Що таке блокчейн Bitcoin Cash і як працює криптовалюта BCH

Що таке Bitcoin Cash (BCH)? Як працює блокчейн та у чому його особливості? Як виник BCH? Чим Bitcoin Cash відрізняється від Bitcoin? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

30 листопада 2022 - 22:54
14 грудня 2023 - 19:17
 0  161
Що таке блокчейн Bitcoin Cash і як працює криптовалюта BCH
Фото: brokker.news

Bitcoin Cash (BCH) — це мережа блокчейнів та криптовалюта з механізмом консенсусу Proof-of-Work, яка швидша та дешевша у використанні, ніж Bitcoin (BTC). Актив був створений за допомогою хард-форку мережі блокчейну Bitcoin, і з того часу у нього з'явилося власне співтовариство. Як і його попередник, Bitcoin Cash приймається у деяких продавців, його можна купити за допомогою банківської карти та інших способів, і він є ще одним способом розрахунку.

BCH призначався для вирішення багатьох давніх проблем Bitcoin, але таке рішення викликало розкол у криптоспільноті. Хоча вони можуть легко співіснувати, багато хто сперечається про те, що стане активом майбутнього.

Історія Bitcoin Cash (BCH)

Перший Bitcoin-блок, блок генези, був офіційно видобутий 3 січня 2009 року. З того часу цей актив вибухнув у масовій культурі. Однак Bitcoin — перша у світі криптовалюта — як і раніше, страждає від проблем масштабованості і тривалого часу транзакцій. Тут у гру вступає Bitcoin Cash.

Ідея Bitcoin Cash виникла у 2017 році як вирішення проблем зі швидкістю транзакцій Bitcoin. Це хард-форк блокчейна Bitcoin, тобто мережа «поділяється» на дві частини у певному блоці — в даному випадку блоці 478 558. Цей блок містить фундаментальну зміну протоколу, яка робить недійсними усі попередні блоки, вимагаючи від вузлів «оновлення» до нового ланцюжка, щоб продовжувати його використовувати.

По суті, це величезне оновлення програмного забезпечення, завдяки якому попередня мережа розвивається у напрямі, відмінному від нового. У цьому випадку ця попередня мережа — це Bitcoin, а форк Bitcoin Cash створив своє власне майбутнє.

Форк був обраний різними майнерами та розробниками в мережі Bitcoin, які сподівалися позбутися його обмежень. Зрештою, багато хто припускає, що Bitcoin призначений для використання в цифрових транзакціях, а не як засіб заощадження. Як Bitcoin може сподобатися мейнстриму, якщо зазначені транзакції займають хвилини або навіть години? І це не кажучи про високі комісії за транзакції.

Але ті, хто виступав проти хардфорка, зробили це з кількох причин. Наприклад, Bitcoin Cash має більші блоки, що тягне за собою складніший процес майнінгу, який може розорити майнерів без обладнання великої потужності. У певному сенсі це може централізувати платформу серед найвідоміших майнерів — тих, хто може дозволити собі найбільшу владу, наприклад, корпорації.

Потім йде процес форка. Ті, хто володів Bitcoin під час форку, також отримали таку кількість Bitcoin Cash. Це звичайне явище для хардфорків, але це був акт, який деякі сприйняли як схему «швидкого збагачення».

Проти цього твердження виступає прихильник BCH Роджер Вер (Roger Ver). Вер, один з перших інвесторів у Bitcoin, є шанувальником криптовалют, серед інших футуристичних концепцій. У 2011 році його компанія MemoryDealers.com стала одним з перших веб-сайтів, які прийняли Bitcoin як форму оплати, і з того часу він організовував зустрічі та конференції, присвячені цій технології.

Вер також інвестував мільйони у різні криптопроекти і є великим прихильником Bitcoin Cash та його оновлень до технології Bitcoin. Він стверджує, що він більш «придатний для використання», ніж Bitcoin, через збільшений розмір транзакції. Багато криптоентузіасти також називають Віра «Bitcoin-Ісусом».

Цікаво, що згодом у Bitcoin Cash з'явилися власні форки: Bitcoin Cash ABC (BCHA) та Bitcoin SV (BSV). Перший схожий на оригінальний Bitcoin Cash, але з деякими відмінностями. Він реінвестує 8% винагороди за кожен блок в інновації мережі, виступаючи своєрідною зарплатою для розробників з відкритим вихідним кодом. Bitcoin Cash отримує лише пожертвування, тому в деякому сенсі Bitcoin Cash ABC більше орієнтований на розробників.

Bitcoin SV, також відомий як Bitcoin Satoshi Vision, може похвалитися й іншими відмінностями. Прізвисько «Satoshi Vision» — це відсилання до оригінальної білої книги Bitcoin, в якій не потрібно позамережних рішень другого рівня, таких як Lightning Network. Основна увага Bitcoin SV приділяється забезпеченню стабільності за рахунок надання ще більших розмірів блоків, ніж Bitcoin Cash, пропонуючи значний стрибок до 128 мегабайт. Проте зрештою було вирішено, що обмеження не повинно бути доти, доки не будуть здійснені мільярди транзакцій. У цей момент спільнота може бачити, що навантажує мережу, а що ні, потенційно голосуючи за можливе обмеження розміру блоку.

Очолює просування BSV австралійський учений Крейг Райт (Craig Wright), який також стверджує, що він є псевдонім Сатоші Накамото (Satoshi Nakamoto), який заснував Bitcoin. В той час, як деякі в криптовалютному співтоваристві сумніваються в його цінності, мережа Bitcoin Cash досягла кількох помітних віх. Наприклад, він здійснив понад 9000 транзакцій в секунду і навіть умістив передбачувані 16,4 мільйона транзакцій в одному блоці на початку 2021 року в тестовій мережі платформи, що масштабується.

Як працює Bitcoin Cash (BCH)?

Технічно Bitcoin Cash працює так само, як Bitcoin. І Bitcoin Cash, і Bitcoin мають жорстку межу 21 мільйон активів, використовують вузли для перевірки транзакцій і використовують алгоритм консенсусу PoW. PoW означає, що майнери перевіряють транзакції, використовуючи потужність комп'ютера, і отримують винагороду в BCH за внесок.

Однак BCH працює швидше і має нижчу комісію за транзакції, ніж його попередник завдяки більшому розміру блоку. Він краще підходить для невеликих транзакцій, таких як покупка чашки кави за криптовалюту.

Інакше Bitcoin Cash підтримує смарт-контракти та програми, такі як CashShuffle та CashFusion.

Власники BCH, які використовують певні гаманці, можуть користуватися CashShuffle — протокол мікшування монет, який перемішує ваші Bitcoin Cash з іншими власниками перед транзакцією. В результаті ваші транзакції є приватними, і їх набагато складніше відстежити, враховуючи, що Bitcoin Cash є публічною книгою.

Однак змішування монет не завжди надійне. Для початку потрібно, щоб користувачі довіряли сторонньому сервісу, що дещо іронічно, враховуючи, що криптовалюта має бути автономною або псевдонімною. За мікшування може стягуватися комісія, що не підходить для тих, хто часто здійснює транзакції. У багатьох юрисдикціях націлені на міксери криптовалюти, стверджуючи, що кошти, що надходять на такі платформи, зазвичай одержують внаслідок незаконної діяльності.

CashFusion замість того, щоб змішувати транзакції з іншими, поміщає ваш BCH в одну велику транзакцію, повну інших користувачів CashFusion. Потім він відправляє ці BCH назад у ваш гаманець, за винятком того, що ваша транзакція була переплутана та об'єднана з такою кількістю інших транзакцій, що (в ідеалі) ніхто не може простежити шлях до ваших активів.

Це два поширені програми в екосистемі Bitcoin Cash, хоча вони є лише верхівкою айсберга. BCH надихнув десятки протоколів та інших проектів, щоб розширити технологію та зробити її доступнішою для всіх.

Порівняння Bitcoin та Bitcoin Cash

Отже, в чому різниця між Bitcoin та Bitcoin Cash? Bitcoin Cash може підтримувати 25 000 транзакцій на блок порівняно з 1000 – 1500 транзакцій Bitcoin на блок. Цього збільшення розміру блоку з 1 МБ до 8 МБ було достатньо для створення передплати. Це призвело до того, що BCH входить у топ-20 криптовалют і є одним із найпопулярніших форків Bitcoin. З того часу розмір блоку Bitcoin Cash збільшився до 32 МБ.

Важливо відзначити, що Bitcoin працював над власним вирішенням цих проблем під час форку. Segregated Witness, або SegWit, був майбутнім оновленням під час створення Bitcoin Cash, призначеним для перемикання транзакцій на рішення поза мережею, сподіваючись на прискорення обробки транзакцій. Це рішення багатьох не задовольнило, тому відбувся хардфорк Bitcoin Cash.

BCH стартував за ціною близько 240 доларів за монету і відтоді значно зріс. Його ціна не наближалася до піків Bitcoin, але з огляду на те, що BCH задуманий як форма оплати, відсутність загальної вартості може працювати на його користь. Однак більш висока ціна Bitcoin дозволяє йому більше функціонувати як заощадження.

Варто зазначити, що більші розміри блоків та швидша перевірка, як правило, більше підходять для бізнесу. Ресторан може легко керувати транзакціями за нижчими цінами в Bitcoin Cash, з чим Bitcoin бореться до цього дня. Це рішення також дозволяє давати чайові творцям онлайн або робити пожертвування. Ці невеликі варіанти використання дозволяють легко зрозуміти, чому деякі вважають за краще Bitcoin Cash першою у світі криптовалюті Bitcoin.

Проте, Bitcoin Cash не ідеальний. По-перше, назва може збивати з пантелику нових інвесторів, і цей фактор, ймовірно, слід було враховувати під час хард-форку. Для нових користувачів Bitcoin Cash може здатися проектом, що копіює Bitcoin. Це може спантеличити тих, хто ще не знає, в чому різниця між Bitcoin і Bitcoin Cash.

Крім того, BCH набагато дешевше, ніж Bitcoin, і він не такий помітний, коли йдеться про його загальне домінування на ринку криптовалют, що може дати менше стимулів для майнінгу в його мережі. В іншому випадку актив просто не має такої кількості торгових пар, як Bitcoin, оскільки BTC можна використовувати на всіх біржах і як торгову пару для сотень, якщо не тисяч криптовалют. BCH використовується більше як спосіб замінити готівку і як такий служить іншому призначенню.

Хтось може запитати: чи залежить ціна BCH від Bitcoin? Хоча вони безпосередньо не пов'язані один з одним, якщо ціна Bitcoin зростає, BCH, як правило, слідує за нею. Це відбувається з кількох причин: великі марнотрати можуть захотіти диверсифікувати свій портфель зі зростанням ринку, і, як одна з провідних криптовалют, Bitcoin Cash є природним вибором.

Як купити та використовувати Bitcoin Cash

Багато популярних бірж вказують BCH як актив, який ви можете купувати, продавати та обмінювати. Як правило, зареєструватися на біржі досить просто, хоча зробити це анонімно може бути неможливо, оскільки більшість великих бірж вимагають підтвердження «Знай свого клієнта» (KYC) та «Боротьба з відмиванням грошей» (AML) у вигляді посвідчення особи з фотографією, а в деяких випадках — адреси та підтвердження доходу.

Інакше актив доступний у певних криптовалютних терміналах. Якщо ви вирішите піти цим шляхом, вам потрібно пошукати когось у своєму районі. І, залежно від країни вашого проживання, PayPal також підтримує Bitcoin Cash.

Для чого використовується Bitcoin Cash? По-перше, використовувати BCH просто. Якщо він у вас є, все, що вам потрібно зробити, це використовувати адресу гаманця для надсилання активів в гаманець. Одержувачем може бути інша особа чи продавець.

Різні продавці по всьому світу приймають до оплати Bitcoin Cash, серед інших криптовалют. Є також веб-сайти для подорожей, товарів та послуг, електронної комерції та багато іншого, що може прийняти актив.

Але, на жаль для власників та прихильників BCH, цей актив просто не такий популярний, як Bitcoin. Ви маєте набагато більше шансів знайти продавців, які приймають Bitcoin, а не Bitcoin Cash.

Майбутнє Bitcoin Cash

Коли справа доходить до майбутнього криптовалюту, Bitcoin Cash, безумовно, знаходить своє місце на ринку. Незважаючи на те, що Bitcoin займає лідируючі позиції, більша частина цього інтересу, безумовно, перейде до BCH, оскільки все більше продавців приймають цей актив. Зрештою, не можна заперечувати, що BCH — набагато швидша та дешевша мережа.

Проте, Bitcoin Cash конкурує з аналогічними проектами, головним з яких є Litecoin (LTC), який часто знаходиться поряд з активом із погляду ринкової капіталізації. Тим не менш, характеристики Litecoin відрізняються від характеристик Bitcoin Cash, і він має свої плюси і мінуси. Насправді йдеться про те, яка платформа задовольняє потреби конкретного користувача, і яка платформа пропонує функції, які будуть більш затребувані широкою публікою.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.