Що таке криптозима на ринку криптовалют та як її передбачити?

Що таке криптозима? Чим вона відрізняється від ведмежого ринку? Як можна передбачити криптозиму? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

29 червня 2022 - 12:33
26 грудня 2023 - 20:31
 0  26
Що таке криптозима на ринку криптовалют та як її передбачити?

Криптозима — це термін, що описує стан занепаду ринку криптовалют, коли вартість більшості криптоактивів падає, і зберігає цю тенденцію протягом затяжного періоду часу. Цей термін можна порівняти з ведмежим ринком на фондовому ринку. Негативні настрої серед інвесторів сприяють зниженню капіталізації конкретних монет і всього ринку загалом, що безпосередньо впливає на істотне зниження котирувань великої кількості цифрових валют.

Дослідження показують, що криптозими дуже впливають на менталітет інвесторів. Історія цін на криптовалюти допомагає визначити криптозиму, тому що спад ринку може супроводжуватися двозначним відсотковим падінням вартості криптовалют.

Коли настане і закінчиться криптозима?

У минулому ринок криптовалют вже пережив кілька криптозим. Наприклад, з кінця 2017 року до грудня 2020 року ціни на криптовалюту падали і коливалися далеко від попередніх пікових значень. Однак у грудні 2020 року ціни піднялися до рекордних максимумів на значному бичачому ринку криптовалют.

Не існує загальноприйнятих конкретних рекомендацій щодо того, наскільки мають впасти ціни на криптовалюту, щоб сміливо заявляти про початок криптозими. Але лідери ринку та впливові особи, як правило, публічно погоджуються, коли щось почалося, як це було на початку 2022 року.

Через велику волатильність криптовалют неможливо точно передбачити майбутні зміни цін. Проте криптоінвесторам корисно знати, що криптозими трапляються.

Побоювання з приводу криптозим

Хоча на фондовому ринку спостерігається низка злетів і падінь, криптовалюта має набагато коротшу історію — трохи більше десяти років. Цілком можливо, що будь-яка криптозима може тривати вічно. У найгіршому сценарії для інвесторів довгострокова криптовалютна зима може призвести до зниження вартості активів майже до нуля.

Криптовалюти та біржі працюють відповідно до мінімальних фінансових правил. Хоча кілька крипто-компаній потрапили під приціл регулюючих органів, більшість із них працюють без особливого контролю. Нерідко цим користуються шахраї, випускаючи скамкоїни. Також існує ризик отримати суттєві збитки під час зберігання криптовалюти протягом тривалого часу.

Чим криптозима відрізняється від ведмежого ринку?

Термін «ведмежий ринок» зазвичай відноситься до періоду, коли акції дешевшають, часто у поєднанні з економічними факторами. Хоча ведмежий ринок фондових бірж та криптозима можуть збігатися, вони не обов'язково пов'язані між собою.

Ціни на акції визначаються ринковими силами і інвестори покладаються на стратегії фундаментального та технічного аналізу для визначення цільових цін. У випадку з криптовалютами, моделі оцінки ще перебувають у зародковому стані. Це може призвести до серйозної різниці між акціями та криптовалютами.

Однак, як показує криптозима, що почалася в 2022 році, існує ймовірність того, що падіння фондового ринку може статися одночасно з падінням ринку криптовалют.

Криптозима впливає на всі криптовалюти?

Типова криптозима торкається більшості криптовалют представлених на ринку. Хоча можливі винятки. Інвесторам слід закладати ризик несподіваного початку загальноринкового падіння з настанням періоду криптозими.

Як можна передбачити криптозиму?

На жаль, абсолютно точно передбачити, коли почнеться чи закінчиться криптозима неможливо. Важливо стежити за новинами про криптовалюти, а також відстежувати активність співтовариств у соціальних мережах, таких як Telegram, Twitter, Reddit і Discord. До того ж криптозиму можна передбачити за допомогою детального аналізу ринку криптовалют. Так можна отримати уявлення про настрої інвесторів та заплановані інвестиції.

Криптовалюти марні?

Деякі криптоскептики стверджують, що криптовалюти не мають внутрішньої цінності і зрештою впадуть до нуля. З іншого боку, криптоентузіасти очікують, що криптовалютний ринок зростатиме і перетворюватиметься на важливу частину світової економіки. Немає жодних гарантій щодо того, який табір прав чи відповідь виявиться десь посередині. Інвестори та покупці повинні самостійно визначити справжню вартість цифрових активів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.