Що таке бичачий та ведмежий ринок криптовалют?

Які стани бувають на ринку криптовалют? Чим відрізняється бичачий ринок від ведмежого? Відповіді простими словами на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

19 травня 2022 - 14:11
24 листопада 2023 - 21:35
 0  30
Що таке бичачий та ведмежий ринок криптовалют?

Ринки, що знаходяться у стані стабільного та/або істотного зростання, називаються бичачими. Ринки, на яких спостерігається стійкий та/або значний спад, називаються ведмежими. Ці два ринки надають інвесторам свій власний набір як можливостей, так і ризиків.

Насправді не важливо, чи знаходитесь ви в пошуку акцій, нерухомості, криптовалют або будь-якого іншого активу для покупки, ви все одно будете бачити ринки, стан яких можна буде описати одним із двох способів: бичачий або ведмежий ринок. Говорячи простими словами, бичачий ринок — це зростаючий ринок, а ведмежий — падаючий. Зважаючи на те, що ринки щодня або навіть щохвилини відчувають волатильність, обидва терміни зазвичай використовуються для опису:

  • Більш тривалих періодів часу, з переважно висхідною або низхідною тенденцією руху;
  • Значних коливань вгору або вниз (20% – загальноприйнята цифра).

Що таке бичачий ринок?

Бичий ринок (або булл-ран) – це стан фінансового ринку, при якому ціни зростають. Він визначається як період часу, коли попит перевищує пропозицію, тому що більшість інвесторів купують активи. На цьому фоні відбувається зростання цін. Якщо на конкретному ринку спостерігається стрімке зростання ціни вгору, це може бути ознакою того, що покупці оптимістично налаштовані щодо подальшого розвитку подій. Подібні ознаки можуть означати, що розпочався бичачий тренд.

Та частина інвесторів, яка впевнена, що ціни у найближчій перспективі зростатимуть, отримала назву «бики». Коли відбувається зростання інтересу з боку інвесторів, це призводить до залучення додаткових інвестицій, а отже, і подальшого зростання цін.

Оскільки вартість криптовалют значною мірою залежить від довіри з боку великої кількості криптоінвесторів. Існує стратегія, яку широко використовують інвестори - вона полягає в тому, щоб спробувати передбачити настрій інвесторів на даному ринку (поняття відоме як «ринковий настрій»).

Що свідчить про закінчення бичачого ринку?

Варто розуміти, що навіть під час бичачого ринку на ньому можуть відбуватися коливання, корекції та провали. Короткострокові низхідні рухи можна помилково тлумачити, як закінчення бичачого ринку. Щоб цього уникнути, важливо розглядати будь-які потенційні ознаки зміни тренду з більш широкої точки зору. Просто аналізуючи рух ціни в більш тривалих інтервалах часу. Ті інвестори, хто для аналізу використовують більш короткі часові рамки, часто застосовують стратегію «покупки на падінні або просіданні».

Практика показує, що бичачі настрої на ринку не тривають вічно, і в якийсь момент оптимізм інвесторів починає різко падати. Панічні настрої можуть бути викликані будь-чим: від новин про додаткове регулювання криптовалют з боку влади, до непередбачених обставин у світі (як це було з пандемією COVID-19). Різке скорочення вартості може призвести до ведмежого ринку, коли дедалі більше інвесторів вважають, що потрібно забирати свої гроші, оскільки ціни й надалі знижуватимуться. Щоб запобігти подальшим втратам капіталу, інвестори масово продають активи, автоматично обрушуючи їхню вартість на ринку.

Що таке ведмежий ринок?

Ведмежий ринок – це стан фінансового ринку, у якому спостерігається зниження цін. У цей час на ринку пропозиція перевищує попит через страх інвесторів. Песимістично налаштованих інвесторів прийнято називати «ведмедями», оскільки вони не вірять у зростання цін у найближчому майбутньому. На ведмежому ринку торгувати криптовалютою досить складно, особливо недосвідченим трейдерам. Такий стан справ може призвести до великих збитків, і це відлякує інвесторів від повернення на ринки.

Варто зазначити, що момент закінчення ведмежого ринку важко передбачити, як і те, коли буде досягнуто мінімальної ціни. А все тому, що відновлення зазвичай відбувається дуже повільно. Це непередбачуваний процес, на який впливають багато зовнішніх факторів, таких як стан світової економіки, настрої інвесторів, світові події та новини.

Не можна не згадати, що ведмежий ринок також відкриває спектр можливостей. Ось кілька хороших стратегій, які використовуються інвесторами для торгівлі криптовалютами:

  1. Якщо інвестор дотримується стратегії, яка розрахована на довгострокову перспективу, тоді покупка активів під час низхідного тренду може не лише окупитися, а й принести серйозний прибуток у момент, коли настрої на ринку почнуть змінюватися в позитивний бік.
  2. Інвестори, які дотримуються короткострокових стратегій, можуть зіграти на тимчасових стрибках цін чи корекціях. Більш досвідчені інвестори використовують стратегію коротких продажів. Її ще називають «шортити», коли робиться ставка на те, що актив у короткостроковій перспективі втратить у ціні.
  3. Усереднення ціни — це також популярна стратегія серед багатьох криптоінвесторів. Її суть полягає в тому, що інвестор вкладатиме певну суму грошей (скажімо, 100 доларів) щотижня чи місяця, незалежно від того, куди буде рухатись ціна активу. Це розподіляє ризик і дозволяє інвестувати як на ведмежому, так і на бичачому ринку.

Як виникли терміни «бичий» та «ведмежий»?

Як і багато інших фінансових термінів, походження обох термінів до кінця неясно. Проте прийнято вважати, що вони походять від того, як кожна тварина в природі атакує: бики піднімають роги вгору, а ведмеді завдають удару лапами з кігтями вниз. Звичайно, існує обґрунтування і навіть докази цієї теорії походження термінів. Англомовний словник Merriam-Webster є гарним джерелом інформації, де можна знайти відповіді на це та інші питання.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.