Що таке шорт та лонг у трейдингу?

Що означають «шорт» та «лонг» простими словами у трейдингу криптовалют? Де зустрічаються поняття? Як отримати вигоду у маржинальній торгівлі?

9 травня, 2022 - 23:27
10 січня, 2023 - 22:28
 0  6
Що таке шорт і лонг у криптовалюті простими словами
© BROKKER GROUP 2022

Останнім часом трейдинг став важливою частиною криптомиру. Регулярна поява нових майданчиків свідчить про популярність та затребуваність угод на біткоін-біржах. Це пояснюється тим, що торгівля цифровими грошима стала джерелом високого прибутку для багатьох людей.

Однак отримання профіту неможливе без знання основних термінів, пов'язаних із трейдингом. Наприклад, важливо розуміти, що таке лонг та шорт у криптовалюті.

Що таке шорт і лонг

Лонг і шорт є позиції (довгу і коротку, відповідно) у світі крипто-трейдингу. Обидва поняття широко використовувалися на фондовій біржі. Короткострокова угода у разі означала, що її завершення мало розпочатися якнайшвидше. Іншими словами, шортинг починає давати прибуток від падіння курсу. При цьому час шортування може бути довгим: від тижня до місяця.

Процес шортингу виглядає так:

  • Трейдер купує валюту у борг.
  • У нього купують її за поточну (високу) вартість.
  • Він чекає, коли валюта впаде в ціні, і скуповує таку її кількість (за низьким курсом), яку він позичав.
  • Потім повертає валюту, а різницю залишає собі.

А що така інша стратегія? Що таке лонг у криптовалюті?

Довгу позицію, тобто лонг, вважають найпростішою для сприйняття стратегією. Її суть полягає у придбанні з розрахунку підвищення їхньої вартості. Профіт безпосередньо залежить від того, наскільки збільшиться ціна купленого активу. Якщо говорити простими словами, то лонг можна розглядати як формулу «купуй дешево, продавай дорожче».

Де зустрічається поняття шорт та лонг

Така стратегія, як лонг, трапляється на всіх майданчиках. Проте шортинг має на увазі взяття криптовалюти в борг у біржі. Тому потрібно шукати ті платформи, які підтримують маржинальну торгівлю. Найпопулярнішими є:

  1. Binance (найнадійніший і найкомфортніший у використанні майданчик).
  2. Huobi (одна з найбільш платформ, що стрімко розвиваються).
  3. Poloniex (біржа, яка не працює з фіатними грошима).
  4. Bitfinex (майданчик, що значно вплинув на підйом курсу BTC у 2017 році).
  5. OKEx (біржа зі зручним інтерфейсом та більш ніж 500 торговими парами).

Угоди слід укладати лише на перевірених біржах. Маржинальна торгівля підтримується багатьма майданчиками, але не всі мають чисту репутацію, гарантують безпеку і надійність. Шорт та лонг – операції, що вимагають відповідальності та грамотного підходу.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.