Що таке блокчейн Chainlink і як працює криптовалюта LINK

Що таке Chainlink (LINK)? Чому платформу називають децентралізованою мережею оракулів блокчейну? Як працює Chainlink та у чому його особливості? Як купити токен LINK? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

9 серпня 2022 - 11:47
14 грудня 2023 - 21:07
 0  127
Що таке блокчейн Chainlink і як працює криптовалюта LINK
Фото: brokker.news

На сьогоднішній день існують сотні всіляких блокчейнів із різними мережевими топологіями, механізмами консенсусу та іншими характеристиками. Все це унеможливлює прямий обмін даними між ними. Чи є вирішення цієї проблеми?

Відповідь — Chainlink, децентралізована мережа оракулів блокчейна, яка дозволяє смарт-контрактам безпечно взаємодіяти з реальними даними та послугами за межами мереж блокчейнів. Але чому Chainlink такий важливий?

Chainlink має важливе значення, оскільки він значно розширює можливості смарт-контрактів, забезпечуючи доступ до даних за межами блокчейну та обчислень поза мережею, зберігаючи при цьому гарантії безпеки та надійності технології блокчейну.

Він працює аналогічно блокчейну, оскільки покладається на оракулів (децентралізована мережа незалежних суб'єктів) для збору даних із різних джерел. Chainlink також об'єднує зібрані дані, щоб доставити єдину точку даних (перевірену) до смарт-контракту, щоб ініціювати його виконання, знижуючи ризик централізованої точки відмови.

Різні варіанти використання Chainlink включають доступ до процентних ставок та ціноутворення активів за допомогою додатків децентралізованих фінансів (DeFi) для автоматизації розрахунків за контрактами. Крім того, страхові компанії можуть використовувати Chainlink для розрахунку контрактів на урожай відповідно до таких параметрів, як кількість температурних опадів. 

Токен LINK

Chainlink (LINK) DON працює на основі токена Ethereum під назвою LINK. Ця мережа дозволяє смарт-контрактам Ethereum безпечно підключатися до інших джерел даних, платіжних систем та інтерфейсів додатків.

Крім того, токени LINK використовуються для компенсації операторам вузлів за отримання даних (чесно) для смарт-контрактів та депозитів, запрошених творцями контрактів. Токен LINK використовує функціональність стандарту токенів ERC-20 (випущеного в мережі Ethereum) і є токен ERC-677, який дозволяє включати корисні дані у передачу токенів.

Тримачі повинні вкладати токени LINK у смарт-контракт, щоб стати вузлом та надавати дані оракулам Chainlink (LINK). Це стримує фактором від неправильної поведінки або відправлення підроблених даних у мережу. Ми обговоримо, як застейкати криптовалюту Chainlink у наступних розділах.

Як працює Chainlink?

Покупці та постачальники даних є двома сторонами мережі Chainlink. Крім того, у процесі беруть участь п'ять типів контрактів Chainlink:

 1. Контракт запиту: коли смарт-контракт вимагає даних, процес починається в блокчейні, і цей смарт-контракт надсилає запит на інформацію, який називається контрактом запиту;
 2. Контракт угоди про рівень обслуговування: щоб отримати дані поза мережею, протокол Chainlink реєструє цей запит як «подію» і створює відповідний смарт-контракт, який називається контрактом угоди про рівень обслуговування (SLA) у блокчейні.

Контракт SLA створює три субконтракти, які називаються репутаційним контрактом, контрактом узгодження замовлень та контрактом агрегації.

 1. Репутаційний контракт: перевіряє легітимність та історію продуктивності постачальника оракулів, перш ніж оцінювати та відкидати ненадійні вузли;
 2. Контракт на погодження замовлення: запитує вузли Chainlink, збирає їх заявки та виконує запит, вибираючи відповідну кількість та тип вузлів;
 3. Агрегувальний контракт:  перевіряє всі дані від вибраних оракулів, щоб отримати та перевірити результати.

Вищезазначеним сторонам необхідно виконати такі кроки для задоволення потреб один одного:

Створення контракту SLA для вибору оракула

Користувач Chainlink створює контракт SLA, у якому вказується певний набір необхідних даних. Цей контракт SLA потім використовується програмним забезпеченням Chainlink, щоб зіставити користувача з найбільш відповідними оракулами, які можуть надати дані. Покупці обирають дані, які їм потрібні, а постачальники змагаються за їхнє надання.

Роблячи ставку (у контракті на погодження замовлення), постачальники повинні зафіксувати стейк токенів LINK, які можуть бути вилучені, якщо вони будуть поводитися неналежним чином. Після того, як постачальники вибрані, вони відповідають за додавання правильних відповідей у ​​ланцюжок.

