Як купити криптовалюту Bitcoin (BTC)?

Як і де купити криптовалюту Bitcoin? Які засоби оплати можна використовувати? Як безпечно зберігати куплений BTC? Відповіді на ці та інші питання читайте в нашому докладному посібнику для інвесторів-початківців.

15 вересня, 2022 - 18:54
12 січня, 2023 - 00:35
 0  14
Як купити Bitcoin: посібник для початківців з покупки BTC

Bitcoin (BTC) останніми роками демонструє стрімке зростання. У травні 2016 1 BTC можна було купити приблизно за 500 доларів. Станом на вересень 2022 року, навіть з усіма падіннями цін, один Bitcoin, як і раніше, коштував близько 20 000 доларів. Це зростання приблизно на 4500%.

Деякі аналітики вважають, що ціна Bitcoin може зрости ще більше, оскільки криптовалюта та технологія блокчейну стають все більшою частиною повсякденного життя людей. Але покупка Bitcoin пов'язана з великими ризиками. Поряд із вражаючим зростанням, BTC також зазнав руйнівного падіння.

Наприклад, після майже 69 000 доларів у листопаді 2021 року вартість Bitcoin упала приблизно до 17 708 доларів у середині червня 2022 року.

Сьогодні BTC залишається вкрай волатильним активом. Згідно з останнім звітом Kraken Intelligence «Щомісячний огляд ринку та прогноз», річна волатильність Bitcoin минулого місяця була трохи вищою, ніж його історичне середнє значення — 61%. Але це покращення порівняно з червнем, коли волатильність BTC склала 91%.

Будь-які інвестори, які купили Bitcoin минулого року, зазнали збитків, оскільки його вартість впала. Ті, хто купив Bitcoin три роки тому, розраховують отримати понад 100% прибутку.

Якщо ви хочете купити Bitcoin, експерти рекомендують інвестувати лише невеликий відсоток від вашого власного капіталу.

Що таке Bitcoin?

Bitcoin — це децентралізована цифрова валюта, що працює без нагляду з боку банків та урядів. Цифрова валюта відома тим, що є першою криптовалютою, запущеною у 2009 році.

За словами творця Сатоші Накамото, Bitcoin був створений для того, щоб «онлайн-платежі могли відправлятися безпосередньо від однієї сторони до іншої, минаючи фінансову установу».

Сьогодні весь ринок криптовалют оцінюється приблизно в 1,1 трильйона доларів, при цьому Bitcoin становить 41% ринку. Почавши своє життя як платіжна мережа, Bitcoin перетворився на інвестиційний актив. Більшість власників вважають BTC засобом заощадження, і його часто називають «цифровим золотом». Варто відзначити, що криптовалюта Litecoin (LTC) вважається сріблом по відношенню до Bitcoin.

Як працює Bitcoin?

Bitcoin-транзакції перевіряються криптомайнерами за допомогою механізму консенсусу Proof-of-Work. Доказ виконання роботи — це процес перевірки, в якому група майнерів перевіряє кожен блок у блокчейні.

Для Bitcoin цей процес зазвичай займає до 10 хвилин. Це набагато повільніше, ніж у багатьох конкуруючих криптовалют, не кажучи вже про звичайні платіжні мережі.

Проте, Bitcoin приймається як форма оплати деякими роздрібними торговцями, такими як Microsoft, Overstock і Whole Foods, і це лише деякі з них.

Як купити Bitcoin (BTC)

Кількість способів купівлі BTC постійно збільшується, що дозволяє людям вибирати найбільш підходящий варіант, який відповідає їхнім потребам. Отже, якщо ви хочете зрозуміти, як інвестувати в Bitcoin, виконайте кроки, описані нижче.

Виберіть біржу криптовалют

Щоб купити Bitcoin або будь-яку іншу криптовалюту, вам знадобиться криптобіржа, де зустрічаються покупці та продавці, щоб обміняти фіатні валюти на цифрові монети і навпаки.

Існує безліч бірж, але як новачок ви захочете вибрати ту, яка поєднує в собі простоту використання, низькі комісії та високу безпеку. Правильний вибір залежить від безлічі різних факторів, і, мабуть, найважливішим з них є розташування біржі криптовалют.

