Що таке холодний гаманець для криптовалют?

Детальна інформація про поняття «холодний гаманець». Призначення холодного гаманця для зберігання криптовалюти.

9 травня, 2022 - 23:14
10 січня, 2023 - 22:25
 0  7
Що таке холодний гаманець для криптовалюти простими словами
Холодний гаманець для криптовалюти | © BROKKER GROUP 2022

Незважаючи на те, що історія криптовалюти триває вже понад 10 років, неграмотність населення щодо зберігання цифрових грошових знаків все ще залишається серйозною проблемою. Легковажність і лякаюча довірливість, як і раніше, стають причиною зломів і втрати заощаджень.

Зберігати цифрову валюту слід у добре захищених місцях. Наприклад, у холодних гаманцях. Проте навіть власники валюти не знають, що має на увазі це поняття. Що таке холодний гаманець для криптовалюти?

Що таке холодний гаманець

Під холодним гаманцем розуміється сховище для цифрових грошей. Його робота не потребує постійного доступу до Інтернету. При цьому холодний гаманець – локальне сховище, що має закриті ключі та доступ до веб-адрес у системі блокчейн.

Гаманці цього типу знаходяться в режимі офлайн, тому зробити миттєвий переказ на них грошей – неможливо. Те саме стосується і висновку коштів. Користувачам доведеться зачекати на підключення сховища до Інтернету.

Існують такі види офлайн-криптогаманців:

  • Апаратний (здатний зберігати одночасно кілька типів валюти): на даний момент вважається найбільш надійним пристроєм;
  • Бюджетний (різні знімні накопичувачі: карти пам'яті, жорсткі диски, флешки тощо);
  • Папір (ключі в цьому випадку записуються у форматі QR-кодів);
  • Bitcoin Core (офіційний клієнт платіжної системи).

Навіщо потрібен холодний гаманець

Користувачів хвилює не лише розкриття терміна, а й те, для чого потрібен холодний гаманець криптовалют? Основне його призначення – зберігання грошей. Але більшою мірою гаманці подібного типу потрібні для збереження великої грошової суми, якою власники валюти не збираються користуватися протягом тривалого часу. Ця перевага випливає з нестачі гаманця, тобто відсутності швидкого доступу до Інтернету. Чому користувачам варто зупинити свій вибір саме на холодному утримувачі коштів?

  • Відсутність прив'язаності до Всесвітньої Павутини забезпечує безпеку валюти.
  • Неможливість миттєвого обміну монет робить сховище невразливим для шахраїв.

Можна сказати, що головна особливість холодного гаманця – надійність. Розробники змогли створити досконалу методику, яка не підвладна атакам хакерів. Оскільки досі не вдалося врегулювати питання з шахраями та їх спробами зняти з рахунків користувачів гроші, захищеність – перше, на що мають звернути увагу утримувачі криптовалюти.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.