Etherscan — оглядач блокчейна Ethereum

Etherscan – оглядач блоків у мережі Ethereum. Сервіс дозволяє виконувати пошук за транзакціями, блоками, адресами гаманців, смарт-контрактами та іншими даними в блокчейні.

17 вересня, 2022 - 23:32
12 січня, 2023 - 00:37
 0  10
Що таке Etherscan та як користуватися оглядачем блокчейна Ethereum?

Використання Etherscan допомагає зрозуміти, як ви взаємодієте з блокчейном, іншими гаманцями та децентралізованими додатками (DApps). Ці знання також дозволяють залишатися у безпеці та виявляти підозрілі дії. Щоб використовувати Etherscan, вам знадобиться адреса гаманця, ідентифікатор транзакції (TXID), адреса контракту або інший ідентифікатор, який потрібно вставити в поле пошуку Etherscan.io. Сервіс відобразить докладну інформацію залежно від вашого запиту, але більша її частина буде включати пов'язані транзакції, адреси, часові позначки та суми. Ви також можете безпосередньо взаємодіяти зі смарт-контрактами для здійснення транзакцій та перевірки плати за газ через Etherscan.

Якщо ви активно використовуєте Ethereum для чогось більшого, ніж просто ходлінга або відправлення кількох транзакцій, вивчення того, як переміщатися блокчейном, буде для вас дуже корисним. Ви можете використовувати більшість функцій, не підключаючи гаманець і навіть не створюючи обліковий запис. Давайте розглянемо найпоширеніші способи використання Etherscan та те, що ви можете зробити зі знайденою інформацією.

Що таке Etherscan?

Etherscan.io — це оглядач блоків, який дозволяє переглядати загальнодоступні дані про транзакції, смарт-контракти, адреси та багато іншого в блокчейні Ethereum. Всі взаємодії в мережі Ethereum загальнодоступні, а Etherscan фактично виконує функції пошукової системи. Ви можете використовувати хеш транзакції (ID транзакції) для перевірки всієї пов'язаної активності, включаючи токени, смарт-контракти та адреси гаманців.

Etherscan не вимагає обов'язкової реєстрації, але ви можете створити обліковий запис для доступу до додаткових функцій. Наприклад, можна налаштувати оповіщення, щоб отримувати сповіщення про вхідні транзакції, отримувати доступ до інструментів розробника та створювати потоки даних.

Etherscan не надає гаманець Ethereum для використання або зберігання будь-яких особистих ключів. Ви також не можете використовувати сервіс для торгівлі активами. Він діє лише як джерело інформації про блокчейн та базу даних смарт-контрактів. Для здійснення транзакцій або зберігання криптовалюти вам знадобиться крипто-гаманець, такий як MetaMask, Trust Wallet, Binance Chain Wallet або Math Wallet.

Навіщо використовувати Etherscan?

Etherscan — один із найнадійніших і найпопулярніших оглядачів блокчейну Ethereum. Тим не менш, дуже важливо зрозуміти, у яких випадках можна використовувати блокчейн-провідник для перевірки інформації в ланцюжку. Знання того, як ви взаємодієте з блокчейном, може допомогти вам краще зрозуміти, що відбувається з DApps та транзакціями. Ці знання також можуть захистити вас та допоможуть виявити підозрілу активність у блокчейні.

Наприклад, оповіщення про китів можуть повідомити вам про те, що на біржу було переміщено велику кількість криптовалюти. Хоча це не завжди так, ця інформація може вказувати на великий розпродаж. Ви також можете побачити, що засновники проекту роблять з токенами свого проекту. Такі можливості дозволяють виявити потенційне шахрайство або махінації, коли розробники відмовляються від своїх проектів та продають свої монети.

Як знайти транзакцію та гаманець на Etherscan

Основною функцією Etherscan є відстеження транзакцій. Розуміння того, як стежити за своєю криптовалютою, є ключем до розкриття решти інформації блокчейна. Наприклад, уявіть, що ви відправили 0,025 ETH зі свого гаманця на наступну загальнодоступну адресу:

0x480bbcb368197d44c6f54a738e59c33eff004b6a

Ви також заплатили комісію за транзакцію у розмірі 0,001559212674537 ETH. Після транзакції ваш гаманець відображає цей TXID:

0x80a3cc0f344651b3de745b2f1efbe8d35d4f348e95b345c8a840ebf955414fa5

Допустимо, ви хочете перевірити кількість підтверджень транзакції та переконатися, що вона була успішно відправлена.

  1. Перейдіть на головну сторінку Etherscan.io і знайдіть угорі сторінки поле пошуку;
  2. Скопіюйте та вставте ідентифікатор транзакції (TXID) у поле пошуку та натисніть значок пошуку;
  3. Тепер ви можете побачити всю інформацію про конкретну транзакцію;
  4. Ви також можете натиснути кнопку «Click to see More» для отримання більш детальної інформації, але зараз давайте розглянемо лише екран за замовчуванням:
Transaction Hash (Хеш транзакції) Рядок цифр і букв (TXID), пов'язаний з вашою конкретною транзакцією.
Status (Статус) Чи була ваша транзакція невдалою, виконується або була успішною.
Block (Блок) Номер блоку, до якого було включено вашу транзакцію. Ви також можете побачити, скільки разів було підтверджено вашу транзакцію. Це кількість блоків, доданих у ланцюжок після блоку транзакції.
Timestamp (Часова мітка) Часова мітка блоку, до якого була додана ваша транзакція.
From (Відправник) Адреса гаманця, з якого була здійснена транзакція.
To (Отримувач) Адреса одержувача або смарт-контракт.
Value (Сума) Сума, відправлена ​​в транзакції.
Transaction Fee (Комісія за транзакцію) Плата за здійснення угоди.
Gas Price (Ціна за газ) Вартість одиниці газу за угодою.
TXN Type (Тип TXN) Інформація про те, чи проводилася транзакція в рамках старої застарілої газової системи (1) або нової системи комісій за блок EIP-1559 (2) .

