Мода та NFT створюють міцні та взаємовигідні партнерські відносини

Співпраця між індустрією моди та NFT вже показують перші результати. Обидві сфери не лише залучають нових клієнтів, але й успішно впроваджують криптовалюти та Web3 у повсякденне життя.

20 Липень 2022 - 08:38
24 листопада 2023 - 22:03
 0  17
Мода та NFT створюють міцні та взаємовигідні партнерські відносини

Світ моди все більше починає використовувати NFT. Звичайно, скептики можуть продовжувати стверджувати, що NFT «некорисні», проте модні будинки, схоже, не отримали повідомлення про це, оскільки все більше їх число почали пропонувати ці токени як частину своїх колекцій і продуктових лінійок.

Насправді, список модних фірм, які так чи інакше використовують NFT, став досить великим, включаючи такі світила, як Balmain, Philipp Plein, Gucci, Prada, Salvatore Ferragamo, Rebecca Minkoff, Burberry, Diesel, Guerlain та багато інших. І у багатьох відношеннях NFT і мода становлять природну пару, хоча б тому, що і те, й інше зосереджено на рідкості та статусі.

Однією з великих переваг використання NFT у моді є те, що це дозволило індустрії залучити нових клієнтів, людей, які в іншому випадку, можливо, не витратили б гроші на певні бренди. І, принаймні, деякі будинки моди сприймають NFT як нову реальність, ці відносини можуть також працювати в іншому напрямку, коли мода служить залученню нових людей до NFT та цифрових валют.

Fashion та NFT: ідеальне поєднання

Швейцарська модна група Philipp Plein була однією з перших, хто впровадив NFT та криптовалюту в галузі, почавши приймати криптоактиви як форму оплати у серпні 2021 року. 

Ця участь розширилася до використання NFT у квітні поточного року, коли група запустила концептуальний магазин у Лондоні, який пропонує покупцям незамінні токени, що представляють реальні товари, які вони купують у магазині. Для самого Пилипа Плейна це має велике значення для бізнесу, оскільки мода та NFT є формою мистецтва.

«Це означає, що і те, й інше — це спосіб висловити себе, свої почуття чи ідеї. Якщо ми додамо розкішні бренди в суміш, NFT також стануть символом статусу », — сказав він.

Те, що мода та NFT переплітаються один з одним на базовому рівні, підтримується і самою індустрією NFT, і співзасновник Rarible та головний директор зі стратегії Алекс Сальников згоден з тим, що рідкість та художній вираз — дві великі області перетину.

«Індустрія моди та NFT часто обертаються навколо одних і тих же основних принципів художнього самовираження, постійних інновацій та рідкості, що створює природне та перспективне партнерство. Я вважаю, що подальша співпраця між двома секторами дозволить обом галузям продовжувати розвиватися новими способами, які раніше вважалися неймовірними, і відкриє нову захоплюючу еру цифрової та фізичної моди, — сказав він.

Судячи з величезної кількості модних брендів, які увійшли до NFT, здається, що «нова ера» повільно зароджується. І хоча деякі компанії тільки почали використовувати невзаємозамінні токени, інші вже визнають, що NFT нікуди не подінуться.

«Для нас це нова реальність, ми твердо віримо, що це майбутнє, і це відбувається зараз», — сказав Філіп Плейн, додавши, що всі майбутні проекти його бренду, ймовірно, включатимуть NFT та криптографію як «невід'ємну» частини.

Тим не менш, модні бренди навряд чи займатимуться лише NFT, оскільки багато хто також експериментує з платформами метавсесвіту. Те саме відбувається і з Філіпом Плейном, який встановив свою присутність у метавсесвіті у лютому.

«Ми придбали нашу землю у метавсесвіті Decentraland більш ніж за 1,5 млн. євро, PLEIN PLAZA, і з того часу займаємося її розвитком. Ми навіть влаштували там показ мод під час тижня моди у Мілані», — сказав Плейн.

Справді, метавсесвіт став важливим елементом індустрії моди: у березні Decentraland провів Тиждень моди Metaverse Fashion Week, на якому були представлені такі бренди, як DKNY, Tommy Hilfiger, Paco Rabanne, Dolce & Gabbana, Etro, Charles & Keith та Prive Porter. свої віртуальні товари Зайве говорити, що незамінні токени були великою частиною заходу, оскільки фестиваль Metaverse в Амстердамі, який відбувся в червні, також значною мірою спирався на NFT.

Вплив криптовалюти та NFT на моду

Говорячи про цифри по обидва боки рівняння, стає ясно, що любов моди до NFT допомогла їй залучити нових клієнтів. За словами Філіпа Плейна, прийняття криптоплатежів у серпні 2021 року призвело до «неймовірних результатів» протягом десяти місяців.

«Коли ми починали, ми приймали 15 валют, а тепер приймаємо 24 різні валюти. Оборот, отриманий за допомогою криптоплатежів на веб-сайті, вже досяг понад 2,5% (від загального обороту), що наближає його до рівня реального способу оплати, — сказав Пилип Плейн.

Плейн повідомляє, що щодо роздрібних точок бренду покупці виявляють великий інтерес до оплати криптовалютою та/або отримання NFT, що створює «додаткові точки дотику» між його магазинами та технічно підкованою демографією.

«Також дуже цікаво те, що середня вартість замовлення, оплаченого криптоактивом, (вище на 187%), ніж інші способи оплати, і 73 клієнти зі 100 (які витрачають криптовалюту) зовсім не знайомі з брендом», — сказав він.

Алекс Сальников також згоден з тим, що зустріч NFT та фешн-секторів дозволила залучити нових клієнтів, творців та шанувальників.

«У Rarible ми співпрацюємо з відомими брендами, включаючи Diesel та G-Star Raw, що дозволило цим брендам познайомитися з новими творцями та шанувальниками Web3. Точно таким же є партнерські відносини між основним сектором моди і простором (NFT), воно також є своєрідними воротами для залучення нових користувачів у світ Web 3.0, — сказав він.

Сальников зазначив, що перетин моди та NFT є взаємовигідним партнерством, яке дозволяє обом галузям ще більше розширювати свою базу користувача. Саме з цих причин він очікує, що це продовжиться в найближчому майбутньому, навіть перед обличчям криптозими.

Він каже: «Ця цифрова революція носить не тимчасовий характер, а скоріше новий етап нашого життя, який продовжуватиме зростати і змінювати способи нашої роботи, творчості та взаємодії один з одним. Це стосується і перетину NFT та індустрії моди, і ми спостерігаємо, як все більше і більше брендів предметів розкоші та стилю життя входять до простору Web3».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.