Що таке стоп-лосс ордер та як його використовувати?

Що таке стоп-лосс? Як працює цей тип ордерів? Як використовувати стоп-лосс ордер, щоб контролювати можливі збитки? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

24 червня 2022 - 16:08
24 листопада 2023 - 21:50
 0  23
Що таке стоп-лосс ордер та як його використовувати?

Стоп-лосс ордер — це постійний ордер, що розміщується у брокера (на біржі) на купівлю або продаж акцій, товарів, валют та деяких інших активів, коли вони досягають певної ціни. Стоп-лосс призначений захисту інвестора від надмірних збитків під час торгівлі активами. Коли вартість криптовалюти або іншого активу падає нижче за стоп-ціни, ордер стає ринковим і виконується за доступною ціною. Зазвичай трейдери встановлюють ордер стоп-лосс одночасно з покупкою. Рівень стоп-лоссу встановлює ціну продажу, якщо ринок піде проти вас.

Наприклад, трейдер купує актив за ціною 50 доларів та готовий прийняти потенційний збиток у розмірі 10%, тоді він має встановити стоп-лосс на рівні 45 доларів на випадок, якщо ціна активу піде вниз. Це значно допомагає керувати втратами, особливо якщо не було можливості закрити ордер вручну.

Деякі трейдери також використовують стоп-лосс, щоб захистити себе від психологічних обмежень. Іноді може бути важко прийняти втрату, навіть якщо початкові підрахунки показують, що це найкращий вихід. З установкою стоп-лосс немає необхідності думати про продаж у збиток, це відбувається автоматично.

Незважаючи на те, що більшість інвесторів пов'язують стоп-лосс ордер з довгою позицією, він також може захистити коротку позицію, і в цьому випадку актив купується, якщо він торгується вище за певну ціну.

Суттєвим недоліком стоп-лосс ордера є те, що коли вартість активу раптово падає нижче за стоп-ціну, спрацьовує ордер, і криптовалюта (або інший актив) буде продана за наступною доступною ціною. Навіть якщо монета вже торгується значно нижчою від рівня стоп-лосса.

Якщо стоп-лосс ордер на продажу використовується в ситуації, коли клієнт просить брокера (біржу) продати актив, якщо його вартість опускається нижче вказаної стоп-ціни, то в ордері на купівлю стоп-ціна встановлюється вище за поточну ринкову вартість.

Інвестори часто комбінують стоп-лосс з трейлінг-стоп ордером, щоб досягти більшої ефективності. Трейлінг-стоп — це торговий ордер, у якому ціна стоп-лосса фіксується не в певній сумі в доларах, а натомість встановлюється певний відсоток або сума в доларах нижче за ринкову ціну.

Приклади стоп-лосса

Інвестор купує 1 ETH за $2000 і встановлює стоп-ордер на $1800 (збиток трохи більше 10%). Якщо графік піде вниз і досягне позначки $1800, автоматично виставляється ордер на продаж 1 ETH за ринковою ціною.

Трейдер купує 100 акцій XYZ за 100 доларів та встановлює стоп-ордер на рівні 90 доларів. Акції знижуються протягом наступних кількох тижнів і падають нижче за 90 доларів. Стоп-ордер трейдера виконується і позиція продається за ціною $89,95.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.