Що таке цифрові активи і чому вони такі важливі?

Що таке цифрові активи? У чому їхня важливість і цінність? Які типи цифрових активів є? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

30 червня 2022 - 18:52
24 листопада 2023 - 21:51
 0  42
Що таке цифрові активи і чому вони такі важливі?

Цифровий актив — це, як правило, все, що створюється та зберігається у цифровому вигляді, може бути ідентифіковано та доступно для виявлення, а також має або забезпечує цінність. Цифрові активи стають все більш популярними та цінними в міру того, як технологічні досягнення інтегруються в наше особисте та професійне життя. Дані, зображення, відео, письмовий контент та багато іншого вже давно вважаються цифровими активами з правами власності.

Більшості цифрових об'єктів, таких як бренд компанії, може бути присвоєна вартість, грошова чи нематеріальна. Деякі цифрові елементи можуть бути цінними лише для творця або однієї людини, наприклад, сімейна фотографія на вашому телефоні, зроблена під час сімейної зустрічі. Інші можуть бути цінними для більш широкої аудиторії.

У минулому цифрові активи, такі як дані або відскановані документи, належали організаціям і використовувалися для реалізації цінності. Однак, коли у 2009 році були представлені блокчейн та криптовалюта, цифрові активи знову отримали нове визначення. Все в цифровій формі стало чимось, що можна було використовувати для створення цінності за допомогою токенізації у блокчейні.

Основні відомості про цифрові активи

Цифрові активи перетворилися на щось більше, ніж слова, зображення, відео, аудіо та документи, які ми асоціюємо з цим терміном. Коли Bitcoin був представлений у 2009 році, він приніс із собою блокчейн — розподілену публічну книгу, захищену механізмом консенсусу Ця концепція не була новою, оскільки самі дані стали цінним цифровим активом, які потребують заходів безпеки, управління та зберігання. Розподілені реєстри та інформація, що міститься в них, існували вже деякий час.

Однак це було нове для більшості людей, які жили та працювали за межами науки про дані, управління, аналізу чи будь-яку іншу область, яка потребує великих розподілених мереж даних.

Щоб цифровий актив вважався активом, він повинен насамперед мати потенціал для створення вартості, оскільки його можна використовувати таким чином, що створює цінність для власника. Потім цифровий актив повинен мати можливість передавати право власності шляхом купівлі, дарування або інших способів передачі прав будь-кому іншому разом із цінністю, яку може принести предмет. Він також повинен бути доступним для виявлення або зберігатися десь, щоб його можна було знайти.

Факт: Цифрові активи тепер охоплюють все, від слів до дрібного володіння корпорацією або нерухомістю за допомогою токенізації.

Типи цифрових активів

Існує безліч різних типів цифрових активів. Нижче наведено список багатьох загальновідомих цифрових активів:

 • Фото;
 • Документи;
 • Відео;
 • Книги;
 • Аудіо/Музика;
 • Анімації;
 • Ілюстрації;
 • Рукописи;
 • Електронна пошта та облікові записи електронної пошти;
 • Логотипи;
 • Метадані;
 • Контент;
 • Акаунти в соціальних мережах;
 • Ігрові облікові записи.

Нові цифрові активи, що базуються на блокчейні або аналогічних технологіях:

Важливість цифрових активів

Коли ми дивимось на список цифрових об'єктів, які можна вважати активами, стає ясно, що сьогодні наше життя більшою мірою ґрунтується на цифрових технологіях, ніж будь-коли в минулому. Наприклад, коли ми хочемо дізнатися про щось, ми звертаємося до інформації, розміщеної у цифровому вигляді, тому що це швидше та простіше, ніж їхати до бібліотеки, сподіваючись, що там є необхідні джерела та ресурси.

Наші фотографії, розваги та важливі документи в основному в цифровій формі. Компанії та уряди зберігають дані та інформацію, кожна з яких має різну цінність залежно від того, як її можна використовувати.

Коли у 2010-х роках інвестори, уряди та широка громадськість дізналися про технологію блокчейн та криптовалюти, цифрові активи набули абсолютно нового значення. Криптовалюти приєдналися до списку цифрових активів, тому що люди надавали їм значення, незалежно від того, чи призначалися вони для використання як активи чи ні.

Чим би ви не займалися, ваше життя наповнене цифровими активами. Наприклад: одного ранку ви прокидаєтеся і бачите, що ваша улюблена футбольна команда перемогла у важливому матчі, і на честь цього спільно з криптовалютною біржею вона випускає колекцію NFT, і ви купуєте одну з робіт. Тепер ви маєте частину важливої ​​події.

Факт: Цифрові активи стали настільки значущими, що з'явилися постачальники послуг з управління цифровими активами (DAM). DAM забезпечують цифрову безпеку для підприємств, дозволяючи їм безпечно зберігати, систематизувати та швидко отримувати доступ до своїх цифрових активів.

Відповіді на питання

Що таке цифрові активи?

Цифровий актив — це все, що у цифровій формі може створювати цінність. Ви, як і раніше, можете створювати щось у цифровому вигляді, але це не цифровий актив, якщо він не має цінності.

Які існують типи цифрових активів?

Існує багато типів цифрових активів. Одними з найвідоміших є відео, зображення, документи, криптовалюти та цифрові книги.

Чи є Bitcoin цифровим активом?

Незалежно від того, як різні люди визначають та розглядають Bitcoin, це цифровий актив, тому що він має цінність.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.