Чи можуть державні органи дізнатися, кому належить Bitcoin та відстежувати криптовалюти?

Чи може уряд або правоохоронці дізнатися, кому належить Bitcoin? Як можна відстежити власника криптовалют? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

5 вересня 2022 - 09:30
24 листопада 2023 - 22:25
 0  246
Чи можуть державні органи дізнатися, кому належить Bitcoin та відстежувати криптовалюти?

В основі таких криптовалют, як Bitcoin (BTC), лежить технологія блокчейн. Фундаментальною характеристикою технології блокчейна є прозорість, що означає, що будь-хто, включаючи державні органи, може спостерігати за всіма транзакціями криптовалюти, які проводяться через цей блокчейн.

Bitcoin-транзакції загальнодоступні через прозорий характер технології блокчейн. Крім того, історія транзакцій постійно зберігається в блокчейні, а це означає, що спостерігати транзакції нескладно. Таким чином, влада в особі правоохоронних органів може спостерігати за тим, що відбувається у блокчейні Bitcoin.

Отже, чи можуть правоохоронні органи відстежити право власності на Bitcoin (BTC)? Чи можна дізнатись, кому належать монети? Можливість відстеження транзакцій BTC залежить від того, чи можна зв'язати чиюсь транзакційну активність у блокчейні з його особистістю.

Будь-хто може спостерігати за всіма криптовалютними транзакціями будь-якої адреси Bitcoin-гаманця. Щоб з'ясувати, звідки надходять монети і куди вони вирушають, влада може аналізувати адреси BTC, які використовуються для транзакцій. Таким чином, державні органи отримують уявлення про те, що і коли відбувається.

Багато користувачів Bitcoin в якийсь момент розкривають свою особистість (наприклад, на централізованих біржах або при взаємодії з відомими гаманцями). Таким чином, транзакції BTC не завжди залишаються на 100% анонімними, і уряд може відстежити право власності щоразу, коли Bitcoin-транзакції можуть бути пов'язані з чиєюсь особою. Завдяки цим новим знанням уряди можуть забезпечувати виконання таких обов'язків, як податкові зобов'язання щодо криптовалюти, або боротися зі злочинами, такими як відмивання грошей.

Як державні органи відслідковують Bitcoin?

Технологія блокчейна Bitcoin в принципі анонімна, але її також можна відстежити завдяки елементу прозорості. Таким чином, головну криптовалюту можна назвати «псевдоанонімною». Державні установи наймають експертів з криптовалюти, щоб допомогти їм з відстеженням BTC та перевіркою особи.

Як на практиці такі органи, як поліція, податкове управління чи спецслужби можуть відслідковувати Bitcoin? Оскільки силовики не можуть безпосередньо ідентифікувати сторони, що беруть участь у транзакціях, вони можуть спробувати спостерігати за ланцюжком блоків та аналізувати рухи засобів та відповідні моделі. Таким чином вони прагнуть профілювати, деанонімізувати та ідентифікувати тих, хто здійснює транзакції.

Отже, навіщо державним органам це робити і з ким вони співпрацюють? Важливо, що більшість транзакцій не пов'язані зі злочинною діяльністю. Тим не менш, правоохоронні органи, як і раніше, прагнуть зловити людей або організації, які використовують криптовалюти з незаконною метою, такою як відмивання грошей або шахрайство. Так само агентства по боротьбі з несплатною податків можуть відстежувати власників, трейдерів та інвесторів BTC, щоб стягувати податки з приросту капіталу або доходу.

Такі компанії, як Chainalysis, надають послуги з моніторингу та аналітики блокчейну. Ці компанії аналізують, чи пов'язані переміщення певних BTC між гаманцями будь-яким чином із злочинною діяльністю, і вони можуть співпрацювати зі спецслужбами, допомагаючи слідчим відстежувати певні криптовалютні кошти на міжнародному рівні.

Чи знає влада, коли і де купується BTC?

Крім аналізу даних, що проводиться самостійно або у співпраці з приватними компаніями, влада може вимагати інформацію з централізованих бірж. Через регулювання централізовані біржі також можуть бути зобов'язані ділитися такою інформацією. Однак не всі криптовалютні біржі співпрацюють із владою.