Біржі по всьому світу підпадають під дію різних державних юрисдикцій, що потребує обов'язкових процедур «Знай свого клієнта» (KYC) та «Боротьба з відмиванням грошей» (AML). Ось чому — щоб створити обліковий запис та почати торгувати на певних централізованих біржах — ви повинні надати особисту інформацію.

Існує кілька різних типів бірж — централізовані біржі, децентралізовані біржі (DEX) та однорангові біржі. Централізовані криптобіржі — це онлайн-платформи, на яких ви створюєте обліковий запис із вибраними вами даними для входу. Ви також повинні надати певну особисту інформацію залежно від біржі та регіону.

На централізованих біржах ви можете відправляти кошти на цю платформу у вигляді криптовалюти або грошей з банківського рахунку та можете торгувати цими коштами на платформі, включаючи купівлю та продаж Bitcoin. Залежно від біржі, ви можете торгувати безліччю різних типів криптоактивів на одній основній платформі. Однак, одна з проблем цієї моделі полягає в тому, що технічно ви не утримуєте свої кошти, коли вони знаходяться на біржі.

DEX, з іншого боку, дозволяють вам здійснювати угоди з гаманця. По суті, DEX складаються з груп об'єднаної ліквідності для різних активів у блокчейні, на якому базується DEX. Наприклад, DEX на основі Ethereum полегшує торгівлю активами на основі Ethereum. Bitcoin сам не може бути проданий на DEX на основі Ethereum, хоча для цього існують певні обхідні шляхи.

Читайте також: Огляд децентралізованої біржі dYdX

Однорангова торгівля або P2P, також є варіантом для купівлі та продажу Bitcoin. Існує кілька платформ для полегшення таких транзакцій, що надають послугу умовного депонування для захисту обох сторін та їх коштів.

На додаток до криптобірж клієнти також можуть купувати Bitcoin через PayPal. Платформа, однак, не дозволяє користувачам відправляти свої Bitcoin за межі екосистеми платформи та не дає користувачам контролю над закритими ключами.

Визначтеся з варіантом оплати

Біржі також різняться за способами оплати. Наприклад, більшість великих платформ дозволяють вам зв'язати свій банківський рахунок для банківських переказів, а також вашу дебетову або кредитну картку. Деякі приймають платежі PayPal, а також Apple Pay.

Коли ви вперше реєструєте обліковий запис та вибираєте спосіб оплати, ви повинні підтвердити свою особу незалежно від того, який варіант ви оберете. Наприклад, зазвичай потрібне сканування посвідчення особи, такого як права водія або посвідчення особи.

Вас також можуть попросити надати відскановані копії додаткових документів, таких як ваш паспорт та підтвердження адреси проживання, залежно від вашої юрисдикції та обраної платформи.

Розмістити замовлення

Ви можете почати купувати Bitcoin після того, як пройшли всі процедури та перевірки, а також внесли гроші на свій рахунок. Цей метод залежить від обраної біржі, при цьому деякі біржі дозволяють купувати або продавати BTC, просто натиснувши кнопку «Отримати» або «Продати» та ввівши суму, яку ви хочете купити (або продати).

Більшість криптовалютних бірж, як правило, надають як мінімум три основні типу ордерів: ринковий ордер, стоп-ордер та лімітний ордер. Натиснувши кнопку «Купити», «Торгувати» або «Новий ордер» на головному екрані біржі ви зможете виконати будь-яку з цих опцій. Після цього ви зможете вибрати один із трьох згаданих варіантів, перш ніж натискати кнопку «Надіслати».

Зберігайте Bitcoin

У той час як великі біржі стають все безпечнішими, індустрія, як і раніше, страждає від хакерських атак і шахрайства. Ось чому Bitcoin-інвестори з великими сумами грошей мають подумати про зберігання своїх BTC самостійно. Досвідчені трейдери з сильними навичками кібербезпеки можуть надати перевагу самостійному керуванню своїми гаманцями, оскільки це дозволяє їм переміщати свої криптовалюти у будь-який час, не прив'язуючись до біржі.

