Емісія криптовалют — що це таке простими словами

Навіщо потрібна емісія криптовалют? Які моделі емісії криптовалют бувають? Відповіді простими словами на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

27 травня 2022 - 19:31
24 листопада 2023 - 21:38
 0  85
Емісія криптовалют — що це таке простими словами

Емісія — це процес створення та випуску криптовалют, який відбувається за допомогою майнінгу, в результаті ICO або аірдропа.

Швидкість емісії залежить від економічної моделі криптовалюти, зокрема від того, є вона інфляційною або дефляційною.

У багатьох випадках розробники встановлюють обмеження на емісію, гарантуючи, що монета стане дефляційною після досягнення цього обмеження, чи то внаслідок спалювання токенів чи фізичної втрати. Коли на таку криптовалюту накладається обмеження, це називається максимальною пропозицією.

Факт: Максимальна кількість монет Bitcoin становить 21 млн.

Той факт, що обмеження можливе, не означає, що воно завжди використовується. Деякі криптовалюти мають нескінченну модель емісії, що означає відсутність обмеження і те, що монети будуть створюватися вічно, хоча зазвичай з дуже низькою швидкістю емісії.

Будь-яка валюта, яка продовжує нескінченну емісію, за своєю суттю є інфляційною через те, що вартість окремої одиниці валюти має продовжувати падати з часом у міру збільшення пропозиції монет.

Коефіцієнти емісії не є показником якості криптовалюти, проте зі спекулятивної точки зору це поняття, з яким ви повинні бути знайомі через можливість розмивання портфеля з часом.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.