ERC-404: новий експериментальний стандарт токенів

Ринок криптовалют отримав новий стандарт токенів ERC-404, який обіцяє принести додаткову цінність блокчейну завдяки цілій низці цікавих функцій.

4 квітня 2024 - 20:11
9 квітня 2024 - 21:41
 0  71
ERC-404: новий експериментальний стандарт токенів
Автор зображення: brokker.news

ERC-404 - це експериментальний стандарт токенів, унікальний тим, що дозволяє володіти одним NFT за допомогою кількох гаманців, що відкриває шлях для різних варіантів використання в майбутньому.

Передісторія ERC-404

Історія стандарту токенів ERC-404 розпочинається, коли два анонімні розробники під псевдонімами «ctrl» і «Acme» запустили експериментальний токен в мережі Ethereum, навіть не проходячи офіційну процедуру визнання, яку мережа вимагає від усіх стандартів. Дует заявив, що їхня мета - сприяти створенню NFT, які мають «власну фракціоналізацію, ліквідність і стимулюють певні аспекти торгівлі/взаємодії для отримання унікальних наборів властивостей».

Команда, яка стоїть за Pandora - першим проєктом, що реалізує новий стандарт, і наразі займається впровадженням Ethereum Improvement Proposal (EIP) для ERC-404. Проте вони залишаються непохитними у своїй цілі зробити криптовалюту «безпроблемною» за допомогою свого творіння, відмовившись від сторонніх рішень, які «абстрагували оригінальні NFT, які люди хотіли фракціоналізувати або зробити ліквідними».

Розробка ERC-404

Стандарт токенів ERC-404 був розроблений шляхом об'єднання загальноприйнятих стандартів ERC-20 і ERC-721, пов'язаних з NFT, які використовуються в мережі Ethereum. Новий стандарт призначений надати розробникам свободу запускати та розповсюджувати фракціоналізовані колекції NFT для відкритої торгівлі та застосування в цілій низці інноваційних варіантів використання.

Поточний стан NFT з існуючими стандартами обмежує їх використання, ізолюючи їх одним гаманцем і одним власником. Стандарт ERC-404 покликаний змінити цю парадигму, яка використовувала фракціоналізацію NFT через блокування певних гаманців і випуск репрезентативних токенів, які певною мірою відображають цінність. Новий стандарт дозволяє одночасно володіти NFT декількома гаманцями, таким чином відкриваючи можливості для їх використання як застави для кредитів тощо.

На відміну від нефракціональних стандартів ERC-20 і ERC-721, ERC-404 відкриває шлях для випуску так званих «напівзамінних» активів, що поєднують ключові характеристики обох своїх оригіналів. Спосіб, яким ERC-404 обходить традиційно прийняту неподільність NFT, полягає у використанні механізмів карбування та наступного спалювання токенів, які роблять можливими перекази фракціоналізованих одиниць, зберігаючи при цьому характеристики початкового активу.

Токени, випущені за допомогою такого підходу, прив’язані до оригінального NFT, а всі активи карбуються в гаманець покупця після покупки. Після того, як створюється та продається фракціоналізована версія активу, оригінал спалюється, таким чином підтримуючи рівновагу. Однак, якщо один гаманець придбає більшість фракцій, що знаходяться в обігу, цей гаманець отримає щойно викарбуваний повний NFT.

Технічний огляд

З технічної точки зору, ERC-404 повністю сумісний з будь-яким гаманцем і додатком в мережі Ethereum. Отримавши характеристики стандартів ERC-20 і ERC-721, новий токен, хоч і є експериментальним, можна вільно обмінювати, передавати та застосовувати для рідної фракціоналізації активів.

У порівняльному діапазоні ERC-404 має низку унікальних технічних особливостей, які виділяють його серед оригіналів, на основі яких він був розроблений, наприклад:

  • EIP (Пропозиція щодо вдосконалення Ethereum) – з точки зору EIP, ERC-404 відсутній, тоді як ERC-20 і ERC-721 мають пропозиції для прийняття через EIP-20 і EIP-721 відповідно.
  • Клас активів. Як клас активів, ERC-404 є фракціонованим цифровим активом, тоді як ERC-20 є окремим типом взаємозамінного цифрового активу, а ERC-721 є класом унікальних цифрових активів.
  • Ідентифікатори токенів – на даному етапі немає відомих ідентифікаторів токенів для ERC-404, як і для ERC-20, у якого їх немає, тоді як ERC-721 може похвалитися унікальним ідентифікатором токена для кожного активу.

Оскільки ERC-404 все ще знаходиться в стадії розробки та класифікується як експериментальний тип активів, технічні обмеження, з якими він може зіткнутися в майбутньому при широкомасштабному застосуванні, ще належить виявити.

Використання та застосування

Найбільшою перевагою стандарту ERC-404 є перспективність його використання в різних галузях. Серед найбільш перспективних напрямків, що досліджуються для його використання, є такі:

Токенізація активів

Токенізація активів реального світу, RWA, є напрямом, що швидко розвивається на ринку криптовалют та блокчейну, який може використовувати новий стандарт для полегшення дробового володіння такими активами, як нерухомість, мистецтво, обладнання та предмети розкоші. Це не тільки знизить пороговий рівень входу в ці галузі для величезної кількості роздрібних інвесторів, але й забезпечить приплив ліквідності.