Читайте також: Що таке ходлінг?

Як купити Bitcoin за допомогою кредитної картки

Ви можете купити Bitcoin за допомогою кредитної картки на кількох криптовалютних біржах, але при цьому стягуватиметься комісія. Плата за транзакції — це те, як криптовалютні біржі заробляють гроші, але використання кредитної картки може коштувати вам значно дорожче. Якщо ви вирішите купити BTC за допомогою кредитної картки, з вас може стягуватись комісія брокера.

Крім того, з вашої кредитної картки може стягуватись комісія за транзакцію в іноземній валюті. Ця комісія може становити від 1% до 3% від загальної вартості покупки.

Можливість купувати криптовалюту за допомогою кредитної картки також регулюється політикою емітента кредитної картки (банку, який випустив картку). Наприклад, American Express обмежує покупку валюти за допомогою своєї картки, але поки що дозволяє покупку криптовалюти. Якщо обрана криптовалютна біржа підтримує оплату карткою, процес її використання нічим не відрізняється від покупок в інших інтернет-магазинах.

Де купити Bitcoin: альтернативні способи

Існують інші альтернативні способи покупки Bitcoin:

Крипто-термінали

Криптомати активно з'являються в різних містах по всьому світу, і їхня кількість постійно зростає. Однак ці термінали зазвичай стягують комісію за транзакцію, яка значно вища, ніж на криптобіржах.

Щоб знайти найближчий крипто-термінал, скористайтеся пошуком Google. Заздалегідь подбайте про створення гаманця для отримання Bitcoin, який ви купите. Варто зазначити, що використання криптомату іноді потребує дотримання процедури «Знай свого клієнта» (KYC), а це означає, що потрібні скани (фото) посвідчення особи, а потім очікування підтвердження.

Прийшовши особисто, ви вкладаєте готівку в крипто-термінал, а потім або скануєте QR-код свого гаманця, або отримуєте паперову квитанцію з кодами та інструкціями про те, як перевести кошти в Bitcoin на свій гаманець.

Малоймовірно, що криптомати можна знайти в країнах, де Bitcoin заборонено або оголошено поза законом.

Інвестиційний траст

Інвестиційний траст — це форма колективного інвестування, за якої гроші інвесторів об'єднуються в результаті продажу фіксованої кількості акцій, які можуть мати деякі проблеми з довірою під час його запуску.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), перший в історії інвестиційний інструмент, що публічно торгується, пов'язаний з Bitcoin, дозволяє людям отримувати доступ до криптовалюти без необхідності купувати або зберігати її безпосередньо. GBTC інвестується виключно у Bitcoin та отримує свою вартість від ціни BTC. Grayscale також пропонує різноманітні інвестиційні продукти для інших криптоактивів.

Крім того, є деякі біржові фонди Bitcoin, або ETF, перший з яких, Purpose Bitcoin ETF, був створений Purpose Investments у 2021 році. Придбання Bitcoin-ETF також дає покупцеві доступ до BTC через основні фінансові можливості, хоча тип інвестиційного продукту відрізняється від GBTC.

Покупка акцій деяких компаній також може бути одним із можливих способів інвестування в Bitcoin. Компанія бізнес-аналітики MicroStrategy, наприклад, виділила мільярди доларів свого капіталу на покупку BTC.

Ви також можете придбати акції компаній, пов'язані з Bitcoin, такі як компанії, що займаються майнінгом, або купити акції компаній, які інвестували в Bitcoin.

Скільки Bitcoin потрібно купувати?

Експерти загалом згодні з тим, що криптовалюти не повинні становити понад 5% вашого портфеля. Враховуючи його положення як першу і найбільшу криптовалюту, Bitcoin легко може скласти значну частину цих активів.

Є багато причин, через які експерти вважають, що BTC та інші криптовалюти повинні становити лише невеликий відсоток від портфеля будь-якого інвестора. Одна з причин полягає в тому, що хоча криптовалюти були прибутковими для деяких довгострокових інвесторів, вони, як і раніше, страждають від крайньої волатильності.

