Що таке ріг для майнінгу криптовалют і як його зібрати?

Ріг для майнінгу - пристрій або комп'ютер, розроблений для ефективного вирішення головоломок у криптовалютній мережі, що функціонує на алгоритмі консенсусу PoW.

1 червня 2022 - 13:13
24 листопада 2023 - 21:39
 0  29
Що таке ріг для майнінгу криптовалют і як його зібрати?

Ріг для майнінгу — це потужна комп'ютерна система, здатна ефективно вирішувати складні математичні завдання у межах обраної криптовалютної мережі. Такий блокчейн має працювати на механізмі консенсусу Proof of Work. Пристрій для майнінгу виконує такі функції, як перевірка транзакцій, запобігання шахрайства, а також забезпечення роботи блокчейну відповідно до найновіших технологічних стандартів. До того ж, після завершення перевірки певних «блоків», відбувається карбування нових токенів криптовалюти.

В індустрії криптовалют багато мереж блокчейнів працюють на концепції децентралізації, що виключає контроль з боку будь-якого контролюючого органу. Але ця незалежність, як і раніше, вимагає участі людини. Риги для майнінгу криптовалюти є частиною цього процесу, оскільки вони підтримують роботу криптовалютних мереж, виконуючи всі перераховані вище завдання. Так виконується планомірна емісія криптовалют (мережа яких функціонує за допомогою майнінгу).

Якщо говорити простими словами, то ріг для майнінгу це, насправді, комп'ютер, який був модернізований і налаштований для виконання дуже вимогливих процесів. Без високопродуктивних компонентів неможливо підтримувати роботу блокчейна. Щоб процес майнінгу був ефективним та прибутковим, майнери повинні мати пристрої, які можуть впоратися із системними вимогами конкретної мережі криптовалюти.

В даний час пристрої для майнінгу Bitcoin оснащені спеціалізованим високопродуктивними чіпами ASIC, розробленим спеціально для видобутку цієї монети. Інші криптовалюти, що підтримують ASIC-майнінг також мають чіпи, спеціально розроблені для свого типу монет. Варто відзначити, що деякі криптовалюти вважаються стійкими до ASIC, і їх, як і раніше, можна видобувати з використанням процесора CPU або графічного пристрою GPU (відеокарти) комп'ютера. У цих випадках пристрій для майнінгу може бути не більше, ніж домашнім комп'ютером або ноутбуком.

Коли велика кількість рігів для майнінгу об'єднуються в одному місці — це вже називається майнінг-фермою.

Види рігів для майнінгу

Кожна окрема блокчейн-мережа має власні мінімальні системні вимоги до обладнання для можливості добувати криптовалюту. Головним компонентом кожного ріга для майнінгу є високопродуктивні чіпи.

Зазвичай майнінгові пристрої можна розділити на дві категорії.

  1. Пристрої на основі графічного процесора (GPU).
  2. Установки на основі спеціалізованих інтегральних схем (ASIC).

Пристрої для майнінгу на базі GPU та ASIC чудово справляються з інтенсивними обчисленнями, необхідними для блокчейн-мереж. При цьому ASIC є більш ефективними з огляду на продуктивність.

Риги для майнінгу на базі відеокарт (GPU)

Ріг для майнінгу криптовалют на базі GPU багато в чому схожий на надпродуктивний ігровий ПК. Однак, якщо у звичайних ігрових комп'ютерах використовується одна відеокарта, то у пристроях для майнінгу може знадобитися від двох до кількох десятків таких компонентів. До того ж, якщо для запуску новітніх ігор, крім потужної відеокарти, знадобиться велика кількість оперативної пам'яті, то при майнінгу криптовалют ОЗУ не має великого значення.

ASIC для майнінгу

ASIC-майнери складаються з вузькоспеціалізованого обладнання, яке має велику потужність та швидкість обчислень завдяки гарній оптимізації під потреби конкретної криптовалютної мережі. Вони призначені тільки для майнінгу криптовалют і не можуть використовуватися для інших цілей. ASIC-майнери здатні виконувати складні процеси і при цьому споживають набагато меншу кількість енергії, порівняно з графічними процесорами. Це гарантує максимальну віддачу цих апаратних рішень. 

