Що таке блокчейн Shiba Inu і як працює криптовалюта SHIB

Що таке Shiba Inu (SHIB)? Як з'явилася криптовалюта? Чому монета не має власного блокчейну та працює на блокчейні Ethereum? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

8 Липень 2022 - 19:32
14 грудня 2023 - 20:53
 0  36
Що таке блокчейн Shiba Inu і як працює криптовалюта SHIB

Shiba Inu (SHIB) — це альткоїн на основі Ethereum, талісманом якого є Шіба-іну — японська порода мисливських собак. Монета вважається альтернативою Dogecoin, а її прихильники рекламують Shiba Inu як вбивцю Dogecoin.

Shiba Inu та Dogecoin — це мем-токени, що являють собою криптовалюти, пов'язані з якоюсь темою — наприклад, собака Шіба-іну у випадку з Shiba Inu та Dogecoin. Такі криптовалюти часто випускаються як жарти, а не як серйозний цифровий проект, що має реальну корисність та інноваційні технології. У той час, як Dogecoin був запущений у грудні 2013 року, SHIB був створений в серпні 2020 року анонімною особою або групою на ім'я Ріоші (Ryoshi).

Як з'явився Shiba Inu (SHIB)

Керівні принципи екосистеми Shiba Inu викладені в «Гав книзі» (імовірно, у вигляді «Білої книги» — інформаційного документа) і доступні на веб-сайті ShibaToken.com.

Згідно з документом, SHIB був розроблений як відповідь на просте запитання: «Що станеться, якщо криптовалютний проект на 100% керуватиметься його спільнотою»? Засновник монети Ріоші пояснює створення проекту «експериментом з децентралізованої спонтанної побудови спільноти». За його словами, сила колективної децентралізації може створити щось сильніше, ніж будь-коли могла створити централізована команда.

Спільнота SHIBArmy налічує понад 500 000 членів і вона дотримується наступних основоположних принципів:

 • Проект починався з нуля в дусі створення чогось із нічого;
 • У проекту не було існуючої спільноти або попередньо зібраної команди;
 • Відкрита любов до собак Шіба-іну.

Оскільки Shiba Inu є токеном ERC-20 на основі Ethereum, він створювався і функціонує в блокчейні Ethereum, а не на власному блокчейні. Ріоші заявляє в документі, що він вирішив побудувати екосистему SHIB на Ethereum, тому що вона вже була безпечною платформою, що добре зарекомендувала себе. Також це дозволяло проекту залишатися децентралізованим.

Екосистема Shiba Inu

Екосистема Shiba Inu складається з наступних трьох токенів:

 • Shiba Inu (SHIB): це основна валюта проекту. Починаючи з пропозиції в 1 квадрильйон (рівний 1000 трильйонам), Ріоші заблокував 50% Uniswap (з метою ліквідності), а потім відправив решту 50% співзасновнику Ethereum Віталіку Бутерину на зберігання. У травні 2021 року Бутерін пожертвував понад 50 трильйонів монет Shiba Inu, які тоді коштували понад 1 мільярд доларів, у фонд допомоги COVID-19 в Індії, коли країна страждала від дельта-штаму коронавірусу. Незабаром після цього Бутерін також «спалив» — або остаточно вилучив із обороту — 40% загальної кількості SHIB на так званий мертвий гаманець.
 • Leash (LEASH): другий токен в екосистемі Shiba Inu. Leash є іншим кінцем спектру екосистеми, із загальним обсягом всього 107 646 токенів у порівнянні з трильйонами токенів SHIB.
 • Bone (BONE): Bone займає проміжне положення між двома іншими токенами з точки зору обороту, із загальним обсягом 250 000 000 токенів. Він розроблений як токен управління, який дозволить SHIBArmy голосувати за майбутні пропозиції.
Факт: Екосистема Shiba Inu складається з трьох токенів: Shiba Inu (SHIB), Leash (LEASH) та Bone (BONE).

