щоб висміяти ажіотаж навколо криптовалют. Отримавши позитивні відгуки та інтерес у соціальних мережах, він купив домен dogecoin.com. 

Біллі Маркус, розробник програмного забезпечення в IBM, хотів створити цифрову валюту. Маркус об'єднався з Палмером, щоб створити програмне забезпечення для Dogecoin. Маркус заснував код Dogecoin на Luckycoin, похідному від Litecoin, і спочатку використав випадкову винагороду за майнінг блоків, хоча в березні 2014 року були внесені зміни та винагорода за майнінг стала статичною. Dogecoin використовує технологію шифрування Litecoin та є монетою Proof-of-Work (PoW).

Палмер та Маркус запустили монету 6 грудня 2013 року. Через два тижні, 19 грудня, вартість Dogecoin підскочила на 300%, чому сприяла політика Китаю, яка забороняє його банкам інвестувати в криптовалюту. З моменту запуску Dogecoin зазвичай торгувався менш як за 0,01 долара за монету. На початку 2018 року ціна Dogecoin досягла приблизно 0,018 долара, а в наступні місяці та роки знову впала нижче за цент.

На початку січня 2021 року ціна Dogecoin на короткий час знову перевищила позначку 0,01 долара. Більше того, цей актив призвів до значного зростання цін наприкінці січня, коли Dogecoin зріс приблизно до $0,07 за монету протягом двох денних свічок або 48-годинного тимчасового вікна.

Кілька днів по тому актив опинився на рівні близько 0,088 долара за монету. Після зниження до діапазону 0,04 долара ціна монети консолідувалась, що призвело до її швидкого зростання. У травні 2021 року Dogecoin торгувався за ціною трохи меншою за 0,74 долара. Це різке зростання ціни, мабуть, було викликане багато в чому ажіотажем навколо активу, а також спільнотою зацікавлених учасників активу.

Порівняння Dogecoin та Bitcoin

Dogecoin спочатку позиціонував себе як «забавну» версію Bitcoin із собакою Cібу-іну як логотип. Невимушена презентація Dogecoin відповідала настрою зростаючої криптоспільноти. Його технологія шифрування та необмежений запас були аргументом на користь більш швидкої, більш адаптованої та зручнішої для споживача альтернативної версії Bitcoin.

Dogecoin вважається «інфляційною монетою», у той час як Bitcoin і переважна більшість інших криптовалют є дефляційними, тому що існує суворий ліміт кількості монет, які будуть створені. Кожні чотири роки кількість BTC, випущених в обіг у вигляді винагороди за майнінг, зменшується вдвічі, а разом з ним удвічі знижується й рівень інфляції, поки не будуть видобуті всі монети, що залишилися.

Спільнота DOGE та хайп навколо монети

У 2014 році спільнота Dogecoin пожертвувала 27 мільйонів Dogecoin на суму близько 30 000 доларів на фінансування поїздки ямайської команди з бобслею на зимові Олімпійські ігри до Сочі. Також було здійснено пожертвування Dogecoin на суму 11 000 доларів на будівництво колодязя в Кенії та 55 000 доларів на спонсорування гонщика NASCAR Джоша Уайза.

У 2020 році користувачі платформи TikTok приділили Dogecoin помітну увагу, намагаючись змусити людей купувати цей актив, сподіваючись, що монета зросте в ціні. Dogecoin викликав значно більший інтерес у 2021 році, у тому числі увага з боку члена групи WallStreetBets на Reddit. Група відома своїм впливом на ціну акцій Gamestop на початку 2021 року. Приблизно під час різкого стрибка цін на акції GameStop у січні 2021 року користувач Twitter під ніком «WSB Chairman» опублікував твіт, у якому міркував, чи піднімався Dogecoin колись до позначки 1 долар. Ціна Dogecoin зросла приблизно до 0,07 долара після твіту.

Популярності Dogecoin у 2021 році також сприяли твіти, опубліковані генеральним директором Tesla Ілоном Маском. Твіти змінювалися від коментарів про розробку монети до зображення Рафіки, що тримає Сімбу (з мультфільму «Король Лев»), з головою Маска, наклеєної на тіло Рафіки, і головою собаки Doge, наклеєної на тіло Сімби.

