Що таке стейблкоїн Tether і як працює криптовалюта USDT

Що таке Tether (USDT)? Як працює токен? Як використовується USDT і чому довкола Tether виникали суперечки? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

12 Липень 2022 - 19:09
14 грудня 2023 - 20:51
 0  42
Що таке стейблкоїн Tether і як працює криптовалюта USDT

Tether (USDT) — це стабільна криптовалюта, прив'язана до долара США та забезпечена «на 100% резервами Tether», згідно з її веб-сайтом. Tether належить компанії iFinex, яка зареєстрована у Гонконгу. Також ця компанія володіє криптобіржею BitFinex.

Tether був запущений як RealCoin у липні 2014 року, але в листопаді 2014 року був перейменований у Tether. Він почав торгуватися у лютому 2015 року. USDT спочатку базувався на блокчейні Bitcoin, але тепер Tether підтримує протоколи Bitcoin Omni та Liquid, а також Ethereum, TRON, EOS, Algorand, Solana, OMG Network та блокчейни Bitcoin Cash (SLP).

Станом на травень 2022 року Tether був третьою за величиною криптовалютою після Bitcoin (BTC) і Ethereum (ETH) і найбільшим стейблкоїном з ринковою капіталізацією майже 83 мільярди доларів. У квітні 2022 року на USDT Tether припадало дві третини обмінів Bitcoin у вартісному вираженні.

Як працює Tether (USDT)

Tether належить до швидкозростаючого різновиду криптовалют, званих стейблкоїнами, метою яких є підтримання стабільної ціни своїх токенів, найчастіше шляхом прив'язки її до ціни традиційної валюти, як долар США. Tether також випускає токени, прив'язані до євро, офшорного китайського юаня та золота, але жоден з них не може похвалитися ні популярністю, ні великою ринковою капіталізацією.

Прив'язка до традиційної валюти, часто підкріплена заставними резервами, що складаються повністю або здебільшого з прив'язаної валюти, призначена для того, щоб стейблкоїни не піддавалися такій самій волатильності цін, як більш спекулятивні криптовалюти, такі як BTC.

Tether щодня оновлює інформацію про свої резерви на власному веб-сайті. Станом на 12 травня 2022 року він повідомляв про активи у розмірі 81,3 мільярда доларів США для USDT. На ту ж дату Tether повідомив, що 83,74% його резервів перебувають у готівці, їх еквівалентах, короткострокових депозитах та комерційних паперах, 4,61% у корпоративних облігаціях, 5,27% у забезпечених кредитах неафілійованим особам та 6,38% в інших інвестиціях, включаючи цифрові токени.

Стабільна вартість сприяє використанню стейблкоїнів як засіб обміну нарівні зі звичайними грошима. Як зазначалося вище, з практичного погляду стейблкоїни спростили спекуляції на криптовалютних ринках. Їхнє швидке зростання популярності також є результатом використання стейблкоїнів як забезпечення протоколами кредитування та ставок децентралізованого фінансування (DeFi).

У травні 2022 року ціна Tether ненадовго впала до 0,96 долара після падіння вартості іншої стабільної монети TerraUSD (UST) від емітента, не пов'язаного з Tether чи BitFinex. Ціна токенів Tether швидко відновилася до більш ніж 0,99 долара, і Tether заявила, що продовжує виконувати запити на погашення, які 12 травня досягли 2 мільярдів токенів у співвідношенні 1 до 1 долара США.

Критика та суперечки навколо Tether

У листопаді 2017 року Tether повідомив про крадіжку 31 мільйона доларів у токенах USDT, після чого було проведено хардфорк. На той час компанія вже мала справу з критиками, які мали сумніви щодо достатності її резервів і, як показали подальші розслідування, мали проблеми з доступом до банківських послуг.

У січні 2018 року Tether звільнила бухгалтерську фірму, яку найняла для проведення аудиту, пославшись на «болісно докладні процедури, які Friedman проводив для відносно простого балансу Tether».

У квітні 2019 року генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс отримала ухвалу суду, яка забороняє Tether та iFinex, материнській компанії BitFinex, від подальших порушень законодавства Нью-Йорка після того, як було встановлено, що BitFinex зайняла не менше 700 мільйонів доларів з резервів Tether для компенсації заморожених корпоративних та клієнтських коштів BitFinex та в кінцевому підсумку вилучених у свого панамського банківського партнера Crypto Capital Corp у рамках розслідування у справі про відмивання грошей.

У лютому 2021 року Tether та BitFinex врегулювали справу, погодившись виплатити штраф у розмірі 18,5 мільйонів доларів, припинити торгівлю з будь-якими резидентами чи організаціями штату Нью-Йорк та надати інформацію про свої резерви до Генеральної прокуратури Нью-Йорка протягом наступних двох років. На той час BitFinex погасила позики з резерву Tether після залучення додаткового фінансування у розмірі 1 мільярда доларів у травні 2019 року.

У жовтні 2021 року Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) оголосила, що Tether погодилася виплатити штраф у розмірі 41 мільйона доларів за заяви про те, що стейблкоїн Tether повністю забезпечений доларами США. Фактично, згідно CFTC, «Tether тримала на своїх рахунках достатні резерви фіату, щоб підтримувати токени USDT в обігу лише 27,6% днів за 26-місячний період вибірки з 2016 по 2018 рік». Bitfinex погодилася виплатити штраф у розмірі 1,5 мільйона доларів для врегулювання окремих звинувачень CFTC у рамках врегулювання.

Чим корисний Tether?

Tether допомагає інвесторам переміщувати кошти між криптовалютними ринками та традиційною фінансовою системою, зводячи до мінімуму волатильність завдяки прив'язці 1 до 1 долара США.

Як купити USDT?

Токени Tether можна купувати та продавати на біржах криптовалют, включаючи Binance, Kucoin, CoinSpot, Bitfinex та Kraken.

Чи є Tether стабільною монетою?

Так, Tether — це перша і найвідоміша стабільна монета в криптомир. Інші стабільні монети включають True USD (TUSD), Paxos Standard (PAX) та USD Coin (USDC).

Як Tether залишається на рівні 1 долара?

Хоча раніше Tether падав нижче 1 долара (і піднімався вище за свою прив'язку), він може залишатися поблизу цієї ціни доти, доки продовжує викуповувати токени USDT по 1 долару за штуку і поки інвестори продовжують вірити, що доходи від емісії повністю зарезервовані ліквідними заставними активами.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.