Екосистема Shiba Inu також включає:

 • ShibaSwap: мета платформи DeFi ShibaSwap — забезпечити безпечне місце для торгівлі криптовалютами, залишаючись при цьому децентралізованим. SHIB та LEASH краще купувати та продавати через ShibaSwap.
 • Shiba Inu Incubator: Інкубатор прагне змістити акцент з популярних форм мистецтва, таких як живопис, фотографія та цифрова візуалізація, і знайти способи віддати належне творчості та винахідливості.
 • Shiboshis: Shiboshis — це 10 000 невзаємозамінних токенів (NFT), згенерованих Shiba Inu, написаних на блокчейні Ethereum, з різними характеристиками, які роблять кожен шибоші унікальним і колекційним.

Собача термінологія SHIB

Відповідно до собачої теми, у вищезгаданому документі про Shiba Inu використовуються собачі терміни для опису того, як можна отримати дохід від своїх токенів. У ShibaSwap ці токени можна використовувати для «копання» (надання ліквідності), «закапування» (розміщення токенів) і навіть «принести» (обміну одного токена на інший). Токени, що використовуються в цих стратегіях, генерують дохід «Гав» у вигляді токенів Bone, які розподіляються по пулах токенів, відомих як «Щенячі басейни», згідно з документом гав.

Для криптоїнтузіастів привабливість мем-монет полягає в тому, що вони відкидають традиційні протоколи, і цей нестандартний підхід може поширюватися на використання собачих термінів для опису стратегій повернення. Треба зауважити, що SHIB означає породу Шіба-іну, LEASH — повідець, а BONE — кістку.

Як купити Shiba Inu (SHIB)

Короткий посібник Shiba Token докладно описує наступні кроки для потенційного покупця токенів SHIB або LEASH:

 1. Створіть гаманець MetaMask;
 2. Надішліть Ethereum (ETH) на свій гаманець, купуючи безпосередньо або переводячи з таких бірж, як Coinbase, використовуючи мережу ERC-20 при переказі Ethereum;
 3. Підключіть свій гаманець MetaMask до ShibaSwap;
 4. Обміняйте ETH на токени SHIB, LEASH або BONE.

Щоб купити Shiba Inu (SHIB), можна також використовувати одну з криптовалютних бірж, де доступна купівля або конвертація токенів у SHIB.

Інвестиційний погляд на Shiba Inu

Інвестування в криптовалюти досить ризиковане через їхню величезну волатильність та відсутність регулювання. Інвестиції в простір альткоїнів/мем-монет є додатковою проблемою через відсутність диференціації і того факту, що більшість їх вартості заснована на спекулятивності та шаленій торгівлі їх фанатичними послідовниками. Зазвичай мем-токени відносять до категорії шиткоїнів.

Ціна Shiba Inu (SHIB) зросла більш ніж у десять разів у жовтні 2021 року, внаслідок чого її ринкова капіталізація досягла піку в 41 мільярд доларів (29 жовтня 2021 року), і за цим показником вона увійшла до десятки найбільших мем- криптовалют. Твіт засновника Tesla Ілона Маска від 3 жовтня 2021 року із зображенням його нового цуценя шіба-іну Floki став початковим імпульсом для зростання цін на мем-монету. Оскільки Маск є одним із найвідоміших прихильників Dogecoin та самопроголошеним «Dogefather», його загадкові твіти часто призводять до підвищеної волатильності в криптовалютному просторі.

Зростання цін на Shiba Inu у жовтні 2021 року призвело до того, що він майже наздогнав ринкову капіталізацію Dogecoin у розмірі 36,9 мільярдів доларів (станом на 31 жовтня 2021 року), після того, як у якийсь момент ненадовго перевершив її. Ще невідомо, чи дійсно SHIB стане «вбивцею Dogecoin», як очікує його зростаюча спільнота прихильників, відома як SHIBArmy. Але, принаймні, у жовтні 2021 року приголомшливе зростання цін на цей раніше маловідомий альткойн зробив Shiba Inu «хвостом», який виляв «собакою» (Dogecoin).

