Що таке ходлінг криптовалют та як він працює?

Що таке ходлінг криптовалют та як ця стратегія працює? Як виникло поняття HODL? Чим ходлінг відрізняється від стратегії «купи та тримай»? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

8 вересня, 2022 - 14:28
12 січня, 2023 - 00:25
 0  21
Що таке ходлінг криптовалют та як ця стратегія працює?

Ходл (HODL) — це термін, отриманий з неправильного написання слова «HOLD» у контексті купівлі та зберігання Bitcoin (BTC) та інших криптовалют. Поняття також зазвичай означає «тримайся за дороге життя» (англ. «hold on for dear life») серед криптоінвесторів.

Термін виник з повідомлення 2013 року на форумі Bitcointalk, де з'явилася помилка. Ціна Bitcoin у 2013 році була волатильною, піднявшись до більш ніж 950 доларів на початку грудня 2013 року порівняно зі 130 доларами у квітні того ж року. Автор закликав людей не продавати криптовалюту, але бути «утримувачами». Однак, замість англійського слова «holding» було використано слово з друкарською помилкою «hodling».

Що таке ходлінг?

18 грудня о 10:03 ранку за Грінвічем користувач онлайн-форуму Bitcointalk GameKyuubi опублікував імовірно п'яну, напівзв'язкову, наповнену помилками тираду про погані торгові навички і рішучість просто тримати свої Bitcoin з цього моменту:

«I AM HODLING»

GameKyuubi дійшов висновку, що найкраще бути власником криптовалюти на довгий термін, оскільки «ви продаєте на ведмежому ринку тільки в тому випадку, якщо ви хороший денний трейдер або ілюзорний нуб». Люди між цими двома типами інвесторів, на його думку, є утримувачами. Потім автор зізнався, що випив трохи віскі, і стисло задумався про те, як пишеться віскі.

Протягом години «HODL» став мемом. Спочатку згенеровані меми посилалися на епічні бойові фільми «300 спартанців» і «Хоробре серце», але тепер в Інтернеті гуляє незліченна кількість мемов HODL. Багато меми HODL тепер посилаються на Ходора з «Ігри престолів».

Факт: Ціни на Bitcoin (BTC) та інші криптовалюти, як відомо, нестабільні, але ходлери ігнорують навіть найбільші коливання цін. Вони просто HODL (тримають кошти, не продаючи їх).

Ходлінг — інвестиційна стратегія та філософія

HODL, як абревіатура від «тримайся за дороге життя», став мантрою серед криптоентузіастів, позначаючи довгостроковий підхід до інвестування в криптовалюту. Цей підхід відображає обґрунтування GameKyuubi у вихідному пості про те, що трейдери-новачки, швидше за все, зазнають невдачі у своїх спробах визначити найкращий час ринку та повинні просто притримати свої монети.

Для криптовалютних максималістів HODL є чимось більшим, ніж просто стратегія управління FOMO (страхом проґавити можливість), FUD (страхом, невпевненістю та сумнівом) та іншими емоціями, що руйнують прибуток. Довгострокові криптовалютні ходлери продовжують інвестувати, тому що вони вірять, що криптовалюти зрештою замінять випущені державою фіатні валюти як основу всіх економічних структур. Якщо це станеться, то обмінні курси між криптовалютами та фіатними грошима стануть неактуальними для власників криптовалюти.

Як і очікувалося, мем найкраще відображає цю максималістську філософію HODL. Нео з «Матриці» запитує Морфеуса: «Ти намагаєшся сказати мені, що одного разу я зможу обміняти свої Bitcoin на мільйони?» Морфеус відповідає: «Ні, Нео, я намагаюся сказати тобі, що коли ти будеш готовий… тобі не доведеться цього робити».

Найкращий час для ходлінгу

Грунтуючись на цих принципах, найкращий час для HODL — зараз, завжди і назавжди. Істинний віруючий завжди триматиме свої токени, навіть якщо ринки впадуть або стануть надзвичайно волатильними. Ходлінг стає ідеологічним переконанням про довгострокові перспективи технології блокчейн, криптовалют і суспільств, що сформувалися навколо них.

Ризики при ходлінгу

Хоча ходлінг — дуже хороша стратегія, завжди є ризик піддатися емоціям. Дуже непросто стиснути зуби і зберігати криптоактиви незайманими. Ходлінг емоційно складний, а також вимагає терпіння та довгострокового бачення, щоб гарантувати збереження цифрових активів.

До того ж, правильним рішенням буде перевести криптовалюту на холодні гаманці, щоб унеможливити спокусу почати торгувати ними з біржового гаманця.

Як отримувати додаткову вигоду від ходлінгу?

Щоб отримувати додаткову вигоду від ходлінгу криптовалют, можна скористатися стейкінгом. Програми стейкінгу стали популярним способом пом'якшити недоліки ходлінгу. Це відносно нове відгалуження у просторі DeFi, що допомагає вирішити низку проблем, пов'язаних з ходлінгом.

По-перше, токени розміщуються поза межами вашої досяжності, що виключає ризик панічного продажу. Вони також не зберігаються у біржовому гаманці, де їх можуть вкрасти. Важливо оцінити репутацію стейкінг-пулу, щоб переконатися у високому рівні безпеки децентралізованих платформ.

