Що таке блокчейн Decred і як працює криптовалюта DCR

Що таке Decred (DCR)? Як історія монети пов'язана з Bitcoin? Які відмінні риси блокчейна Decred в порівнянні з іншими проектами? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

5 Липень 2022 - 20:10
14 грудня 2023 - 20:55
 0  27
Що таке блокчейн Decred і як працює криптовалюта DCR

Decred — це криптовалюта, заснована на ранньому форці блокчейну Bitcoin. Decred зародився у 2013 році у гілці Bitcointalk про створення альткоїну. Незабаром після обговорення було опубліковано технічний документ із описом нової криптовалюти під назвою Memcoin2. Його підхопила компанія Company 0 та запустила у 2016 році під назвою Decred.

Decred використовує гібридну модель механізмів консенсусу Proof-of-Work та Proof-of-Stake для захисту свого блокчейну.

Огляд Decred (DCR)

Decred (DCR) — це криптовалюта та блокчейн, призначені для «розробки технологій на благо суспільства з упором на технології криптовалют». Він також призначений для децентралізації його управління, дозволяючи співтовариству голосувати за зміни, а не лише команді розробників, які вирішують, у якому напрямку може розвиватись криптовалюта.

Рання історія

Сфера криптовалют почала набувати популярності після випуску Bitcoin у 2009 році. Створення монет за допомогою майнінгу стало популярним методом заробітку серед звичайних людей, підприємств та зацікавлених інвесторів. Розробники стали помічати, що майнінг стає все більш централізованим, і це негативно вплинуло на ідею децентралізації, яка закладалася в основу криптовалют спочатку. В результаті багато окремих розробників та цілі команди почали шукати способи впровадити та популяризувати нові криптовалюти, які уникають вразливості централізації.

У 2013 році Memcoin2 було представлено криптовалютній спільноті через форум Bitcointalk, де були анонсовані всі криптовалюти. У 2014 році Company 0 прийняла проект Memcoin2 і розробка Decred почалася всерйоз.

Факт: Анонімний персонаж «tacotime», який створив Memcoin2, врешті-решт перейшов до створення Monero.

У 2016 році Company 0 запустила Decred — гібридний блокчейн PoW та PoS, керований спільнотою за допомогою процесу голосування в мережі.

Активний розвиток

Decred розвивався з моменту його появи у 2016 році. У 2017 році блокчейн був адаптований для забезпечення атомарних свопів — можливості обміну криптовалютами із різних блокчейнів або обміну ними між користувачами. Це було важливо, оскільки дозволяло користувачам криптовалют обмінюватися токенами без використання стороннього обмінника.

У 2019 році Decred впровадила Lightning Network у своїй основній мережі, щоб додати смарт-контракти та транзакції поза мережею до свого арсеналу інструментів блокчейна. Потім Lightning Network дозволила розробникам Decred створити децентралізовану біржу Decred (DEX), яка дозволила гаманцю — стати інтерфейсом, який дозволяє користувачам обмінюватися токенами без довіреної третьої сторони.

У жовтні 2020 року було запущено Decred DEX, що дозволило провести перші угоди між DCR та BTC без криптобірж, що суттєво полегшило процес торгівлі.

Чим Decred відрізняється від Bitcoin?

Хоча Decred — це форк Bitcoin, він суттєво відрізняється у багатьох аспектах. Нижче наведено список ключових відмінностей:

  • Участь спільноти
  • Управління спільнотою
  • Гібрид двох алгоритмів консенсусу
  • Інша система винагороди

Участь спільноти

Розробники Decred вважають, що криптовалюта має бути повністю децентралізованою, щоб будь-хто, хто зацікавлений або має частку, міг впливати на те, як вона розробляється. Тому користувачам пропонується рекомендувати зміни та брати участь у розробці будь-яким способом, яким вони можуть зробити свій внесок.

