Чому DeFi, GameFi та SocialFi невід'ємні елементи Метавсесвіту?

Які елементи є невід'ємною частиною Метавсесвіту? Чому DeFi, GameFi і SocialFi такі важливі? Які функції виконує кожен елемент у Метавсесвіті? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

31 серпня 2022 - 07:20
24 листопада 2023 - 22:22
 0  48
Чому DeFi, GameFi та SocialFi невід'ємні елементи Метавсесвіту?

Метавсесвіт, конвергенція

Очікується, що Метавсесвіт стане наступним аватаром Інтернету. Як і Інтернет зараз, Метавсесвіт матиме різні віртуальні економічні моделі, засновані на Web3. Ці моделі можуть мати своє коріння у фінансових послугах, іграх чи соціальних мережах. Тим не менш, між цими моделями будуть постійні перетини та взаємодії, оскільки вони співіснують у Метавсесвіті.

У світі Web3 ми часто сприймаємо децентралізовані фінанси (DeFi), GameFi та SocialFi як окремі вертикалі або сектори. Зародження цих трьох підкластерів Web3 відбулося в різні часи за останні кілька років. Але з розвитком простору і дозрівання концепції Метавсесвіту ми з більшою ймовірністю побачимо, як вони інтегруються в досвід Метавсесвіту як горизонталі.

Всі ці концепції все ще перебувають у зародковому стані та використовують криптовалюту для підтримки своїх економічних моделей. Більшість поточних реалізацій у DeFi, GameFi та SocialFi є автономними децентралізованими додатками (DApps). Однак це зміниться, коли Метавсесвіт стане частиною повсякденного життя.

Давайте розберемося, чому важливо розрізняти можливості вертикалей та горизонталей. Коли ми дивимося на додаток GameFi у метавсесвіті, ми бачимо, що це спеціальний ігровий процес, який приваблює користувачів у метавсесвіт. Учасники грають у гру та залишають платформу задоволеними.

Те саме може бути у випадку з додатками DeFi і SocialFi як вертикалями. Для користувачів, які приходять на платформу для виконання транзакцій DeFi або хочуть спілкуватися зі своїми друзями у Twitter або Instagram, додатки представлені у вигляді вертикалей. Вони виділяються як досвід.

Але Метавсесвіт — це не просто набір додатків. Це швидше набір свідомих і несвідомих вражень в рамках масштабованої економічної моделі. Свідомі переживання можна розділити на вертикальні, а несвідомі — на горизонтальні.

Свідомий та несвідомий досвід

Розуміння відмінностей між свідомим та несвідомим досвідом необхідне для розуміння того, як ці додатки взаємодіють у Метавсесвіті. Чи повинні вони гармонувати чи мають виділятися?

Розглянемо приклади свідомого та несвідомого досвіду. Якщо пасажир підійшов до квиткової каси, дістав гроші зі свого гаманця і купив квиток на поїзд до Лондона, це свідомий досвід користувача. Якщо пасажир входить на станцію та використовує зв'язок ближнього радіусу дії (NFC) на своєму телефоні, щоб натиснути та пройти через бар'єр, щоб сісти на поїзд, це несвідомий досвід.

Одна з ключових цілей традиційних фінтех-додатків — зробити виконання фінансових транзакцій плавним, плавним та несвідомим, наскільки це можливо. Так само вам не потрібно змагатися зі своїм другом або колегою у грі Call of Duty. Змагальний дух можна гейміфікувати за допомогою лайків та переглядів у Instagram.

Повертаючись до Метавсесвіту, всі три парадигми — DeFi, GameFi та SocialFi — будуть вбудованим досвідом. Це не означає, що у нас не буде метавсесвітів, таких як Otherside, куди люди приходять грати. Але багато з цих парадигм будуть несвідомими переживаннями, що робить парадигми більш горизонтальними (вбудованими), ніж вертикальними (що виділяються з несвідомих дій).

Екосистемний досвід

Майбутнє створення цінності та обміну не знатиме національних кордонів та юрисдикцій. Усі вони будуть специфічними для екосистеми. Отже, всі варіанти використання мають бути специфічними для екосистеми.

Майбутнє DeFi, GameFi та SocialFi може бути вбудоване. Але це вбудовування може бути реалізовано лише у добре налагодженій екосистемі. Метавсесвіт, що поєднує ці функції користувача, матиме не тільки емпіричні елементи, а й утилітарні елементи та елементи гейміфікації.

Наприклад, метавсесвіт, в якому може застосовуватися DeFi, повинен мати можливості для мікротранзакцій. Метавсесвіт, в який можна вбудувати SocialFi, повинен мати екосистему, в якій беруть участь творці та споживачі, які отримують компенсацію та визнання за ці вклади.

