Як створити холодний гаманець для зберігання криптовалюти

Детальна інструкція про створення холодного гаманця для надійного зберігання криптовалюти. Опис різновидів холодних гаманців для вибору потрібного.

9 травня 2022 - 20:16
24 листопада 2023 - 21:21
 0  32
Як створити холодний гаманець для зберігання криптовалюти

Власникам криптовалюти важливо забезпечити збереження своєї цифрової власності. Враховуючи вартість деяких активів, їх втрата може завдати серйозних фінансових збитків. Саме холодні гаманці вважаються найнадійнішим варіантом зберігання криптовалюти, тому кожен власник цифрових активів повинен знати, що це таке і як цим користуватися.

Варіанти холодних гаманців

Цифровий гаманець – це спеціальне ПЗ, що дозволяє зберігати цифрову валюту та здійснювати з нею різні операції. Контроль доступу до криптоактивів, що зберігаються в гаманці, здійснюється блокчейном. Тому, щоб підтвердити право на керування цифровими засобами, потрібно мати спеціальні ключі.

Криптографічний ключ – це унікальний буквено-цифровий код, який може бути:

  • Публічним – нагадує розрахунковий банківський рахунок. Використовується для поповнення балансу гаманця та отримання платежів від інших користувачів.
  • Приватним – порівняємо з ключем від банківського осередку. Необхідний для повного контролю над цифровими активами, що зберігаються в гаманці.

Звідси можна зробити простий, але дуже важливий висновок, який повинні запам'ятати всі власники криптовалюти: цифровими активами володіє не той, хто має гаманець, а той, хто має приватний ключ до нього.

Усього є два види гаманців:

  1. Гарячі – десктопні, мобільні, онлайн.
  2. Холодні – десктопні, фізичні носії, апаратні сховища.

Розрізняються вони між собою тим, що перші постійно (або дуже часто) підключені до мережі, а другі – працюють у режимі офлайн. Ще гаманці можна поділити на мультиваютні та одновалютні. З назви зрозуміло, що одні мають на увазі зберігання різних цифрових активів, а інші підходять для збереження певної криптовалюти.

Інструкція зі створення гаманця

Якщо ви не знаєте, як створити холодний гаманець для криптовалюти, спочатку вам потрібно визначитися яким він буде:

  • Апаратний – сховище у вигляді флеш-карти зі спеціальним ПЗ. Ключі в такому гаманці створюються програмою і є повністю конфіденційними. Самостійно його зробити неможливо, але можна придбати у компаній, що спеціалізуються на їхньому виробництві. При покупці важливо вибрати надійного та перевіреного виробника, а також уникати посередників. Наприклад, можна звернутися до Ledger, Trezor, KeepKey, CoolWallet S або будь-якого іншого виробника.
  • Десктопний – насправді це додаток для ПК або ноутбука. Щоб зробити холодний гаманець для криптовалют такого зразка, потрібно встановити на ПК спеціальне ПЗ, яке пропонують багато виробників, а також криптобіржі. Далі слід зашифрувати гаманець за допомогою пароля. Після цього на ньому можна виконувати операції – поповнення, перекази. Після виконання всіх транзакцій слід перервати з'єднання комп'ютера з інтернетом, і знову запустити встановлене ПЗ, щоб здійснити зміну пароля і зробити запасні копії dat файлів.
  • Фізичний – являє собою аркуш паперу, на якому зафіксовані всі дані, необхідні для роботи з цифровими грошима (адреса гаманця, ключі). У цьому випадку вся інформація щодо доступу до криптовалюти повинна бути видалена з мережі, щоб хакери не змогли цим скористатися. Важливо враховувати, що такий метод зберігання не є безпечним, оскільки записи можуть бути пошкоджені або загублені. У такому разі доступ до монет буде заблоковано назавжди.

Загалом кожен холодний гаманець має свої плюси та мінуси, тому перед тим, як створювати його і заводити туди криптовалюту, важливо добре вивчити всі його особливості.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.