Що таке спалювання криптовалюти та як це відбувається?

Що таке спалювання криптовалюти? З якою метою знищуються монети? Як відбувається спалювання токенів? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

19 січня 2024 - 22:55
19 січня 2024 - 23:04
 0  243
Що таке спалювання криптовалюти та як це відбувається?
Зображення: brokker.news

Спалення криптовалюти — це процес виведення із обігу токенів, що зменшує загальну кількість доступних монет. Криптовалюта відправляється на адресу гаманця, який може лише отримувати монети, але не використовувати їх для подальших транзакцій. Цей гаманець знаходиться поза мережею, тому ризик повторного введення спалених монет в обіг повністю виключений.

Як відбувається спалювання криптовалют

Кожен власник криптовалют має адресу, яка використовується для отримання та переказу монет. Мережі криптовалют надають і розпізнають адресу для проведення різноманітних транзакцій. Це чимось схоже на адресу електронної пошти, що дозволяє надсилати та отримувати листи у будь-якому місці, де до неї є доступ.

Криптовалюта «згоряє», коли токени відправляються на адресу гаманця, який може лише отримувати монети, але не відправляти. Ці адреси також називаються адресами «пожирачами» або «спалювачами». Кожен гаманець для зберігання криптовалют має закриті ключі, які дозволяють отримати доступ до монет, що зберігаються на ньому. Однак адреси «спалювачів» не мають закритих ключів, а це означає, що токени будуть назавжди втрачені.

Читайте також: Що таке кастодіальний і некастодіальний криптогаманець?

Навіщо спалюють криптовалюти?

Виведення активу з обігу для регулювання його доступності та вартості не є новою ідеєю. Наприклад, традиційні центральні банки коригують кількість валюти, яка перебуває в обігу, щоб регулювати купівельну спроможність цієї валюти. Існує кілька інших важливих причин, з яких вдаються до практики спалювання криптовалюти.

Умисні спалювання для збільшення вартості

Публічні компанії викуповують акції, щоб скоротити кількість акцій у зверненні. У цілому нині ця практика спрямовано збільшення вартості акцій за одночасного підвищення фінансових показників компанії. На жаль, це не завжди працює так, як задумано, а іноді має зворотний ефект. Акції також викуповуються як метод контролю — компанії можуть використовувати цю тактику, щоб запобігти ворожому поглинанню — акт купівлі акцій, щоб отримати контрольний пакет та, таким чином, право власності на компанію.

Факт: Поки що немає доказів того, що спалювання токенів завжди збільшує вартість цієї конкретної криптовалюти. Ця дія може вплинути на настрої інвесторів та користувачів як у бік підвищення, так і зниження вартості.

Вважається, що токени спалюються для досягнення аналогічних цілей. Скорочуючи кількість монет у реченні, організації сподіваються зробити токени більш цінними та менш доступними, працюючи над контролем над пропозицією монет та підтримкою чи збільшенням вартості своїх власних активів. Деякі розробники криптовалют навмисне спалюють токени для виконання подібних завдань.

Механізм консенсусу Proof-of-Burn

Proof-of-burn (PoB) — це один із кількох існуючих алгоритмів консенсусу, реалізованих у мережі блокчейну. Вони гарантують, що всі вузли, що беруть участь, згодні з істинним і дійсним станом мережі блокчейнів. Механізм консенсусу — це набір протоколів, які використовують кілька валідаторів для підтвердження того, що транзакція дійсна.

PoB часто називають системою перевірки працездатності без втрат енергії. Він працює за принципом, який дозволяє майнерам спалювати токени віртуальної валюти. Потім їм надається право записувати блоки пропорційно до спалених монет.

Щоб спалити монети, майнери надсилають їх на адресу спалювача. Цей процес не споживає багато ресурсів, крім енергії, що використовується для видобутку монет перед їх спалюванням, і гарантує, що мережа залишається активною та гнучкою. Залежно від реалізації вам дозволено спалювати нативну валюту або валюту альтернативного ланцюжка, наприклад, Bitocin. Натомість ви отримуєте винагороду в токені власної валюти блокчейну.

Факт: Ви можете надсилати транзакції в мережу, які спалять ваші монети. Інші учасники можуть майнити/спалювати поверх вашого блоку, і ви також можете приймати транзакції інших учасників, щоб додати їх до свого блоку.

По суті, вся ця діяльність зі спалювання підтримує гнучкість мережі, і учасники отримують винагороду за свою діяльність (як за спалювання своїх, так і монет інших).

Спалювання для підтримки балансу майнінгу

Щоб запобігти можливості несправедливих переваг для перших користувачів, у системі PoB реалізований механізм, який сприяє періодичному спалюванню монет для підтримки балансу між ранніми користувачами майнінгу і новими користувачами, які щойно підключилися до процесу.

Швидкість, з якої монети створюються через PoW, зменшується щоразу, коли видобувається новий блок. Це сприяє регулярній активності майнерів. Замість того, щоб добувати одну монету, коли майнінг тільки починається, майнери мають спалити свої ранні монети та добувати нові. Оскільки новий майнінг з доказом виконаної роботи ускладнює видобуток нових монет у міру їхнього створення, раннім інвесторам — або інвесторам з великим фінансуванням та великими майнінговими фермами — стає все важче зберегти більшу частину монет.

Швидкі запитання та відповіді

Спалювання криптовалюти — це добре чи погано?

Спалення криптовалюти виводить токени з обігу. Подібно до викупу корпоративних акцій, це може бути вигідно для криптовалюти або мати неприємні наслідки, залежно від настроїв інвесторів та користувачів.

Як спалюють токени криптовалют?

Токени спалюються шляхом відправлення їх на адресу гаманця, який може тільки отримувати токени, але не надсилати їх. Це видаляє їх з обігу або «спалює».

Чому компанії спалюють монети?

Загалом токени спалюють розробники. Це зменшує пропозицію, що теоретично збільшує їх ціну та приносить прибуток інвесторам.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.