Давайте тепер подивимося, що ми могли бачити як вбудований DeFi. Багато хто з них вже реалізований у кількох метавсесвітів.

Вбудований DeFi

У міру розвитку цього простору ми бачимо мікротранзакції, кредитування на основі невзаємозамінних токенів (NFT), механізми оренди, ринки NFT, економіку мікротокенів, обмін токенами та багато інших наворотів, які підтримуватимуть економіку Метавсесвіту. Кожна з цих функцій має свою мету у створенні масштабованої економічної моделі в Метавсесвіті.

Наприклад, електронну торгівлю в Метавсесвіті вже випробувано в кількох екосистемах. Уявіть собі користувача з гарною колекцією NFT, який заходить у художню галерею. Мистецтво коштує дорого, а користувачеві не вистачає ліквідності. Якби NFT-кредитування було інтегровано, користувач міг би використати свій Ape або Punk, щоб позичити трохи доларів США для покупки мистецтва.

Вбудований GameFi

Термін GameFi часто використовується в контексті великих ігрових платформ, таких як Axie Infinity. Тим не менш, у багатьох випадках гейміфікація така ж важлива, як і GameFi. Часто ці функції не обов'язково мають бути інтенсивними ігровими процесами у стилі Fortnite. Вони можуть використовувати казуальні ігри, списки лідерів, лутбокси, бойові перепустки та розіграші, щоб забезпечити гейміфікований досвід.

Подібно до компонентів DeFi, які підвищують цінність економічної моделі, елементи GameFi не тільки допомагають збільшити утримання користувачів, але також мають вирішальне значення для залучення користувачів та їх інвестицій у платформу.

Для досягнення успіху компоненти GameFi покладаються як на DeFi, так і на SocialFi. Наприклад, ті, хто хоче бути частиною таблиці лідерів, можуть позичити чи орендувати NFT для участі. Так само списки лідерів ефективні лише в тому випадку, якщо елементи SocialFi створені з урахуванням інтересів геймерів та творців.

Вбудована SocialFi

І останнє, але не менш важливе: SocialFi зберігає незайману душу економіки творця у реалізації метавсесвіту. У метавсесвіті часто беруть участь різні зацікавлені сторони: творці активів, власники активів, гравці та/або користувачі. Стійка модель досягається, коли всі ці зацікавлені сторони чи економічні суб'єкти стимулюються пропорційно до тієї цінності, яку вони додають.

Часто саме тут гейміфікація досвіду взаємодіє із принципами SocialFi. Наприклад, геймери, які постійно грають та виграють, піднімаються у рейтингу екосистеми. В результаті вони накопичуватимуть очки досвіду. Так само високо оцінюються творці, чиї активи добре працюють в екосистемі.

Ця форма «соціального видобутку» також має вирішальне значення у транзакціях DeFi. Творці та геймери з соціальними балами або очками досвіду можуть отримати вигідніші пропозиції, коли вони підключаться до компонентів DeFi Метавсесвіту. Великий соціальний зиск дозволяє учасникам економіки швидше накопичувати цінність.

Більшість цих дій у Метавсесвіті відбуваються в мережі, і такі концепції, як токени також можуть використовуватися для зміцнення довіри в економіці Метавсесвіту.

Один за всіх і всі за одного

Нам потрібні GameFi, DeFi та SocialFi, щоб створити цілісний досвід Метавсесвіту. Навіть якщо метавсесвіт зосереджений на одній меті, ці елементи необхідні для забезпечення життєздатності та масштабу.

По суті метавсесвіт може масштабуватися тільки в тому випадку, якщо DeFi, GameFi і SocialFi можуть без проблем працювати разом. DeFi, по суті, подбає про фінансові елементи, GameFi — про експериментальні елементи, а SocialFi — про елементи довіри для економічних суб'єктів.

Без елементів DeFi метавсесвіт не мав би комерційної масштабованості. Без елементів GameFi у спільноти не було стимулу постійно повертатися до неї. Зрештою, без SocialFi довіра до екосистеми не була б встановлена. Елементи SocialFi гарантують, що користувачі та творці отримають облікові дані для додавання цінності.

Це не означає, що ми не побачимо метавсесвіту, присвяченого футболу, Голлівуду чи мистецтву. Але навіть у цих метавсесвітах мають бути міні-ігри, мікротранзакції та рейтинги екосистем. Ми вже бачимо, що кілька платформ SAAS надають ці навороти, щоб команди могли зосередитись на основній меті своїх метавсесвітів. Все це має об'єднатися, щоб створити стійку економіку, стабільну платформу та захоплюючий досвід для користувачів та творців Метавсесвіту.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.