Блокчейн Polygon та криптовалюта MATIC

Що таке Polygon (MATIC)? Як працює платформа? Як використовується MATIC та чому Polygon не може функціонувати без Ethereum? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашому детальному огляді.

14 Липень, 2022 - 13:36
11 січня, 2023 - 23:57
 0  17
Polygon (MATIC): огляд криптовалюти, особливості проекту та як купити токени

Polygon — це криптовалюта із символом MATIC, а також технологічна платформа, яка дозволяє мережам блокчейна з'єднуватися та масштабуватися. Polygon — «інтернет блокчейнів Ethereum» — запущений під назвою Matic Network у 2017 році.

Платформа Polygon працює з використанням блокчейну Ethereum та з'єднує проекти на основі Ethereum. Використання платформи Polygon може підвищити гнучкість, масштабованість та незалежність блокчейн-проекту, зберігаючи при цьому безпеку, сумісність та структурні переваги блокчейну Ethereum.

MATIC — це токен ERC-20, що означає, що він сумісний з іншими цифровими валютами на основі Ethereum. MATIC використовується для управління та захисту мережі Polygon, а також для оплати комісій за транзакції мережі.

Як працює Polygon

Polygon використовує модифікований механізм консенсусу Proof-of-Stake, який дозволяє досягати консенсусу з кожним блоком. Досягнення консенсусу з використанням традиційного доказу частки вимагає обробки багатьох блоків досягнення консенсусу. Алгоритм proof-of-stake вимагає, щоб учасники мережі відправляли до стейкінгу свої MATIC — погоджувалися не торгувати та не продавати їх —  в обмін на право підтверджувати транзакції мережі Polygon. Успішні валідатори у мережі Polygon нагороджуються MATIC.

Мережа Polygon, як вторинне рішення для масштабування, спрямована на усунення обмежень платформи Ethereum, а саме високих комісій через транзакцію та низьку швидкість обробки транзакцій. Polygon може:

  • Розгортання існуючих мереж блокчейнів та розробка користувальницьких блокчейнів;
  • Забезпечити зв'язок між Ethereum та іншими блокчейнами;
  • Допомагає існуючим мережам блокчейна стати сумісними з Ethereum.
Факт: Polygon виділив 100 мільйонів доларів на проекти, що забезпечують перехід до децентралізованого Інтернету, також відомого як Web 3.0.

Співзасновниками Polygon є Джайнті Канані, Сандіп Найлвал, Анураг Арджун та Михайло Б'єліч. Наразі платформа підтримує понад 7000 проектів на основі блокчейну.

Переваги та недоліки Polygon

Вам можуть бути цікаві основні сильні та слабкі сторони Polygon. Якщо ви плануєте придбати MATIC, продовжуйте читати, щоб зрозуміти переваги та недоліки Polygon.

Переваги Недоліки
Можливість швидкої обробки транзакцій: використовуючи механізм консенсусу, який завершує процес підтвердження транзакції в одному блоці, Polygon може підтримувати високу швидкість обробки транзакцій. Середній час обробки блоку Polygon становить 2,1 секунди. Не є автономним блокчейном: Polygon — це рішення 2 рівня, що працює на платформі Ethereum. Якщо платформа Ethereum зіткнеться з серйозними збоями або перестане існувати, Polygon швидше за все втратить свою цінність.
Плата за транзакцію незмінно низька: Polygon підтримує низьку комісію за використання платформи, при цьому типова комісія за транзакцію становить близько 0,01 долара США . Обмежені варіанти використання MATIC: токен MATIC призначений для управління та захисту платформи Polygon, а також для оплати транзакційних зборів. На відміну від деяких цифрових валют, MATIC зазвичай не використовується для повсякденних покупок.

Співіснування Polygon та Ethereum

Polygon — це рішення для вторинного масштабування, сумісне з блокчейном Ethereum і доповнює його. Polygon прагне покращити Ethereum як мережу розробки блокчейнів. Polygon доповнює Ethereum, надаючи додаткові функції щодо безпеки, суверенітету блокчейну, взаємодії з користувачем та розробником, а також модульності.

Ethereum зараз використовує механізм консенсусу Proof-of-Work і поступово переходить на використання Proof-of-Stake. Polygon використовує модифікований механізм proof-of-stake, який дозволяє швидко та дешево обробляти транзакції.

Майбутнє Polygon

У 2021 році Polygon запустила Polygon Studios, дочірню компанію Polygon, яка займається іграми на блокчейні та невзаємозамінними токенами (NFT). У разі успіху Polygon Studios може зробити Polygon провідним постачальником технологій для децентралізованих ігор та NFT.

У січні 2022 року у «Polygon» виник новий головний виконавчий директор (CEO). Райан Воттс приєднався до Polygon з YouTube, де він був головою відділу ігор.

Скільки коштують монети MATIC?

Протягом більшої частини своєї історії токени MATIC від Polygon торгувалися менш ніж за 5 центів. Ціна MATIC значно зросла, але залишилася нижчою за $3,00. MATIC торгувався за ціною близько 0,62 доларів за станом на 14 липня 2022 року.

Скільки монет Polygon може існувати?

Максимальна пропозиція MATIC складає 10 мільярдів токенів. Більшість — 7,53 мільярда MATIC — вже випущено.

Як я можу купити MATIC?

Найпростіший спосіб купити токени MATIC від Polygon — через велику біржу криптовалют. Ви можете створити обліковий запис на біржі, такий як Binance або Kucoin, а потім поповнити рахунок у місцевій валюті. Вам також знадобиться цифровий гаманець, що пропонує біржа або сторонній, такий як MetaMask.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.