Наявність декількох відеокарт або ASIC недостатньо для початку процесу майнінгу. До них також знадобляться інші компоненти, такі як блок живлення (БП).

Як зібрати ріг для майнінгу

Щоб зібрати ефективний та вископродуктивний пристрій для майнінгу знадобиться ціла низка компонентів. Підбір цих компонентів зазвичай триває деякий час. Нижче перераховані обов'язкові компоненти для побудови майнінгового пристрою:

  • Материнська плата — повинна мати велику кількість портів PCI Express (x16, x4) для масштабування рига (нарощування кількості відеокарт без необхідності збирати новий майнінг риг). Найпоширенішими платформами материнських плат є Intel, AMD. Однак у продажу вони представлені самостійними брендами MSI, ASUS та іншими;
  • Відеокарта (GPU) — рекомендується купувати останні покоління відеокарт Nvidia (RTX 30) і AMD (Radeon RX). Вони можуть забезпечити високу продуктивність та максимум доходу. Також можна придивитися до флагманських моделей попередніх поколінь графічних адаптерів. Перед покупкою скористайтесь калькулятором майнінгу для прорахунку прибутковості конкретного GPU.
  • Процесор (CPU) — сумісний із сокетом та платформою (Intel, AMD) обраної материнської плати. Потужність процесора не має принципової ролі. Якщо, звісно, ЦП не буде також паралельно задіяний у видобутку монет;
  • ОЗУ — оперативна пам'ять покоління від DDR3, яка сумісна з платформою обраної материнської плати. Кількість ОЗУ не впливає на ефективність майнінгу – 4Gb буде достатньо;
  • SSD або HDD — фізичний диск знадобиться для встановлення операційної системи та подальшого налаштування ПЗ (майнера), а також оптимізації клуні для майнінгу. Рекомендується встановити SSD об'ємом від 128Gb;
  • Блок живлення (БП) — повинен бути потужністю понад 1000Вт, і мати достатньо шнурів для підключення як мінімум кількох відеокарт. При цьому має залишатися вільний запас потужності. У характеристиках конкретної відеокарти вказана споживана потужність для повноцінної її роботи. Рекомендується використовувати БП, який отримав сертифікат із позначенням стандарту захисту (наприклад, 80 PLUS). Так ви убезпечите систему від перепадів напруги та коротких замикань;
  • Корпус — існує кілька видів корпусів для майнінгу – закритого та відкритого типу. На ринку можна знайти як перші, так і другі. Не варто використовувати звичайний корпус від ПК, оскільки він не зможе забезпечити хороше відведення тепла та доступ холодного повітря до відеокарт. Також корпус можна зібрати самостійно, знайшовши в інтернеті схему майнінг-рігу. Закритий корпус повинен мати якісну вентиляцію, щоб уникнути перегрів GPU та інших компонентів. Відкритий каркас важливо розмістити в такому місці, де не буде вологи;
  • Операційна система + ПЗ — новачкам підійде стандартна ОС Windows, хоча для більш просунутих майнерів вже існує не одна спеціалізована операційна система з оптимізацією під майнінг. Далі потрібно завантажити та встановити майнер, зробити налаштування та запустити процес видобутку вибраної криптовалюти.
Зверніть увагу, що термін «риг для майнінгу» часто помилково використовується для позначення тільки корпусу, а не всього майнінгового пристрою.

ASIC-майнери зазвичай вимагають пошуку та покупки тільки потужного блоку живлення, який забезпечить безперебійне та безпечне живлення системи.

Скільки коштує купити або зібрати ріг для майнінгу?

Ріг для майнінгу дороге придбання. Вартість компонентів або готових пристроїв коливається кожен день, тому її неможливо точно визначити. Майнінг-риг початкового рівня коштуватиме близько 3000 доларів, а просунута система — близько 10 000 доларів.

Енерговитрати також варто обов'язково враховувати під час прорахування прибутковості. Невелике приміщення, де буде розміщено ріг для майнінгу, має бути обладнане системою вентилювання.

Потрібно враховувати всі ці фактори перед інвестуванням грошей у придбання обладнання для майнінгу. Для спрощення пошуку та налаштування майнінгових ферм ви можете скористатися вже готовими підказками в інтернеті, написаними досвідченими майнерами.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.