Що таке Біла книга (White Paper)?

Що таке біла книга і для чого вона потрібна? Як White Paper пов'язана з криптовалютами та технологією блокчейн? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

8 Липень, 2022 - 23:52
11 січня, 2023 - 01:56
 0  10
Що таке Біла книга (White Paper) і навіщо вона потрібна?

Біла книга, також відома як White Paper, є інформаційним документом, що зазвичай випускається компанією або некомерційною організацією для просування або виділення функцій рішення, продукту або послуги, які вона пропонує або планує запропонувати. Білі книги також використовуються як метод подання державної політики та законодавства, а також оцінки реакції громадськості.

Призначення Білих книг

Білі книги часто пишуться як комерційні та маркетингові документи, щоб спонукати чи переконати потенційних клієнтів дізнатися більше чи придбати конкретний продукт, послугу, технологію чи методологію. Вони призначені для використання як маркетинговий інструмент перед продажем, а не як посібник користувача або інший технічний документ, розроблений для надання підтримки користувачеві після здійснення покупки.

Багато White Paper призначені для маркетингових цілей B2B, наприклад, між виробником та оптовим продавцем або між оптовим та роздрібним продавцем. Біла книга використовується для інформування та переконання іншої компанії в тому, що певна пропозиція, така як продукт чи технологія, чудово підходить для вирішення конкретної бізнес-проблеми або вирішення певного завдання.

Види White Paper

У маркетингу B2B існує три основні типи білих книг:

  1. Довідкові матеріали, які пояснюють технічні характеристики конкретної пропозиції;
  2. Пронумеровані списки, в яких виділяються поради або моменти щодо пропозиції;
  3. Технічні описи проблем/рішень, в яких представлено покращене рішення спільного ділового або технічного завдання.

White Paper відрізняються від інших маркетингових матеріалів, таких як брошури. У той час як брошури та інші матеріали можуть бути яскравими та містити очевидні комерційні пропозиції, технічний документ призначений для надання переконливих та фактичних доказів того, що конкретна пропозиція є найкращим методом підходу чи вирішення проблеми чи завдання. Як правило, ці офіційні документи містять не менше 2500 слів і написані у більш академічному стилі.

Факт: Білі книги також можуть бути технічними документами, в яких розробляється новий винахід або пропонований продукт.

Приклади Білих книг

Усі наступні заголовки є White Paper для Microsoft Azure:

  • Першокласна інфраструктура та набір інструментів ШІ для будь-якого масштабу;
  • Перенесення критично важливих даних мейнфрейму в Azure;
  • Комірчасті та зіркоподібні мережі в Azure;
  • Огляд резервного копіювання та відновлення для користувачів Azure;
  • Огляд резервного копіювання та відновлення для нових користувачів Azure.

Всі ці документи, доступні на веб-сайті Microsoft, присвячені аспектам набору хмарних сервісів Microsoft Azure. На відміну від брошур, у цих офіційних документах немає чіткої комерційної пропозиції. Натомість вони поглиблюються у відповідні теми, такі як хмарна безпека, гібридні хмари та економічні переваги впровадження хмарних обчислень.

Прочитавши ці White Paper, потенційні клієнти зможуть краще зрозуміти обґрунтування використання Azure у контексті більшої екосистеми хмарних обчислень.

Також відомо, що криптовалюти публікують білі книги. Під час повального захоплення криптовалютою у 2010-х роках криптокомпанії та первинні пропозиції монет (ICO) часто випускали White Paper, щоб залучити користувачів та «інвесторів» до своїх проектів.

Багато цих проектів виявилися або помилковими, або шахрайськими, хоча були й винятки. Відомо, що Bitocin був запущений через кілька місяців після того, як Сатоші Накамото під псевдонімом опублікував свою знамениту білу книгу онлайн у жовтні 2008 року.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.