Збір та обробка даних

На цьому етапі оракули взаємодіють із зовнішніми джерелами даних, щоб отримувати реальні дані, зазначені в угоді про рівень обслуговування Chainlink. Потім оракули обробляють дані та повертають їх покупцям через сервіс Chainlink.

Агрегування та перевірка результатів

Заключний етап — складання результатів збору даних оракулами та повернення їх у договір агрегації. Контракт агрегації бере точки даних, оцінює їх достовірність та повертає клієнту виважену оцінку, що базується на сумі всіх отриманих даних.

Chainlink збирає та зважує дані, надані за допомогою системи репутації оракула, яка може визначати надійність джерел даних. Постачальники даних одержують гроші за свої чесні послуги, якщо все йде за планом.

Яку роль на всіх перерахованих вище етапах грає LINK? За послуги, що надаються операторами вузлів, смарт-контракти, які вимагають дані, платять їм у LINK. Попит на дані та ринкові умови визначають ціну, яка підлягає сплаті операторам вузлів.

Як купити криптовалюту Chainlink (LINK)?

Нижче наведено кроки для покупки Chainlink на вашій улюбленій криптобіржі:

Як купити Chainlink на Binance?

 • Банківський переказ: за допомогою банківського переказу придбайте стейблкоїни, зареєстровані на Binance. Потім на Binance використовуйте ці стейблкоїни для покупки Chainlink;
 • Торгуйте Chainlink: Binance приймає більше 300 криптовалют як депозити, багато з яких можна обміняти на Chainlink за одним з кращих доступних курсів;
 • Кредитна картка: на Binance ви можете безпосередньо купити LINK за ​​допомогою кредитної або дебетової картки.

Як купити Chainlink на Kraken?

 • Створіть обліковий запис на біржі Kraken, якщо у вас його ще немає;
 • Підтвердіть свій обліковий запис, перш ніж купувати LINK з криптовалютами, такими як Litecoin (LTC). Навпаки, якщо ви хочете використовувати фіатні валюти, такі як долари США, для процесу ідентифікації будуть потрібні додаткові документи;
 • Поповніть свій рахунок Kraken і купіть LINK.

Як купити Chainlink на Coinbase?

 • Створіть акаунт на біржі Coinbase, якщо у вас ще його немає;
 • Перед початком торгівлі додайте спосіб оплати, наприклад, кредитну картку або банківський переказ;
 • Після того, як ви оберете «купити», введіть «Chainlink» у полі пошуку, щоб знайти LINK. Потім, коли в результатах пошуку з'явиться Chainlink, торкніться його, щоб перейти на сторінку покупки;
 • Введіть суму, яку потрібно витратити у своїй національній валюті, використовуючи цифрову клавіатуру. Це буде негайно перетворено додатком на суму Chainlink;
 • Коли будете готові, натисніть «Попередня покупка». Підтвердіть покупку після того, як перевіряйте ще раз деталі. Тепер у вас є бажана кількість LINK!

Як зберігати криптовалюту Chainlink?

Багато людей тримають свої Chainlink та інші криптовалюти в надії побачити зростання їхньої вартості. Ваш Chainlink можна безпечно зберігати у вашому гаманці Binance або у додатку криптогаманця TrustWallet.

Більш того, використовуючи найнадійніший апаратний гаманець, ви можете захистити свої кошти у Chainlink. Кошти можуть зберігатися з використанням зашифрованих гаманців для холодного зберігання, які зберігають активи користувачів Chainlink в автономному режимі, пропонуючи додатковий ступінь захисту від ризиків, що постійно змінюються, пов'язаних з онлайн-доступом. Ledger Nano S (незалежно сертифікований гаманець Chainlink) та Ledger Nano X можна використовувати для захисту ваших активів Chainlink.

Ви також можете використовувати гаманець Coinbase для відправки криптовалютних платежів та використовувати Google Диск для зберігання ваших ключів або гаманець MetaMask, який пропонує як мобільний, так і настільний гаманець і дозволяє гнучко зберігати активи LINK.

Стейкінг криптовалюти Chainlink (LINK)

Валідатори Chainlink служать оракулами блокчейна, виконуючи ширший спектр послуг в обмін на токени LINK. Проте, якщо вузол не відповідає будь-якій з умов смарт-контракту або простоює, це впливає на звичайну роботу децентралізованих додатків (DApps). У цьому випадку застава буде списана як штраф за порушення строків (слешинг).