Кілька соціальних мереж є осередками для обговорення Dogecoin, включаючи Reddit. Під час свого розквіту 2021 року пошукові запити, пов'язані з Dogecoin, наповнили Google, у Twitter було багато обговорень, пов'язаних з активом, а популярні ЗМІ давали цифровому активу ефірний час. Одноденний обсяг торгів Dogecoin також перевищував обсяг торгів Bitcoin принаймні один раз на 2021 рік.

Невдачі Dogecoin

У 2015 році була створена криптоспільнота, але Джексон Палмер залишив Dogecoin, пославшись на «токсичну спільноту», яка сформувалася навколо монети та грошей, які вона приносила.

Алекс Грін (Alex Green), він Райан Кеннеді (Ryan Kennedy), є громадянином Великобританії, який створив біржу Dogecoin під назвою Moolah. Алекс Грін був відомий у суспільстві як щедрий чайовик, який, як повідомляється, помилково дав 15 000 доларів замість 1500 доларів на збір коштів NASCAR.

Біржа Гріна переконала членів спільноти пожертвувати великі суми, щоб допомогти фінансувати створення його біржі, але пізніше з'ясувалося, що він використав пожертвування, щоб купити Bitcoin на суму понад 1,5 мільйона доларів, що, у свою чергу, принесло йому розкішний образ життя. Кеннеді був засуджений у 2016 році за кількома пунктами звинувачення у зґвалтуванні та засуджений до 11 років ув'язнення.

Як Dogecoin став популярним?

Вартість Dogecoin різко зросла під час міхура, пік якого припав на кінець 2017 року, і впала разом з рештою криптовалют у 2018 році.

Влітку 2019 року криптовалютна біржа Binance розмістила монету на лістингу, і багато хто думав, що генеральний директор Tesla, Inc. (TSLA) Ілон Маск (Elon Musk) підтримав Dogecoin у загадковому твіті.

Інфраструктура Dogecoin не була у центрі уваги добровільних розробників монет. Dogecoin продовжує існувати завдяки активній спільноті майнерів. Закарі Машіах (Zachary Mashiach) із CryptoIQ зазначає, що багато майнерів Scrypt, як і раніше, віддають перевагу Dogecoin (DOGE) іншим криптовалютам Scrypt PoW.

Ілон Маск відкрито підтримав Dogecoin у 2021 році, написавши у Twitter, що він працює з розробниками монети над підвищенням ефективності транзакцій. Засновник SpaceX провів опитування в соціальних мережах, питаючи, чи повинна Tesla приймати Dogecoin як спосіб оплати.

У жовтні 2021 року мережа кінотеатрів AMC Entertainment Holdings, Inc. (AMC) оголосила, що прийматиме Dogecoin для покупок цифрових подарункових карток, що ще більше підвищить корисність криптовалюти на основі мемів. Станом на вересень 2022 року Dogecoin посідав 10-те місце в рейтингу криптовалют із ринкової капіталізації з оцінкою в 8,4 мільярда доларів.

Як купити або продати Dogecoin?

Купівля та продаж Dogecoin мало чим відрізняється від торгівлі більшістю інших відомих криптоактивів. Ви можете купити Dogecoin (DOGE) на одній з багатьох криптовалютних бірж, включаючи Binance, KuCoin, Coinbase та інших. Купівля DOGE на криптобіржі вимагає переказу фіатної валюти (доларів США тощо), стейблкоїнів або інших криптоактивів на криптобіржу, а потім купівлі монети на ці кошти.

Власники Dogecoin також можуть продавати свої монети на одній із бірж. Крім того, зацікавлені сторони можуть купувати або продавати DOGE особисто. Процес купівлі та продажу Dogecoin аналогічний процесу з Bitcoin. Існує ряд платформ, на яких сторони можуть купувати DOGE, деякі з яких дозволяють робити покупки за допомогою платіжних карток.