Централізована біржа — це біржа криптовалют, якою управляє одна організація, така як Binance чи Coinbase. Щоб стати ліцензованим оператором у певній країні чи території, централізовані біржі повинні відповідати правилам.

Наприклад, щоб зменшити анонімність криптовалюти та незаконне використання криптовалюти, більшість централізованих бірж запровадили перевірки «Знай свого клієнта» (KYC). KYC призначений для перевірки особистості клієнтів, а також допомоги владі в аналізі активності в блокчейні. На практиці людям необхідно надати низку документів та свої дані, перш ніж їм буде дозволено торгувати, інвестувати та здійснювати угоди.

Після того, як KYC було проведено, біржі можуть надсилати інформацію на запит правоохоронних органів. Оскільки біржа має особисті дані окремих осіб і дані транзакцій, те саме можуть робити і інші державні органи. Використовуючи інформацію, отриману від централізованих бірж, можна ідентифікувати невідомі Bitcoin-гаманці, використовуючи перевірки KYC та відповідну особисту інформацію.

Проте, не всі біржі використовують KYC. Наприклад, важко змусити децентралізовані біржі (DEX) відповідати правилам, тому що вони не мають штаб-квартири і вони не управляються централізованою компанією або невеликою групою осіб.

Як Bitcoin оподатковується?

Наявність або відсутність оподаткування на Bitcoin та інші криптовалюти залежить від конкретної ситуації та країни проживання. Ряд країн вимагають заповнювати спеціальні форми для звітності з інвестицій у криптовалюти, тоді як інші цього не вимагають. Наприклад, платники податків США повинні повідомляти про продажі криптовалюти та інші оподатковувані події, і кожна з цих транзакцій має різні юридичні наслідки.

Фіатна валюта, отримана від операцій з криптовалютою, також вважається реалізованим прибутком, оподатковується за різними ставками і може вважатися капіталом або доходом. Слідкуйте за останніми оновленнями податкових вимог та зобов'язань у вашій країні проживання.

Події можуть оподатковуватись як приріст капіталу, коли хтось продає Bitcoin за готівку, коли хтось конвертує BTC в іншу криптовалюту або коли хтось витрачає монети на купівлю товарів чи послуг. Згідно з останніми вимогами, приріст капіталу криптовалюти в США має бути зареєстрований шляхом подання форми 8949.

Bitcoin також може оподатковуватись, якщо він вважається доходом, коли хтось отримує зарплату в криптовалюті або отримує цифрові активи за надання товарів чи послуг. Зверніть увагу, що винагороди за стейкінг або отримання нових активів завдяки хардфорку або ейрдропу також можуть підпадати під законодавство про сплату податків.

Що відбувається з незареєстрованою криптовалютою?

Неповідомлення про Bitcoin, незважаючи на зобов'язання зробити це, може мати серйозні наслідки для життя та фінансів людей. Штраф за неправильну декларацію може бути значним і навіть може вважатися тяжким злочином за певних обставин.

Фізичні особи можуть поставити запитання, чи активно централізовані біржі криптовалют звітують перед правоохоронними органами? Наприклад, централізовані біржі США видають податкові форми в IRS. Так само IRS розіслала так звані повістки Джона Доу біржам, включаючи Coinbase, щоб запросити інформацію про людей і зловити тих, хто намагається обдурити свої податкові зобов'язання.

Але такі повістки — не єдиний інструмент правоохоронних органів, який IRS використовує у своєму прагненні забезпечити дотримання податків на криптовалюти. Форма 1040, наприклад, спеціально запитує платників податків США, чи робили вони транзакції з криптовалютами.

Деякі люди можуть віддати перевагу не повідомляти про свої транзакції з BTC, доходи та приріст капіталу. Однак, коли платники податків США не повідомляють про оподатковувану криптовалютну діяльність і стикаються з аудитом або слідчою процедурою IRS, це може розглядатися як ухилення від сплати податків або шахрайство. Фізичні особи можуть в кінцевому підсумку бути зобов'язані виплатити штрафи або навіть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Ухилення від сплати податків у багатьох державах вважається кримінальним злочином. Покарання може бути продовжено до п'яти років в'язниці та штрафу у розмірі до десятків тисяч доларів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.