 • Низька ціна за токен: навіть після вражаючого зростання Shiba Inu (SHIB), він коштує частки цента, тому можна купити мільйони токенів SHIB за кілька сотень доларів. За пікової ціни в 0,00007482 долара (29 жовтня 2021 р.) за 100 доларів можна було б отримати понад 1,5 мільйона токенів SHIB. В даний час за ціною 0,00002925 доларів за 100 доларів ви купите 3,4 мільйона токенів SHIB, що більш ніж удвічі більше.
 • Обмежена корисність та відсутність варіантів використання: хоча його прихильники можуть вказати, що NFT на основі Shiba Inu вже доступні, а його базування на Ethereum може забезпечити можливості смарт-контрактів у майбутньому, проект в даний час має дуже обмежену корисність і не має переконливих варіантів застосування.
 • Висока волатильність: пікова ринкова капіталізація Shiba Inu у розмірі 41 мільярда доларів робить її більшою за багато компаній зі списку S&P 500, які існують вже кілька десятиліть і які більшу частину цього часу збільшували продажі та прибуток . Фактично, сукупна вартість Shiba Inu і Dogecoin у розмірі 79 мільярдів доларів (станом на 28 жовтня 2021 року) перевищила ринкову капіталізацію 388 компаній з S&P 500. 2 серпня 2020 року SHIB торгувався за ціною 0,005000 0,00007482 долара (29 жовтня 2021 року) він виріс на астрономічні 14670488%! Це означає, що 1 долар, вкладений у SHIB 2 серпня 2020 року, коштував би крутих 146 705 доларів 29 жовтня 2021 року. До середини 2022 року ціна впала до 0,00001040 доларів.

Це карколомне повернення також означає, що Shiba Inu досягла мети свого засновника Ріоші — створити щось із нічого в піках. Тим не менш, ці успіхи, ймовірно, були викликані спекулятивним божевіллям, що підживлюється соціальними мережами, оскільки криптоентузіасти шукають наступну велику ціль. Якщо бульбашка лопне, роздрібні інвестори, які увійшли на максимумах, можуть залишитися з порожньою сумкою в руках.

Факт: Деякі угоди стали легендою для інвесторів, наприклад, ставка Джорджа Сороса проти британського фунта в 1991 році або угода Джона Полсона з короткими субстандартними іпотечними кредитами з 2007 по 2009 рік. З точки зору чистого процентного прибутку передбачувана угода з Shiba Inu, здійснена невідомим трейдером, затьмарює навіть ці легендарні угоди. Трейдер купив близько 70 трильйонів токенів SHIB приблизно за 8000 доларів США у серпні 2020 року. Через рік на цю частку припадало близько 13% від загального обороту SHIB в 550 трильйонів доларів, а його вартість досягла приголомшливих 5,7 мільярдів доларів. Це 7,1 мільйонів відсотків доходу.

Швидкі запитання та відповіді

Скільки монет Shiba Inu залишилося?

Максимальна кількість монет складає 589735030408323 SHIB. Станом на середину 2022 року видобули понад 549 000 000 000 000 монет. Це означає, що залишилося видобути менше 7% SHIB.

Чому Shiba Inu називали вбивцею Dogecoin?

За словами засновника Shiba Inu Ріоші, проект отримав прізвисько «вбивця Dogecoin», тому що вартість SHIB «заряджена і готова перевершити вартість Dogecoin». Ріоші додає, що навіть якщо SHIB ніколи не досягне 0,01 долара, популярність і корисність SHIB означатиме, що монета коштує пропорційно більше, ніж Dogecoin.

Чому Shiba Inu потрапила в новини у жовтні 2021 року?

Ціна SHIB зросла більш ніж у десять разів протягом жовтня 2021 року, і в результаті монета увійшла до ТОП-10 криптовалют. Цей факт викликав великий інтерес з боку трейдерів та привернув значну увагу засобів масової інформації. По-друге, засновник Tesla Ілон Маск опублікував у Twitter фотографію свого нового цуценя Шіба-іну Floki в перший тиждень жовтня, що призвело до значних роздрібних інвестицій у мем-токен. Крім того, криптоінвестори були в захваті від запуску Shiba Inu NFT, а також від непідтверджених чуток про те, що SHIB буде додано до популярного додатку для торгівлі акціями та криптовалютою Robinhood.

Чи є Shiba Inu ризикованим вкладенням?

Так, Shiba Inu — дуже ризиковане, спекулятивне вкладення. Криптовалюти можуть бути надзвичайно волатильними, і останні успіхи SHIB можуть зробити його вразливим для значного падіння. SHIB також має дуже обмежену корисність, і її цінність заснована в основному на спекулятивному божевілля, яке підживлюється соціальними мережами.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.