Як вибрати найприбутковіший стейкінг-пул Cardano (ADA)

На які параметри потрібно звертати увагу, щоб обрати найбільш прибутковий пул для стейкінгу криптовалюти Cardano (ADA) та отримання стабільного пасивного доходу? Відповідь на це та інші питання читайте у нашій докладній статті.

2 вересня 2022 - 10:42
24 листопада 2023 - 22:24
 0  65
Як вибрати найприбутковіший стейкінг-пул Cardano (ADA)

З поточною ринковою капіталізацією в 14,98 млрд доларів Cardano (ADA) міцно входить до десятки найкращих криптовалютів за ринковою капіталізацією. Його різноманітний всесвіт DeFi є ключовим фактором його експоненційного зростання. Таким чином, блокчейн приваблює інвесторів хвилями, і всі прагнуть поділити шматок пирога. Стейкінг монети є одним з кращих варіантів інвестування для всіх типів інвесторів, будь то новачки або сезонні інвестори. Метою стратегії є приєднання до пулу для стейкінгу, що обіцяє найбільшу віддачу від інвестицій. Проблема полягає в тому, як знайти справді прибуткові пули?

Ставка доходності

Прибутковість пулу по стейкінгу, мабуть, найпоширеніший показник того, наскільки прибутковим є пул ADA. Він виражається як річний дохід у відсотках, маючи на увазі, що цифра переводиться в те, що зароблено після року розміщення певної кількості ADA у пулі.

Оскільки APY безпосередньо відноситься до винагороди за стейкінг, для отримання найбільшого доходу рекомендується відправляти в стейкінг якнайбільше монет ADA. Найбільш популярні пули зазвичай мають дуже високі APY. Однак є кілька інших важливих факторів, які слід враховувати.

Комісії та збори за пул

Збори в кожному стейкінг-кулі можуть стягуватися двома способами: маржа пулу та фіксовані збори. Маржа пула розраховується як відсоток від застейканої суми. Зазвичай вони коливаються від 0 до 5%, але можуть досягати 10%. Хоча нижча маржинальна комісія здається вигіднішою за номінальною вартістю, це більше, ніж здається здавалося б. Механізми, що лежать в основі того, як маржинальні ставки впливають на винагороди, краще розглядати окремо, оскільки маржа також має велике значення для безпеки пулу.

Іншим типом витрат є фіксована плата, причому мінімально можлива плата становить 340 ADA. З фіксованою оплатою все набагато простіше. Низька цифра — найбільш бажаний результат із погляду витрат. Слід враховувати поєднання як маржі, так і фіксованої комісії, при цьому нижча цифра для поєднання обох гарантує більш прибутковий пул із гарною прибутковістю.

Сума застави по оператору пулу

Простіше кажучи, застава — це кількість коштів, які оператор готовий вкласти у гру. Це відображається у кількості ADA, яку вони блокують у пулах. Сума показує, наскільки вони віддані стейкінг-пулу.

У ситуації, коли оператор пула зафіксував високу заставу, він буде дуже пильним усунути будь-які збої, які можуть вплинути на прибутковість всього пулу. І це тому, що це призведе до значного зниження прибутковості або навіть, можливо, приголомшливих збитків.

Якщо зроблено дуже низький внесок, їхні інвестиції у безперебійну роботу вкрай ненадійні. Це також може вказувати на те, що оператор не вважає дохідність свого пулу достатньою для внесення більшої застави. Чим вища застава, тим більша ймовірність того, що пул буде більш прибутковим.

Кількість пулів за операторами

В іншому випадку ігнорований показник прибутковості пулу — це кількість пулів, якими керує його оператор. Найкращий випадок, коли оператор керує одним пулом.

Причиною цього є можливість збоїв. Якщо оператор керує декількома пулами, збій в одному пулі може легко залишитися непоміченим і вивести пул з ладу. Хоча це може здатися невинною ситуацією, лише кількох хвилин достатньо, щоб пул пропустив цілий блок.

Відсутність блоку призводить до нижчої віддачі від суми в стейкінгу. Хвилює те, що можна навіть не помітити цього до, скажімо, двох тижнів або близько того. Як правило, оператори з кількома пулами часто є великими фірмами зі стейкінгу, оператором з одним пулом найчастіше є фізична особа.

Це може здатися незвичайним, але кращим варіантом є фізична особа як оператор єдиного пулу. Такі збої навряд чи залишаться непоміченими, якщо вони зафіксували високу вартість застави в пулі. Проте фірми з дуже хорошим персоналом можуть бути ефективними в усуненні збоїв, як і одиночний оператор.

Рівень популярності

Найпопулярніші стейкінг-пули ADA, як правило, мають високу прибутковість. Чим нижчий обіцяний дохід, тим менше інвесторів хочуть брати участь у ньому. Однак це не універсальне правило: деякі приховані перлини пропонують вигідніші умови, ніж популярні. Однак при виборі таких пулів слід враховувати заставну вартість та кількість операторів.

Популярні стейкінги, як правило, мають у середньому вигідніші пропозиції з погляду прибутковості порівняно з невідомими. Зате є стеля. Надмірно популярні пули, як правило, досягають насичення набагато швидше. У якийсь момент пул знижує ставки, а інвестори починають отримувати менший прибуток від стейкінгу. Це змушує їх шукати новий пул із вигіднішими умовами.

Метрика успіху

Метрика удачі є важливим показником здатності стейкінг-пулу приносити високий прибуток. Це складове відсоткове значення, яке показує час безвідмовної роботи сервера пула.

Ідеальне значення — 100%. Якщо воно падає на 5%, тоді це говорить про його ненадійність, оскільки час безвідмовної роботи сервера надто короткий. Сервери не завжди підключені до мережі, коли пул має брати участь у процесі створення блоків. Це призводить до пропущених блоків, що, як пояснювалося раніше, призводить до нижчої віддачі застейканих монет.

Метрика 100% успіху означає, що пул для стейкінгу ADA випускає кожен призначений йому блок. Хоча це найкращий варіант, 100% рейтинг зустрічається рідко. Чим ближче цифра до 100%, тим прибутковіший стейкінг-пул.

Примітка автора

Стейкінг-пул мрії має > 10% APY, маржу пула 0%, фіксовану комісію 340 ADA, одного оператора, який зафіксував високу заставу, та метрику удачі 100%. Однак знайти такий пул так само складно, як відшукати голку у стозі сіна. Правду кажучи, такого пулу не існує, але ніколи не кажи ніколи.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.