Що таке пресейл криптовалют і як у ньому брати участь

Що таке пресейл криптовалют? Як брати участь у пресейлі токенів? Які бувають види попереднього продажу монет? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

16 червня 2022 - 18:05
3 січня 2024 - 20:25
 0  114
Що таке пресейл криптовалют і як у ньому брати участь
Зображення: brokker.news

Деякі криптопроекти пропонують свої токени зацікавленим інвесторам ще на етапі розробки. Цей процес отримав назву «пресейл» або «попередній продаж» криптовалюти, тому що він відбувається до первинної пропозиції (розміщення) монет (ICO). Саме тому передпродажні токени доступні за набагато нижчими цінами. ICO схоже на IPO крипто-токенів. Останнім часом з'явилося багато критики, оскільки інвестори зазвичай користуються перевагами ICO, накопичуючи велику кількість монет і стаючи тим самим ринковими маніпуляторами.

Пресейл (англ. Pre-sale) — це попередній продаж кріптовалюти до запуску реального ICO. Передпродажні токени найчастіше надаються розробникам, маркетинговим фірмам та заможним приватним особам або інвестиційним групам.

Пресейли вигідні як інвесторам, так і розробникам, особливо якщо проект добре функціонує та швидко розвивається. Попередні продажі криптовалюти використовуються як краудфандинг, надаючи розробникам необхідні кошти для завершення проекту. Для інвесторів це можливість увійти в криптовалюту до того, як вона вийде на загальнодоступний ринок і суттєво подорожчає.

Пресейли також допомагають розробникам поширювати інформацію про свої проекти, привертаючи більше уваги з погляду маркетингу. Захід відіграє вирішальну роль у залученні інвесторів після запуску ICO.

Попередні продажі проводяться з 2009 року, коли був запущений Bitcoin, перша та найстаріша криптовалюта у світі. Ті інвестори, які придбали BTC і зберігали його більше десяти років, сьогодні є мільйонерами.

Види попереднього продажу криптовалют

Існує два види попереднього продажу:

 1. Пресейл тільки для інвесторів: доступний лише для заможних інвесторів, які бажають вкласти у проект великі кошти. Хоча вкладена сума може бути значною, інвестори можуть скористатися перевагами підвищення ціни, як тільки токени з'являться на відкритому ринку.
 2. Загальнодоступний пресейл: такі попередні продажи дозволяють роздрібним інвесторам отримати доступ до токену проекту до його публічного випуску. Проте загальнодоступні попередні продажі не завжди приносять бажану кількість грошей від одиночних інвесторів.

Як брати участь у пресейлі криптовалют

Ви можете брати участь у пресейлі криптовалют, виконавши 3 простих кроки:

 1. Знайдіть і виберіть криптовалюту, яку можна придбати в рамках пресейлу. Повний список таких криптовалют доступний на ресурсах CoinMarketCap або CryptoTotem. Проведіть власне дослідження вибраного проекту шляхом вивчення його веб-сайту, технічної документації та команди розробників. 
 2. Виберіть біржу для покупки монет. Перш ніж створювати аккаунт на платформі біржі та вносити в нього кошти, обов'язково переконайтеся, що це надійна компанія. Виберіть всесвітньо відомі криптовалютні біржі, щоб бути впевненим, що вашими активами керує перевірена третя сторона.
 3. Покупка. Після створення облікового запису та гаманця, все, що залишилося зробити, це знайти пресейл-монету на обраній біржі та придбати токени.

Недоліки участі у пресейлі токенів

Пресейл криптовалют дуже нагадує інвестиції в нерухомість на етапі фундаменту. Поки будівництво повністю не завершено, існує ризик довгобуду. До того ж, до закінчення процесу розробки проекту складно визначити, чи приверне він увагу інвесторів у майбутньому. Незважаючи на те, що у придбанні крипто-токенів під час передпродажу є кілька переваг, таких як нижчий вхідний бар'єр і спекулятивна майбутня оцінка, є й деякі недоліки:

 • Скамкоїни. Пресейл може бути інструментом махінацій та інших шахрайських дій. Дуже ризиковано вкладати гроші у те, що не перевірено чи не доведено. Не кожна криптовалюта виявляється успішною, як Bitcoin, Ethereum та інші;
 • Висока волатильність. Хоча передпродажна вартість монет набагато нижча, ніж ціна на ICO, вона може різко впасти після завершення ICO. Особливо часто це відбувається з шиткоїнами, коли люди не бачать доказів того, що блокчейн, що лежить в основі проекту, приносить користь або вирішує реальні проблеми, що підвищує цінність токена. У цьому випадку інвестори можуть втратити свої зароблені гроші;
 • Кібер-уразливості. Оскільки більшість криптогаманців є кастодіальними (що належать біржі), ніщо, крім протоколів безпеки біржі, не захищає активи користувачів від хакерів. Хакери примудряються викачувати криптовалюту на сотні мільйонів доларів із онлайн-платформ навіть сьогодні.

Приклади успішних пресейлів

 • Tezos (XTZ): Це один із найвідоміших прикладів успішного пресейлу. Він відкрився за передпродажною вартістю 0,47 долара та зібрав понад 200 мільйонів доларів на ICO. XTZ в даний момент торгується за ціною 3,05 долара, що на 549% вище вартості під час попереднього продажу.
 • Filecoin (FIL): FIL був випущений за передпродажною ціною 5 доларів і в даний час досяг 18,96 доларів. Він вийшов на ринок за ціною 11,5 доларів у 2017 році та виріс на 279 відсотків порівняно з вартістю попереднього продажу.
 • Calyx (CLX) — майбутній: Цей проект зробив собі ім'я, створивши пул джерел ліквідності, що дозволяє постачати ліквідність із кількох джерел, що спрощує обмін криптовалют. Проект є дуже перспективним, оскільки власники CLX матимуть право на отримання відсотка від комісій, що сплачуються за проведення транзакцій, що дозволить інвесторам мати вторинне джерело доходу.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.