Однак важливо зазначити, що застейкані активи також можуть приносити дохід, а це означає, що вони будуть накопичувати цінність з плином часу. Так ви відчуватимете, що робите успіхи, при цьому нічого не роблячи.

Як вибрати пул для стейкінгу?

З'ясуйте, чи підтримує платформа тип токена або криптовалюти, які ви хочете застейкати.  Їх більшість має невеликий список, але деякі підтримують широкий спектр цифрових активів. Це дозволить зберігати ваші інвестиції в одному місці.

Потім перевірте, наскільки децентралізована платформа для стейкінгу і чи надійна вона. Дізнайтеся, які проекти були перераховані для програм стекінгу, і визначте, який мінімальний APY гарантовано. Останнє, чого хоче будь-який інвестор — це розчаруватися в компаніях, що рекламують високий прибуток, який ніколи не матеріалізується.

Крім того, подивіться, чи є якісь додаткові переваги у платформи. Деякі пропонують ейрдропи, в той час як інші пропонують безліч розумних варіантів диверсифікації, які дозволяють максимально використовувати свою криптовалюту.

Чи можна ходлити акції?

У той час як ходлінг зазвичай асоціюється з інвесторами в криптовалюту, стратегія інвестування «купи та тримай», яку вони представляють, не обмежується лише криптовалютою.

Багато інвесторів в акції «тримають» свої інвестиції протягом тривалого часу, хоча ціни на акції майже завжди менш волатильні, ніж ціни на криптоактиви. Інвестори в акції, які купують і тримають, можуть отримати вигоду з довгострокового зростання цін, відчуваючи набагато меншу цінність волатильності, ніж з криптовалютами.

Монета HODL

HODL також може відноситися до токену DeFi у Binance Smart Chain (BSC). HODL Coin (SHODL) було запущено у травні 2021 року. Як і сам термін, HODL спонукає користувачів утримувати свої токени для отримання винагороди у монеті Binance (BNB), які розподіляються кожні три дні. Винагороди формуються за рахунок податків, що стягуються з транзакцій, які здійснюються користувачами, таких як продаж, купівля або передача токенів HODL. Сума податку конвертується у токени BNB, а частина прибутку перерозподіляється між користувачами з колективного пулу ліквідності.

Що означає HODL?

Термін «HODL» виник як неправильне написання англійського слова «HOLD» (написано великими літерами) в онлайн-повідомленні одного з перших Bitcoin-інвесторів. Але «HODL», оскільки він набув популярності серед криптоентузіастів, став означати «тримайся щосили». Криптоходлери, як і інвестори, які торгують акціями, пишаються тим, що «тримають», не продаючи свою криптовалюту, незалежно від того, що відбувається на криптовалютних ринках.

Хто першим сказав HODL?

Справжня особистість людини, яка ненавмисно придумала термін «HODL», невідома. Вихідне неправильне написання слова відбулося у повідомленні користувача «GameKyuubi» на онлайн-форумі Bitcointalk.org  18 грудня 2013 року о 10:03.

У чому різниця між ходлінгом і стратегією «купи та тримай»?

Немає жодної різниці між ходлінгом та стратегією «купи та тримай». Ви можете ходлити акції через їхню волатильність, тому що ви вірите в майбутній успіх компанії. Так само ви можете утримувати криптовалюту протягом невизначеного періоду часу, незважаючи на багаторазову зміну цін, тому що ви вірите, що монета в майбутньому буде успішною.

Інші терміни крипто-сленгу

Криптоспільство прийняло кілька скорочень і термінів (часто з супроводжуючими смайликами) на додаток до ходлінгу. Багато хто з них також перетинається з термінами, які використовуються у мем-спільнотах та форумах.

  • FUD (страх, невпевненість, сумнів): дезінформація, негативні заголовки та похмурі передбачення про криптовалюти, які мають ігноруватися справжніми прихильниками;
  • FOMO (страх проґавити можливість): люди купують активи на емоціях без належного аналізу ринку, керуючись страхом проґавити вигоду;
  • Алмазні руки: демонструє виняткову стійкість у ходлінгу, навіть коли ринки падають;
  • Hold the line (тримайте лінію): бойовий клич, який закликає інших твердо стояти з алмазними руками перед волатильністю;
  • Паперові руки: це принизлива образа, спрямована проти тих, хто не може підтримувати алмазні руки. Їх сприймають як слабких людей без переконань, які надто швидко продають свою криптовалюту;
  • Mooning (Ту зе мун): ідея про те, що вартість підніметься надзвичайно високо, до самого Місяця;
  • Мавпи: члени крипто- або NFT-спільноти. Деякі відносять його до мему, пов'язаного з фільмом &nquo;Повстання планети мавп», але інші припускають, що цей ярлик походить від об'єднання «тупих мавп», щоб кинути виклик еліті Уолл-Стріт;
  • BTFD (купівля на падінні): купівля на падінні означає відкриття довгої позиції щодо активу після того, як його ціна знизилася, і повинна повторюватися після кожної такої просідання;
  • YOLO (ви живете лише один раз): наприклад, чому б не купити токен або NTF?

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.