Як зберігати DOGE?

Утримувачі можуть зберігати DOGE на спотовому гаманці на криптобіржі, де актив був придбаний, хоча цей метод дає власникам потенційно менший контроль над своїми коштами. 

Власники Dogecoin також можуть зберігати свої монети у власному гаманці. Ці гаманці забезпечують велику безпеку та відповідальність, але надають користувачам більше можливостей для зберігання своїх коштів. Апаратні та локальні гаманці служать двома потенційними варіантами. Однак вибраний гаманець повинен підтримувати зберігання Dogecoin.

Приклади використання Dogecoin

Ви можете витратити свої Dogecoin у будь-якого продавця, який вирішить їх приймати як спосіб оплати. Багато різних видів бізнесу приймають DOGE, включаючи SpaceX Ілона Маска та Dallas Mavericks. Багато власників Dogecoin використовують свій DOGE, щоб давати чайові творцям контенту на Reddit та інших платформах соціальних мереж.

Сама монета, однак, не має багато примітних особливостей, які припускали б, що вона може стати домінуючою світовою валютою або засобом заощадження. Чому Dogecoin не може стати основною валютою? Монета не має обмежень на максимальну кількість монет. Щодня видобувається 14 мільйонів DOGE, що інфляційно впливає на вартість активу. Навпаки, Bitcoin, наприклад, має фіксовану максимальну пропозицію 21 мільйон монет, що надає йому певного дефіциту.

Однак Dogecoin потенційно може бути формою валюти для чайових чи інших платежів. Його ціна в доларах США за одиницю порівняно набагато нижча, ніж у інших криптоактивів, таких як BTC, що дозволяє користувачам працювати з цілими числами, а не з частками BTC.

З одного боку, DOGE здається потенційно більш життєздатним, ніж Bitcoin, як транзакційний актив через нижчу ціну за одиницю Dogecoin, його популярність і швидкість транзакцій. Спільнота монети також зробила DOGE привабливою для широкої публіки. Однак також вірно і те, що актив може піти шляхом багатьох забутих проектів — на якийсь час привернути значну увагу громадськості, але не закріпитися як унікальне довгострокове рішення для чогось.

Технічний склад Dogecoin значно випереджає Bitcoin з погляду швидкості транзакцій. У блокчейні Bitcoin блоки видобуваються кожні 10 хвилин. А в блокчейні Dogecoin випуск займає лише одну хвилину. Таким чином, хоча розмір кожного блоку блокчейнів Dogecoin та Bitcoin становить один мегабайт, блокчейн Dogecoin генерує набагато більше блоків за той же час. Нестача швидкості транзакцій BTC відзначалася в минулому, хоча з роками перша криптовалюта почала розглядатися більше як актив для збереження вартості.

Майбутнє та перспективи DOGE

Dogecoin (DOGE) — це однорангова криптовалюта з відкритим вихідним кодом, створена у 2013 році. Інвестори можуть придбати Dogecoin через криптовалютні біржі. Станом на вересень 2022 року ринкова капіталізація Dogecoin становила 8,4 мільярда доларів.

З технічного боку Dogecoin постійно оновлювався багато років, про що повідомлялося на сторінці активу на Github.

Крім свого розвитку комісії Dogecoin залишаються точкою продажу активу. В якийсь момент у травні 2021 року середня комісія за транзакцію Dogecoin коштувала приблизно 2,52 долара США — пік з погляду попереднього та наступного рівнів. Такі комісії вважаються низькими порівняно з комісіями за транзакції, які іноді спостерігаються в інших криптоактивах.

Проте невелика кількість власників DOGE може в перспективі викликати цінові хвилі. Незважаючи на велику пропозицію, Dogecoin має ряд гаманців, у яких перебуває значна частина загальної пропозиції монет DOGE. Близько 50% загальної пропозиції активу припадає приблизно на 20 адрес гаманців Dogecoin.

Щодо майнінгу Dogecoin, очікується, що значні потоки DOGE продовжать надходити в екосистему через майнінг, викликаючи інфляцію.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.