Чи варто інвестувати в Bitcoin?

Коли ціна Bitcoin злітає до небес, інвестиції у популярну криптовалюту можуть бути привабливими. І хоча це може бути прибутковим вкладенням, ви повинні бути обережними: це неймовірно нестабільна покупка, і експерти не рекомендують вам виділяти великий відсоток на цей ризикований клас активів.

Якщо ви не впевнені, чи підходить вам інвестування в Bitcoin або інші криптовалюти, подумайте про зустріч із фахівцем із фінансового планування, який допоможе вам зрозуміти, як криптовалюти вписуються у вашу інвестиційну стратегію.

Спочатку інвестування в Bitcoin може здатися складним, але воно стає більш простим, якщо розбити його на етапи. Купівля Bitcoin стає простіше з кожним днем, оскільки надійність бірж та гаманців зростає. Але перш ніж купувати Bitcoin, вам потрібне місце для його зберігання.

У світі криптовалют це місце називається «гаманець», і криптовалютні гаманці бувають різних видів. Різні типи гаманців надають власникам BTC безліч варіантів безпеки, зберігання та доступу. П'ять основних типів гаманців BTC: настільні, мобільні, онлайн, апаратні та паперові гаманці.

Але важливо відзначити, що ваш гаманець технічно не зберігає ваші Bitcoin. Натомість він містить закриті ключі, які необхідні для доступу до Bitcoin-адреси та можливості витрачати кошти. Ці цифрові ключі необхідні для підпису транзакцій, і якщо користувач їх втратить, він по суті втратить доступ до своїх монет Bitcoin.

Типи гаманців

Настільні гаманці

На комп'ютері користувача встановлюється настільний гаманець, що забезпечує контроль коштів, які можна відправити в цей гаманець, і є як повні, так і легкі гаманці. Повні настільні гаманці дозволяють користувачам завантажувати блокчейн повністю та забезпечують незалежне керування безпекою своїх засобів. З іншого боку, легкі гаманці не потребують від користувачів завантаження блоків і можуть бути легко завантажені на портативний пристрій.

Мобільні гаманці

Головна перевага мобільного гаманця в тому, що засоби користувача завжди під рукою. Це може бути зручний спосіб оплати товарів шляхом сканування QR-кодів. У деяких випадках користувачі можуть скористатися функцією зв'язку ближнього радіусу дії свого смартфона, також відомої як NFC, яка дозволяє їм просто прикласти свій телефон до зчитувального пристрою, не вводячи взагалі жодної інформації.

Однією із загальних рис всіх мобільних гаманців є те, що не потрібно запускати повний Bitcoin-вузол. Це пов'язано з тим, що повний Bitcoin-вузол повинен завантажувати весь ланцюжок блоків, який постійно зростає і потребує значного обсягу пам'яті.

Онлайн гаманці

При використанні веб-гаманця закриті ключі користувачів зберігаються на онлайн-сервері, який контролює хтось інший і підключений до Інтернету. Хоча це дозволяє людям легко отримувати доступ до своїх засобів з будь-якого пристрою практично з будь-якої точки світу, завжди існує ризик злому сервера або навіть того, що організація, яка керує службою, отримає контроль над вашими BTC.

Апаратні гаманці

Апаратні гаманці — це спеціальні портативні пристрої, що зберігають закриті ключі в автономному режимі. Існує кілька різних видів апаратних гаманців, але вони дозволяють користувачам зберігати практично будь-яку суму грошей у кишені.

Паперові гаманці

Паперовий гаманець — це дві частини інформації, що виражені в символах, а також QR-коди, згенеровані за допомогою спеціального сервісу. Один із них — адреса гаманця, який можна використовувати для отримання BTC. Інший — це закритий ключ, за допомогою якого ви можете витрачати Bitcoin, що зберігаються за цією адресою.

Більше опцій

Існують інші функції зберігання BTC. Гаманці з мультипідписом вимагають підтвердження з кількох джерел для переміщення або доступу до коштів. Деякі організації також пропонують послуги з зберігання криптовалют, які управляють сховищем коштів клієнтів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.