З іншого боку, стейкінг у Chainlink — це не те саме, що стейкінг у незалежних блокчейнах. Метою стейкінгу в блокчейні є запобігання атакам на консенсус. У Chainlink інша мета щодо стейкінгу токенів: забезпечити своєчасне надсилання правильних звітів оракула. Навіть коли метою є смарт-контракт із суттєвою грошовою вартістю, добре продумана система стейків для мережі оракулів має зробити хабарництво невигідним для опонента.

Проте на даний момент стейкінг доступний лише операторам вузлів Chainlink. Як тільки новий варіант стейкінгу стане доступним, ви зможете відправити свої LINK. В даний час ви можете використовувати токени, щоб пасивно заробляти гроші на інших платформах DeFi, позичаючи їх. З іншого боку, ви можете підготуватися до стейкінгу Chainlink, виконавши такі дії:

 1. Переведіть Chainlink з біржі на свій гаманець;
 2. Виберіть операторів вузлів, щоб стежити за підтримкою;
 3. Приєднуйтесь до програми раннього доступу LinkStake.

Які ще послуги оракула пропонує Chainlink?

Chainlink підтримує перевірену випадкову функцію, яка забезпечує чесний та безпечний генератор випадкових чисел для додатків смарт-контрактів на невзаємозамінних токенів (NFT). Крім того, платформа також пропонує протокол міжланцюжкової сумісності Chainlink (CCIP), що дозволяє користувачам передавати токени та надсилати повідомлення через різні ланцюжки блоків. Для багатоланцюгової екосистеми CCIP є стандартом з відкритим кодом.

Більш того, Proof-of-Reserve Chainlink забезпечує смарт-контракти даними, необхідними для визначення правильного забезпечення будь-якого активу в мережі, забезпеченого резервами поза мережею, забезпечуючи наскрізну прозорість екосистеми DeFi.

Що таке автономна звітність (OCR)?

Використовуючи безпечну однорангову мережу, протокол OCR дозволяє вузлам об'єднувати свої спостереження в один звіт поза мережею. Потім один вузол відправляє транзакцію в ланцюжок, що містить агрегований звіт, який має підписати кворум вузлів. Більшість цінових каналів Chainlink вже запровадили OCR в основній мережі.

Протокол OCR замінить модель FluxAggregator, в якій кожен вузол повинен відправляти своє значення ціни індивідуально, і як тільки всі відповіді будуть отримані в мережі, контракт об'єднує їх для підтвердження ціни. Однак основним недоліком цієї моделі є плата, що повторюється, за газ, яку повинен платити кожен вузол за відправку транзакції за раунд.

Отже, протокол OCR має такі переваги в порівнянні з моделлю FluxAggregator:

 1. Ціни на газ набагато нижчі для операторів окремих вузлів. Загальна перевантаженість мережі, спричинена мережами оракулів Chainlink, значно зменшиться;
 2. Оскільки потоки даних можуть підтримувати більшу кількість вузлів, мережа вузлів стане більш масштабованою;
 3. Оскільки в кожному раунді не потрібно чекати на підтвердження кількох транзакцій, перш ніж ціна буде підтверджена в мережі, потоки даних можуть оновлюватися швидше.

Чи є Chainlink (LINK) гарною інвестицією?

З огляду на зростаючу популярність, надійність та значну перевагу своїх послуг над конкурентами, Chainlink зайняла стабільне становище. Тепер, якщо ви хочете знати, чи Chainlink є гарною інвестицією, чітка відповідь полягає в тому, що прибутковість інвестиції залежить від ваших інвестиційних цілей і ступеня ризику, на який ви готові піти.

Більш того, практика робить людину досконалою, а людині властиво помилятися, тобто, якщо ви звичайний інвестор, то цілком ймовірно, що ви отримаєте прибутки від криптоінвестицій. Однак якщо ринок грає проти вашої волі, ви можете втратити свої кошти (що є можливим також результатом ваших дій). Тому, перш ніж вкладати свої насилу зароблені гроші в якусь із інвестицій, переконайтеся, що ви розумієте проект, його цілі та обізнані про його перспективи та недоліки.

Майбутнє Chainlink (LINK)

Автономні мережі, побудовані поверх оракулів, стануть одним із найпросунутіших елементів майбутніх оновлень Chainlink. Мережі поза межами мережі призначені для перенесення більшості складних обчислювальних операцій з основного рівня платформи смарт-контрактів.

Наприклад, через зростання попиту на обчислювальну потужність ціни на газ в Ethereum зростають, погрожуючи зробити мережу непрацездатною для невеликих транзакцій. Chainlink 2.0 покликаний допомогти користувачам вирішити цю проблему, зробивши обчислювальний процес для DApps більш доступним та простим.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.