Токени безпеки

Що таке токен безпеки? Як вони працюють та регулюються? Чим токени безпеки відрізняються від інших цифрових активів? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

20 червня, 2022 - 12:06
11 січня, 2023 - 02:07
 0  7
Що таке токени безпеки криптовалюти та як вони працюють?

Оскільки технологія блокчейн виникла в галузі науки про дані, багато термінів, що використовуються в криптовалюті і токенах, аналогічні тим, які використовуються в цих областях. Термін «токен» є одним із них. Токен у науці про дані — це значення, подібне до випадково згенерованого числа, яке присвоюється конфіденційним даним для маскування вихідної інформації. Таким чином, у блокчейні токен — це номер, наданий даними, що зберігаються в блокчейні. Присвоєння активу токена називається «токенізацією».

В якості інвестиційного активу токен безпеки є цифровим активом, який представляє право власності або інші права і передає цінність від активу або пакета активів до токену. Говорячи простою мовою, токени безпеки — це цифрова форма традиційних інвестицій, таких як акції, облігації чи інші сек'юритизовані цифрові активи. Наприклад, компанія, яка хоче зібрати кошти для проекту розширення, може ухвалити рішення про часткове володіння своєю компанією за допомогою цифрового токена замість випуску акцій. Потім він може запропонувати цей токен інвесторам на біржі, яка допускає цифрові токени безпеки.

Факт: Токени розглядаються регулюючими органами як цінні папери, якщо вони відповідають критеріям, встановленим тестом Хоуї; тобто вкладення грошей, звичайне підприємство та розумне очікування прибутку від зусиль.

Загальні відомості про токені безпеки

Розуміння токенізації має вирішальне значення для розуміння токенів безпеки. Все може бути токенізовано: ви можете створити токен, який означає право власності та реєстрацію автомобіля. Ідентифікаційний номер автомобіля (VIN) може бути токенізований разом з ім'ям власника, адресою та іншою інформацією, необхідною державою для реєстрації автомобіля. Департамент транспортних засобів (доступно у США)  буде використовувати програму інтерфейсу блокчейна для введення інформації у свій блокчейн, який генеруватиме токен реєстрації та володіння транспортним засобом.

Токен безпеки створюється аналогічним чином — компанія може вказати, що є токен, і він буде згенерований. Потім компанія запропонує цей токен на біржі або іншій відповідній інвестиційній платформі для інвесторів, після чого право власності буде записано у блокчейні.

Ідея токенізації володіння компанією чи активом не обов'язково нова. Наприклад, компанії раніше видавали паперові сертифікати акцій інвесторам, які купували акції. Паперовий сертифікат був токеном, який надавав право власності або інші права, надані інвестору. Цифровий токен безпеки нічим не відрізняється, за винятком того, що він цифровий і пройшов процес токенізації блокчейна.

Факт: Більшість платформ токенів безпеки використовують стандарти Ethereum ERC-20 або Tezos FA1.2 для створення токенів.

Токен безпеки може приймати одну з декількох форм для ідентифікації — йому може бути призначене зображення, яке може відображатися у цифровому гаманці разом із його значенням. З іншого боку, це може бути лише номер, який відстежує ваш гаманець. Гаманець може відображати ваші активи, вартість та будь-які розподіли дивідендів. Ваш гаманець також може забезпечувати швидкий доступ до проспекту або річного звіту.

Чим токени безпеки відрізняються від криптовалют?

Токени безпеки та криптовалюти майже ідентичні. Вони створюються та зберігаються в блокчейні. Обидва вони є токенами, але важлива відмінність полягає в їхньому призначенні, передбачуваному та фактичному використанні. Криптовалюта призначена для використання як валюта, гроші або спосіб оплати. Токен безпеки призначений для використання так само як акції, облігації, сертифікати або інші інвестиційні активи.

З'явилося безліч криптовалют, які не призначалися для використання як інвестиційні інструменти. Наприклад, інвестори та трейдери помітили, що вони можуть отримувати значний прибуток від BTC, коли вони котируються на біржах криптовалют. В результаті інвестори розглядають Bitcoin як токен безпеки, навіть якщо він не був розроблений як такий.

Факт: Комісія з цінних паперів та бірж не розглядає Bitcoin та Ethereum як цінні папери.

Власний токен Ethereum, ETH, був розроблений для оплати комісій за транзакції в мережі Ethereum. У цьому плані Ethereum — це криптовалюта. Однак, оскільки він торгується на біржах і зберігається через зростаючу вартість, інвестори розглядають його як токен безпеки.

Проте, оскільки BTC і ETH не призначені для використання як токени безпеки, а розробники не очікують отримання прибутку, в даний час вони не відповідають критеріям, які SEC вважає цінними паперами.

Питання та відповіді

Що таке токен безпеки?

Токен безпеки надає права власності, передачу вартості або обіцянку повернення, які токенізовані в блокчейні. Він призначений для використання як інвестиційний інструмент.

Чи є Ethereum струмом безпеки?

Власний токен Ethereum, ETH, не є струменом безпеки. Він призначений для використання у віртуальній машині Ethereum для сплати комісій за транзакції. Власники також зможуть «ставити» свій ефір (ETH), щоб отримати шанс стати мережним валідатором та заробити більше (ETH), коли відбудеться перехід на механізм консенсусу Proof-of-Stake.

Чи можу я інвестувати в токени безпеки?

Токени безпеки поки що недоступні для роздрібних інвесторів на публічних фондових або криптовалютних біржах.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.