Що таке стандарт NFT-токенів BEP-721?

Що таке BEP-721 і навіщо потрібний цей стандарт? Де застосовується BEP-721 і чому він такий важливий при створенні NFT? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

13 червня 2022 - 17:23
24 листопада 2023 - 21:44
 0  28
Що таке стандарт NFT-токенів BEP-721?

BEP-721 — це стандарт токенів Binance Smart Chain (BSC), який дозволяє створювати невзаємозамінні токени (NFT). Це розширення стандарту Ethereum ERC-721, одного з найчастіше використовуваних стандартів NFT, і він сумісний із віртуальною машиною Ethereum (EVM). Кожен NFT є унікальним і не замінюється жодним іншим токеном.

Токени BEP-721 дозволяють токенізувати право власності на дані та прикріплювати до них унікальний ідентифікатор. Цей аспект робить токен єдиним у своєму роді і дуже відрізняється від токенів BEP-20. З BEP-20 розробники можуть створювати кілька ідентичних токенів у межах одного смарт-контракту. Однак у BEP-721 кожному токену призначається свій ідентифікатор токена.

Завдяки цим унікальним ідентифікаторам токени BEP-721 можна використовувати для представлення колекційних, незамінних предметів. Користувачі можуть торгувати та передавати ці токени залежно від їхньої ринкової вартості, яка залежить від рідкості або корисності токена.

Токени BEP-721 можуть представляти:

 1. Цифрове та матеріальне мистецтво;
 2. Колекційні предмети;
 3. Внутрішньоігрові предмети;
 4. Фізична власність та нерухомість;
 5. Лотерейні квитки.

Як і для інших токенів Binance Smart Chain, для передачі токенів BEP-721 потрібні BNB для оплати газу. Токени BEP-721 можна створювати на різних платформах в екосистемі BSC, включаючи Binance NFT Marketplace, Featured By Binance, BakerySwap та Juggerworld.

Функції токена BEP-721

В BEP-721 є список функцій, які визначають, як токен взаємодіє з Binance Smart Chain. Деякі з них є досить стандартними і також є в стандарті BEP-20:

  • name: визначає ім'я токена BEP-721, за яким його ідентифікуватимуть інші контракти.
  • Symbol: коротке ім'я токена, схоже на символ тикера.
  • balanceOf: показує баланс токенів певної адреси
  • totalSupply: визначає загальну кількість створених токенів.

  Існує також набір основних функцій володіння, деякі з яких не обов'язкові для включення. Унікальною особливістю NFT є функція метаданих:

  tokenMetadata: ця функція дозволяє включати метадані в токен, який використовується для посилання на файл зображення або інший колекційний аспект NFT.

  Наприклад, кожен CryptoPunk має метадані, що містяться в NFT, які вказують на конкретний NFT в сітці з 10 000 панків. Хоча CryptoPunk не використовує стандарт токенів BEP-721, але метадані вони використовують ідентично.

  Яка ваша реакція?

  like

  dislike

  love

  funny

  angry

  sad

  wow

  Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.