DeFi

Запозичення, кредитування та прибуткове фермерство можуть отримати користь від застосування стандарту ERC-404, оскільки він дозволить ввести нові типи активів для використання як застави. Фракціоналізація активів також дозволить учасникам розподіляти вартість портфелів та ліквідувати їх для отримання додаткового доходу за рахунок продажу або кредитування.

Ігри та NFT

Володіння активами, їхня передача та взаємодія є одними з головних факторів вартості, що стосуються використання ERC-404 в ігровому та NFT-секторах. Новий стандарт дозволить розробникам фракціоналізувати ігрові активи, таким чином відкриваючи зовсім новий вимір у механіці ігор та оптимізуючи віртуальні економіки. NFT-сектор також отримає переваги, дозволяючи більшій кількості користувачів брати участь у володінні колекціями та торгівлі ними.

Управління ланцюжками поставок

Прозорість, перевірка та ефективність у застосуванні управління ланцюжками поставок є важливими аспектами, які ERC-404 може допомогти вирішити, значно спрощуючи видачу унікальних ідентифікаторів для різних поставок. Прив'язка фракціоналізованих NFT до одного оригіналу може допомогти відстежити походження продукції, а механізми спалювання можуть виявитися безцінними для забезпечення ефективного зберігання швидкопсувних товарів.

Приклади проєктів ERC-404

Серед найбільш помітних проєктів, які прославилися завдяки шуму навколо ERC-404, можна виділити наступні:

  1. Pandora - один з перших проєктів, що використовує ERC-404, призначений для карбування 10 000 NFT Replicant, які, в свою чергу, пов'язані з 10 000 токенами ERC-20. Користувачі отримують карбування NFT на свої гаманці після покупки токена PANDORA, ціна якого на 4 квітня становила близько 13 000 доларів США за одиницю.
  2. DeFrogs - ще одна колекція NFT з 10 000 Pepe the Frog. Цей проєкт також використовує варіант токена ERC-404, позначений як перша в історії колекція ERC-404 PFP, яка, як стверджується, використовує дефляційну модель.
  3. Monkees - ще одна колекція PFP на базі ERC-404, яка включає лише 100 унікальних NFT, кожен з десятьма спеціальними атрибутами та комбінацією з шести характеристик.

Виклики та міркування

Оскільки стандарт ERC-404 все ще є експериментальним, існує ряд проблем, які потрібно вирішити, перш ніж він зможе стати загальноприйнятим.

Першим викликом є навчання розробників. Цей процес завжди тривалий, і потрібно буде підготувати багато кваліфікованих фахівців, перш ніж більша кількість проєктів зможе застосовувати новий стандарт.

Ще одним викликом є необхідність масового впровадження технічних оновлень у блокчейн-мережі та додатки, щоб забезпечити їх сумісність з ERC-404.

Питання безпеки також потребують вирішення, адже потенційні недоліки, експлойти або вразливості нового стандарту ще не були повністю проаналізовані. Найголовніше, що новий стандарт несе в собі елемент системного ризику, адже невідомо, як ринки відреагують на його впровадження, оскільки він має потенціал знизити передбачуваність.

Перспективи на майбутнє

Заглядаючи вперед, важко оцінити, як впровадження ERC-404 вплине на екосистему Ethereum в цілому. Проте дуже ймовірно, що новий актив заохочуватиме участь нових гравців ринку, які бажають влити ліквідність, а також розробників, які внесуть свій внесок у вдосконалення коду та, таким чином, покращать зручність використання стандарту.

Зараз багато платформ NFT не підтримують новий токен, але команда, що розробляє ERC-404, має всі наміри подати команді Ethereum офіційну пропозицію щодо вдосконалення Ethereum, щоб отримати схвалення та широке визнання. Однак той факт, що команда намагається обійти стандартну процедуру, щоб отримати швидке схвалення, може призвести до ефекту, коли інші проекти вирішать, що вони можуть впроваджувати нові стандарти без попереднього узгодження та схвалення.

Висновок

ERC-404 - це інноваційний стандарт токенів, який обіцяє стати еволюційним кроком у розвитку NFT, швидко відстежуючи їхнє право власності та диверсифікуючи варіанти використання. Потенціал для розширення ліквідності та розширення сфер застосування в таких областях, як ігри, токенізація реальних активів, DeFi та інших для NFT є очевидним, незважаючи на існуючі виклики, які поточний розвиток, безсумнівно, вирішить.

Потенціал токенів ERC-404 відкриває багато перспектив для проєктів, які мають уяву, необхідну для використання їх технічних можливостей. Це гарна можливість для більшої кількості користувачів дослідити ERC-404, брати участь у відповідних блокчейн-спільнотах та експериментувати з впровадженням або взаємодією з контрактами на основі ERC-404.

За матеріалами: mercuryo.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.