Що таке Testnet та Mainnet: тестова та основна мережа блокчейна?

Що таке Testnet та Mainnet? Які функції виконує тестова та основна мережа блокчейну? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

8 червня 2022 - 20:52
24 листопада 2023 - 21:43
 0  44
Що таке Testnet та Mainnet: тестова та основна мережа блокчейна?

Перед повноцінним виведенням блокчейн-проекту на ринок криптовалют, його розробники виконують перевірку мережі на стабільність та наявність помилок. Для тестів залучаються зацікавлені користувачі, які отримують винагороду за свою працю. Це необхідно, щоб остаточно завершити підготовку блокчейна до релізу, і тим самим уберегти репутацію проекту від негативних відгуків.

Що таке Testnet та Mainnet

Тестова мережа (англ. Testnet) — це поняття, яке визначає стан протоколу (або мережі блокчейна), коли він ще не запущений і не функціонує на повну потужність. Тестова мережа використовується програмістами та розробниками для перевірки та усунення несправностей у всіх функціях мережі блокчейна. Її не переведуть в стан основної мережі до моменту, поки вони не будуть впевнені, що система є безпечною і готовою до запуску.

Основна мережа (англ. Mainnet) — це термін, що використовуються для опису того, коли протокол блокчейна повністю розроблений та розгорнутий. Це означає, що криптовалютні транзакції передаються, перевіряються та записуються у технології розподіленого реєстру (блокчейн).

Іншими словами, тестова мережа існує лише як робочий прототип для блокчейн-проекту, а основна мережа — це повністю завершена блокчейн-платформа, що дозволяє користувачам надсилати та отримувати криптовалютні транзакції або будь-які інші цифрові дані, записані у розподіленому реєстрі. Тестові мережі зазвичай працюють поверх інших популярних мереж, таких як Ethereum.

Як працює тестова та основна мережа блокчейна?

Зазвичай перед запуском основної мережі блокчейна команда створює первинну пропозицію монет (ICO), первинну пропозицію обміну (IEO) або використовує будь-які інші інструменти, які можуть допомогти проекту зібрати кошти та розширити свою спільноту. Як правило, зібрані ресурси використовуються для розробки прототипів мережі блокчейна, які ретельно випробовуються на етапі тестової мережі. Після виконання виправлень всіх помилок, і в залежності від продуктивності тестової мережі, команда запустить версію блокчейна для основної мережі, яка вже буде повністю розгорнута та функціональна.

У 2017 році багато блокчейн-стартапів вирішили проводити краудфандингові ICO. Для цього більшість із них вирішили випустити свій власний токен стандарту ERC-20 у мережі Ethereum. Потім ці токени розподілялися по гаманцях інвесторів відповідно до їхнього внеску на етапі ICO.

Після завершення краудфандингу ICO та повного розгортання блокчейна команда може випустити свою основну мережу, в якій буде власна нативна монета (у пропрієтарному блокчейні), а не раніше випущений токен ERC-20. У цей момент відбувається процес, відомий як своп (заміна) основної мережі, коли токени ERC-20 обмінюються на монети нового блокчейну. Після завершення свопу основної мережі, токени, що залишилися, зазвичай знищуються, щоб можна було використовувати тільки нові монети.

Незважаючи на популярність Ethereum та стандарту ERC-20, існує безліч інших блокчейн-платформ, що підтримують випуск цифрових токенів (наприклад, Stellar, NEM, NEO, TRON та Waves).

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.