Що таке токени простими словами?

Навіщо потрібні токени? У яких галузях їх застосовують? Відповіді простими словами на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

20 травня 2022 - 14:22
24 листопада 2023 - 21:36
 0  35
Що таке токени простими словами?

Технічно «токен» — це просто ще одне слово для позначення «криптовалюти» або «криптоактиву». Але все частіше воно набуває більш конкретного значення залежно від контексту, де використовувалося. По-перше, описує всі криптовалюти, крім Bitcoin та Ethereum (хоча технічно вони також є токенами). По-друге, для опису певних цифрових активів, які працюють поверх блокчейна іншої криптовалюти, як це роблять багато токенів децентралізованих фінансів (або DeFi). Токени мають величезний набір потенційних функцій: від допомоги в децентралізованому обміні до продажу рідкісних предметів у відеоіграх. Але вони можуть бути продані або зберігатися, як і будь-яка інша криптовалюта.

«Токен» — це слово, яке часто вимовляється щодо криптовалют. Bitcoin також називають «крипто-токеном» або чимось подібним, тому що технічно всі криптоактив можна описати як токени. Але це слово все частіше набуває двох конкретних значень.

Цікавий факт: Слово «альткоїн» — традиційно використовують для позначення всіх криптовалют, що з'явилися після Bitcoin.

Інше все більш поширене значення слова «токен» має ще більш конкретну конотацію, яка полягає в описі криптоактивів, що працюють поверх блокчейна іншої криптовалюти. Ви зіткнетеся з цим використанням, якщо зацікавитеся децентралізованими фінансами (або DeFi). У той час як криптовалюта, така як Bitcoin, має свій власний виділений блокчейн, токени DeFi, такі як Chainlink та Aave, працюють поверх або використовують існуючий блокчейн, найчастіше Ethereum.

Токени цієї другої категорії допомагають децентралізованим програмам робити все, від автоматизації відсоткових ставок до продажу віртуальної нерухомості. Але їх також можна зберігати або продавати, як будь-яку іншу криптовалюту.

Де зустрічаються токени?

Досліджуючи криптовалюти, ви часто стикатиметеся з цим словом, тому корисно зрозуміти деякі загальні конотації. Але крім загальних визначень у розділі вище, є деякі категорії криптоактивів, у назві яких є слово «токен». Ось кілька прикладів:

  • Токени DeFi. В останні роки з'явився новий список протоколів на основі криптовалюти, метою яких є відтворення традиційних функцій фінансової системи (кредитування та заощадження, страхування, торгівля). Ці протоколи випускають токени, які виконують широкий спектр функцій, але можуть продаватися або зберігатися, як і будь-яка інша криптовалюта.
  • Токени управління. Це спеціалізовані токени DeFi, які дають власникам право голосу в майбутньому протоколу або додатки, які (будучи децентралізованими) не мають порад директорів або будь-яких інших центральних органів. Наприклад, популярний ощадний протокол Compound видає всім користувачам токен COMP. Цей токен дає власникам право голосу під час оновлення Compound. Чим більше токенів COMP, тим більше голосів ви отримаєте.
  • Невзаємозамінні токени (NFT). Є правом власності на унікальний цифровий або реальний актив. Їх можна використовувати, щоб утруднити копіювання та спільне використання цифрових творів (проблема, яку розуміє будь-хто, хто коли-небудь відвідував торрент-трекер, повний новинок фільмів та відеоігор). Вони також використовувалися для випуску обмеженої кількості цифрових творів мистецтва або продажу унікальних віртуальних активів, таких як рідкісні предмети відеоігор.
  • Токени цінних паперів — це новий клас активів, які мають стати криптовалютним еквівалентом традиційних цінних паперів, таких як акції та облігації. Їхній основний варіант використання — продаж акцій компанії (дуже схожий на акції або дробові частки, що продаються на звичайних ринках) або інших підприємств (наприклад, нерухомість) без потреби у брокері. Повідомляється, що великі компанії та стартапи вивчають токени цінних паперів як потенційну альтернативу іншим методам збирання коштів.

Для трейдерів-початківців буде корисно дізнатися, що означає термін «стекінг» при торгівлі криптовалютами.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.