Керування спільнотою

З цією метою власники DCR можуть використовувати свої монети в стейкінгу для придбання квитків, які дозволять їм голосувати за зміни в блокчейні, бюджеті децентралізованої автономної організації (DAO), правилах консенсусу та затвердження блоків. Цей підхід гарантує, що жодна організація не зможе впливати на криптовалюту, якщо не бере участь у ній — це зазвичай називається консенсусом доказу активності (Proof-of-Activity).

Факт: Розробники Decred вважають, що управління криптовалютою найкраще здійснюється спільнотою, тому що воно спрямовує розробку так, як хочуть користувачі.

Гібрид PoW та PoS

Однією з найпомітніших характеристик Decred є те, що він використовує консенсус Proof-of-Work та Proof-of-Stake. Консенсус Decred PoW працює практично так само, як і в Bitcoin — майнери обробляють мережеві транзакції, щоб відкрити нові блоки для блокчейну. Майнер отримує комісію за транзакцію та винагороду за блок під час відкриття блоку.

Власники монет можуть брати участь у стейкінгу, щоб стати виборцями. Виборці, які називаються зацікавленими сторонами, можуть купувати квитки, щоб проголосувати за затвердження блоку або за інші питання управління. Можна купити та використати кілька квитків. Квитки добуваються до блоку випадково з кроком у 20 квитків. Квитки діють лише близько 20 години в очікуванні голосування власників квитків. Зацікавлені сторони повинні приєднатися до постачальника послуг голосування (VSP), який голосує від імені власників квитків.

Система винагород

Оскільки Decred — це заснована на заохоченні криптовалюта, що використовує доказ консенсусу, вона має систему винагород, аналогічну до тієї, що використовується в Bitcoin і Ethereum. Ключова відмінність Decred полягає в тому, що оскільки він використовує два механізми консенсусу, він по-різному винагороджує учасників мережі. Майнери, чия робота полягає у обробці транзакцій, отримують 60% винагороди за блок. Стейкхолдери отримують 30% винагороди, а решта 10% прямує до скарбниці фонду розвитку проекту.

Факт: Винагорода PoS призначена для залучення користувачів до стейкінгу своїх монет, щоб допомогти мережі обробляти транзакції та створювати блоки.

Мета Decred

Decred є інноваційним у тому сенсі, що він намагається покращити інші криптовалюти та блокчейни, використовуючи міць своєї спільноти користувачів, а не покладаючись лише на кількох інсайдерів для покращення проекту.

Головні цілі блокчейну — забезпечити безпеку ланцюжка та користувачів. Адаптивність необхідна для того, щоб блокчейн залишався актуальним. Decred має вбудовану систему під назвою Politeia Proposal System, яка дозволяє спільноті подавати та схвалювати пропозиції щодо покращення блокчейну.

Задум Decred вирішує трагедію суспільного надбання, в якій особистий інтерес стає переважним у будь-якому спільному підприємстві, незалежно від цілей та намірів. Щоб проект не потрапив у цю пастку, 10% винагороди за кожен блок надходить до скарбниці проекту для фінансування, жодних інших джерел фінансування не приймаються. Це гарантує, що жодна із сторін не зможе вплинути на напрямок блокчейну за допомогою фінансування. Потім спільнота голосує через Politeia, щоб запровадити чи відхилити зміни.

Швидкі запитання та відповіді

Для чого використовується Decred?

Decred (DCR) — це криптовалюта, що використовується для оплати блокчейну та учасників мережі за виконану роботу з обробки транзакцій, затвердження блоків та фінансування проекту.

Чи є Decred гарною інвестицією?

Відповідь на це питання безпосередньо залежить від того, як ви збираєтеся її використовувати або брати участь у мережі. За час свого існування ринкова вартість DCR коливалася від 28 до 230 доларів, але вона не призначена для інвестування або спекуляцій — вона призначена для використання як криптовалюта, керована спільнотою.

Як відрізнити монету Decred?

Decred використовує «DCR» як тікер або абревіатуру.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.