З наведених вище даних легко побачити, що транзакція успішно завершена та отримала достатньо підтверджень. Ви також можете перевірити статус своєї транзакції, глянувши на гаманець одержувача.

Для цього вам потрібно повернутися в рядок пошуку і вставити адресу гаманця, що приймає:

0x480bbcb368197d44c6f54a738e59c33eff004b6a

Внизу сторінки відображається список усіх транзакцій, пов'язаних з цією адресою.

Транзакція 0,025 ETH — це та, яку ви спочатку відправили. Ви можете бачити, що вона позначена як «IN» (вхідна), показуючи, що адреса, яку ви шукали, була стороною, що приймає криптовалюту. У верхній частині сторінки ви також можете побачити баланс гаманця — «Balance».

Як знайти смарт-контракти на Etherscan

Якщо ви регулярно взаємодієте зі смарт-контрактами в DApps, корисно дізнатися, як знайти їх на Etherscan. Таким чином, можна перевірити ще раз, що ви відправляєте свої кошти на правильний контракт.

Якщо вам знадобиться додати новий токен у свій гаманець, вам потрібно буде знайти адресу контракту токена. Адреса смарт-контракту містить логіку токена, наприклад, як здійснюється передача токена та інша поведінка.

Довідатися адресу токена можна на CoinMarketCap, CoinGecko або на офіційному сайті проекту. Ви також можете відвідати сторінку https://etherscan.io/tokens.

Переконайтеся, що ви додаєте правильну адресу токена, двічі перевіряючи її на згаданих вище сайтах. Давайте подивимося на токен Uniswap ERC-20 на Ethereum:

0x1f9840a85d5af5bf1d1762f925bdaddc4201f984

  1. Скопіюйте та вставте адресу смарт-контракту в поле пошуку;
  2. Тепер ви побачите детальну інформацію про баланс контракту та іншу загальну інформацію про контракт токена Uniswap (UNI);
  3. Нижче ми маємо додаткові параметри для перегляду, включаючи транзакції, розділ коментарів та сам смарт-контракт. Натисніть на вкладку «Contract», щоб побачити варіанти, доступні для взаємодії та читання правил Uniswap;
  4. На вкладці «Read Contract» відображається загальна інформація про контракт. Це дозволяє вам, наприклад, запросити баланс певних адрес або гаманців, які мають дозвіл на використання токена у вашому гаманці.

Натиснувши «Write Contract», ви зможете безпосередньо взаємодіяти з контрактом. Це корисно, коли платформи DeFi та DApps недоступні через технічні проблеми або збій сайту. У деяких випадках натомість можна спробувати взаємодіяти зі смарт-контрактом, не використовуючи API проекту.

Натиснувши «Connect to Web3», ви зможете підключити крипто-гаманець, такий як MetaMask або Binance Chain Wallet, та взаємодіяти з контрактом.

Найпростішою дією тут буде передача монет. Використовуючи «transferFrom», ви можете передавати токени з адреси (на яку у вас є дозвіл) на інші адреси.

«transfer» дозволяє вам перенести токен, пов'язаний з контрактом, з вашого підключеного гаманця. Наведена нижче транзакція відправить 1 UNI з нашого підключеного гаманця на адресу гаманця одержувача. Ви також повинні вказати правильну кількість десяткових знаків для суми, яку хочете надіслати.

Більшості користувачів ніколи не потрібно використовувати ці функції. Тим не менш, корисно знати, де вони знаходяться, на випадок, якщо вам знадобиться доступ до коштів, що зберігаються в смарт-контракті.

Як перевірити ціни на газ на Etherscan

Ціни на газ є частиною транзакційних комісій Ethereum. Ці збори змінюються залежно від блоку, до якого включено вашу транзакцію. Кожен блок має встановлену комісію, яка різниться залежно від мережевого трафіку. Газовий трекер на Etherscan показує різницю в ціні та часі за різних цін на газ. Це корисний інструмент, який дозволяє приблизно передбачити, наскільки перевантажена мережа і скільки вам, ймовірно, доведеться заплатити, щоб відправити простий переказ або взаємодіяти з складнішим смарт-контрактом.

Як перевірити ціни на газ на Etherscan

Читайте також: SolScan — оглядач блокчейну Solana.

Як знайти аірдропи на Etherscan

Раніше Etherscan також виступав як база даних для актуальних ейрдропів у мережі Ethereum. Правила участі у конкретній роздачі токенів можна було переглянути в стовпці «Details». На жаль, цю функцію було видалено з сайту Etherscan.io.

Підбиття підсумків

Etherscan є безкоштовним та простим у використанні інструментом, який надає велику кількість корисної інформації з блокчейну Ethereum. Уважно ознайомившись із нашим посібником, ви швидко освоїте основні функції сервісу. Цей оглядач блокчена також є основою для інших блокчейн-провідників, таких як BscScan. Якщо ви хочете перевірити статус транзакції або переглянути смарт-контракт будь-якого децентралізованого додатка (DApp), Etherscan є дуже корисним інструментом для цього.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.