Що таке стандарт токенів ERC-20?

Що таке ERC-20 і навіщо потрібний цей стандарт? Де застосовується ERC-20 і чому він такий важливий? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

9 червня 2022 - 21:37
23 січня 2024 - 21:38
 0  28
Що таке стандарт токенів ERC-20?

ERC-20 — це технічний стандарт, що використовується для випуску та реалізації токенів у блокчейні Ethereum. Він був запропонований у листопаді 2015 року розробником Ethereum Фабіаном Фогельстеллером і являє собою стандарт токенів. Він описує загальний набір правил, яким необхідно слідувати, щоб токен правильно функціонував в екосистемі Ethereum. Тому ERC-20 не слід розглядати як частину коду чи програмного забезпечення. Натомість його можна описати як технічне керівництво або специфікацію.

Стандарт ERC-20 дозволяє розробникам з більшою точністю прогнозувати взаємодію між різними токенами та додатками. Він також визначає, як токени ERC-20 передаються в блокчейні Ethereum, та як послідовно реєструються їх відповідні запаси та баланси адрес. Стандарт забезпечує сумісність та можливість обміну між усіма іншими токенами, що використовують ті самі протоколи.

ERC-20 є абревіатурою назви офіційного протоколу Ethereum Request for Comment (ERC), де 20 є ідентифікатором пропозиції в блокчейні.

Навіщо потрібен стандарт ERC-20?

ERC-20 дає розробникам список правил, яким слід дотримуватися, що забезпечує безперебійну роботу на більшій платформі Ethereum. Численні децентралізовані додатки (DApps) та сервіси підтримують токени ERC-20, спрощуючи членам спільноти та компаніям їх впровадження, а також використання у широкому спектрі додатків (таких як криптовалютні гаманці, децентралізовані біржі, ігри тощо).

У блокчейні Ethereum розгорнуто кілька токенів, сумісних з ERC20, але з різними та унікальними реалізаціями. Залежно від підходу токени можуть використовуватися для представлення різних видів цифрових активів або товарів, що торгуються (таких як монети, ваучери, золоті сертифікати, бали лояльності та боргові розписки). Крім того, токени ERC-20 можуть використовуватись як засіб токенізації прав голосу під час виборів.

Токени ERC-20 взаємозамінні — це означає, що всі вони ідентичні і можуть бути легко обмінені в рамках тих самих протоколів. Незамінні токени часто згадуються відповідно до стандарту ERC-721, що означає, що кожен із цих токенів має унікальні характеристики, які відрізняють їх від інших.

Чому стандарт ERC-20 такий важливий?

Стандарт ERC-20 значно скоротив зусилля, необхідні для створення та випуску нового цифрового токена. Він став популярним завдяки краудфандинговим компаніям через ICO (первинне розміщення монет) та популяризації технології блокчейну в цілому. Декілька проектів вже використовують технічний стандарт, а кількість контрактів з токенами ERC-20 різко зросла за останні пару років. У середині 2017 року у мережі Ethereum було близько 5500 смарт-контрактів стандарту ERC-20. На початку 2018 року це число зросло до більш ніж 40 000, а зараз становить понад 160 000. Наприклад, Maker (MKR), Basic Attention Token (BAT), Tether (USDT) та OX (ZRX) використовують стандарт ERC-20.

Хоча більшість токенів у мережі Ethereum дотримуються стандарту ERC-20, є деякі винятки. ETH, наприклад, був створений до появи стандарту і поки що не відповідає йому. Це спричинило створення так званого Wrapped Ether (WETH) — токена ERC-20, який представляє Ethereum у співвідношенні 1:1 (1 WETH = 1 ETH). WETH дозволяє користувачам обмінювати свої ETH на інші токени ERC-20 на децентралізованих біржах.

Технічно стандарт ERC-20 описує шість функцій, що підтримують деякі функціональні можливості та особливості цифрових токенів на основі Ethereum. Ці функції включають спосіб передачі токенів між адресами та деякі важливі дані, що стосуються смарт-контракту токена, такі як символ, ім'я та ділимість.

Завдяки стандарту ERC-20 розробники можуть використовувати один токен як стандартний блок в іншому смарт-контракті, не турбуючись про проблеми сумісності або помилки. До створення ERC-20 у кожного токена була своя мета та функція, що ускладнювало взаємодію нових проектів з іншими токенами у мережі Ethereum.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.