Що таке фундаментальний та технічний аналіз криптовалют?

Як працює фундаментальний та технічний аналіз? Навіщо вони потрібні? Як правильно аналізувати криптовалюти? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

20 травня, 2022 - 13:45
11 січня, 2023 - 01:29
 0  13
Що таке фундаментальний та технічний аналіз криптовалют простими словами?

Технічний аналіз розглядає закономірності в ринкових даних, щоб визначити тенденції та передбачити, як ринки можуть рухатися у майбутньому. Фундаментальний аналіз — це підхід «загальної картини», який вивчає фінансові показники, спільноту користувачів та майбутню практичну корисність.

Існує безліч методів, які ви можете використовувати для дослідження цікавого для вас активу. Але дві з основних стратегій, які використовують інвестори, називаються технічним та фундаментальним аналізом.

Технічний аналіз фокусується на історичних ринкових показниках активу: вивчаючи ціну та обсяги торгів з часом. Так ви можете зрозуміти, як ринок бачить актив. Він росте чи падає? Люди вкладають гроші чи забирають їх назад? Чи продається він широко та у великих кількостях? Саме такі питання ставить технічний аналіз.

Фундаментальний аналіз, з іншого боку, включає розгляд «основ» активу — це радше загальний підхід. Він включає таку інформацію, як фінансові показники криптовалюти, спільнота користувачів та потенціал запропонованих технологій в реальному світі.

Обидва є цінними методами, які допомагають розуміти інвестиції та можуть застосовуватися до всього, від акцій та облігацій до, звичайно ж, криптовалют. І вони можуть допомогти вам побудувати торгову стратегію та визначити, коли потрібно купити чи продати конкретний актив.

Як працює фундаментальний аналіз?

За допомогою фундаментального аналізу ви можете зрозуміти, актив переоцінений або навпаки недооцінений - його реальну вартість. Чи буде він затребуваний у майбутньому? Наприклад, більшість додатків децентралізованого фінансування (DeFi) працюють на блокчейні Ethereum. Тому, разом з розвитком DeFi, відповідно зростатиме і вартість ETH.

Як працює технічний аналіз?

  • Технічний аналіз — це підхід, що дозволяє приймати рішення після аналізу цифр. Передбачається, що ринок вже проробив роботу з включення всієї відомої інформації про актив, трансформувавши її в поточну ціну та обсяг торговельної активності.
  • Оскільки поточні ціни відображають ринкові сили, такі як попит та пропозиція, фахівці з технічного аналізу вважають, що ціна активу має дати вам уявлення про те, як аудиторія ставиться до нього прямо зараз. Це поняття відоме як «ринкові настрої», і трейдери використовують цей індикатор для прогнозування тенденцій та прийняття інвестиційних рішень. Не зайвим буде визначити, в якому стані зараз знаходиться ринок у бичачому або ведмежому.

Чому вони важливі?

Якщо у вас поки що немає доступу до високорівневих моделей та інструментів, які використовують професійні трейдери, спільне використання обох стратегій може забезпечити повніше уявлення про ваші угоди. Фундаментальний аналіз розглядає більш об'єктивні індикатори потенційної довгострокової вартості активу, такі як мережна активність, варіант використання, бізнес-модель та дорожня карта. Технічний аналіз фокусується безпосередньо на ринковій ефективності активу.

Найчастіше, професійні трейдери криптовалют віддають перевагу одній із двох моделей аналізу. На великих і зрілих ринках зазвичай багато трейдерів обох типів. Трейдер може, наприклад, проводити технічний аналіз за допомогою комп'ютерних моделей, які глибоко вивчають зміни ціни та обсягу, включаючи регресії, індекс відносної сили та дані фондового ринку. Якщо цей актив має тенденцію проходити через досить регулярні цикли підйомів та спадів, технічний аналіз може дати інвесторам уявлення про ритм цих циклів, допомагаючи їм побачити моменти та можливості для отримання вигоди.

Виконання успішних короткострокових інвестиційних стратегій, як відомо, є складним завданням. Історія не завжди повторюється, тому вивчення цінових моделей не обов'язково дасть правильні прогнози, особливо на волатильних ринках. Інвестиції – це вкрай відповідальна та складна тема, тому не варто влазити у кредити та борги заради примарної вигоди.

Всі популярні біржі криптовалют пропонують як найпростіші, так і розширені інструменти для торгівлі. Просунутий інструментарій для торгівлі призначений виключно для досвідчених трейдерів та регулюється правилами конкретної платформи. Варто зазначити, що наш контент призначений для інформаційних цілей і не повинен сприйматися інвестиційною порадою. Інвестування в криптовалюти – це завжди ризик.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам.