Що таке прослизання при торгівлі криптовалютами?

Що таке прослизання і чому воно виникає при торгівлі криптовалютою? Які види прослизання існують? Як трейдерам уникнути великих збитків від прослизання? Відповіді на ці та інші питання читайте у нашій докладній статті.

18 Липень 2022 - 12:29
24 листопада 2023 - 22:02
 0  22
Що таке прослизання при торгівлі криптовалютами?

Коли трейдери розміщують ордер на купівлю або продаж криптовалюти на біржі, вони зазвичай очікують, що зазначений ордер буде виконано за точною ціною, яку вони вибрали спочатку. На жаль, цього не завжди можна досягти через проблему, яка називається «прослизанням».

Що таке прослизання?

Прослизання – це різниця між очікуваною ціною угоди та ціною, за якою угода фактично виконується. Прослизання може статися будь-якої миті, але найчастіше воно відбувається в періоди більш різких змін цін на ринку криптовалют (високої волатильності), коли використовуються ринкові ордери. Прослизання також може статися, коли великий ордер виконується, але за обраною ціною недостатньо обсягу для підтримки поточного спреду між попитом та пропозицією.

Як працює прослизання при торгівлі криптовалютами?

Прослизання відбувається, коли трейдерам доводиться погоджуватися на ціну, відмінну від тієї, яку вони спочатку запросили, через рух ціни між моментом виходу ордера (наприклад, для Bitcoin) на ринок та виконанням угоди. Це може відбуватися на всіх ринках, таких як форекс та акції. Прослизання найчастіше зустрічається на крипторинках (особливо на децентралізованих біржах, таких як Uniswap) через високий рівень волатильності цін. Крім того, прослизання також можуть сприяти загальні больові точки, від яких страждає переважна більшість альткойнів, такі як низький обсяг і ліквідність.

Прослизання бувають двох видів:

  1. Позитивне прослизання;
  2. Негативне прослизання.

Якщо фактична ціна виконання нижча, ніж очікувана ціна для ордера на купівлю, це вважається позитивним проковзуванням, оскільки дає трейдерам кращу ставку, ніж вони передбачали. Якщо фактична ціна виконання вища, ніж очікувана ціна для ордера на покупку, це вважається негативним прослизанням, оскільки дає трейдерам менш вигідну ставку, ніж спочатку намагалися виконати. З ордерами на продаж все навпаки.

Занадто велике прослизання може коштувати трейдерам великих грошей. Щоб зменшити, якщо не усунути прослизання, трейдери можуть уникати виконання ринкових ордерів і натомість виконувати лімітні ордери, оскільки ці типи ордерів не погоджуються на невигідну ціну.

З іншого боку, встановлення занадто низького допуску до прослизання (зазвичай ви повинні встановити відсоток від 0,1% до 5%) може означати, що ваша транзакція ніколи не буде виконана, і ви пропустите можливість переведення в готівку (або виведення) під час великого стрибка чи падіння ціни. Встановіть його надто високо, і ви можете стати жертвою випередження.

Прослизання найбільш болісно відбивається на недосвідчених трейдерах, тому важливо розуміти як волатильність криптовалюти, так і особливості біржі, з якою ви маєте справу.

Як розрахувати прослизання?

Прослизання можна виразити двома способами: у доларах і у відсотках. Перед тим, як ви зможете розрахувати відсоток, ви повинні розрахувати суму в доларах. Це можна зробити, віднімаючи ціну, яку ви очікували отримати, від ціни, яку ви фактично отримали.

Більшість торгових платформ висловлюють прослизання у відсотках, тому важливо знати, як виконати цей розрахунок на додаток до розрахунку суми у доларах. Щоб розрахувати відсоток прослизання, розділіть суму прослизання в доларах на різницю між ціною, яку ви очікуєте отримати і найгіршу можливу ціну виконання.

Нарешті, ви множите його на 100, щоб перетворити на відсотки. Найгірша можлива ціна виконання — це лімітна ціна, яку ви встановлюєте під час введення лімітного ордера. Звичайно, це передбачає, що ви розміщуєте лімітний ордер, а не ринковий ордер (докладніше про це нижче).

Формула:

$ прослизання / (LP - EP) x 100 = % прослизання

  • EP = очікувана ціна
  • LP = гранична ціна/найгірша очікувана ціна

Наприклад, скажімо, ви хочете купити один Bitcoin за 47 000 доларів. Однак ви не готові платити більше ніж 47 500 доларів. Ви вводите лімітний ордер, коли ціна становить 47 000 доларів США із граничною ціною 47 500 доларів США. Проте ордер не виконується, доки ціна не підніметься до 47 250 доларів. Ваше прослизання становить $250.

Щоб перетворити цю суму у відсотки, ви ділите 250 доларів США (фактична сума прослизання) на 500 доларів США (різниця між ціною, яку ви очікували отримати, та найгіршою можливою ціною виконання. Результат дорівнює 0,5, що стає 50% при множенні) на 100, щоб перетворити його на відсотки.

Як боротися з прослизанням у торгівлі криптовалютою

Існує кілька порад та прийомів, які повинен знати кожен трейдер, перш ніж почати торгувати криптовалютами.

Найважливіший спосіб обмежити прослизання — розмістити лімітні ордери на криптовалюти замість ринкових ордерів. Ринкові ордери виконуються якнайшвидше за будь-якою поточною ціною, що означає, що ви не можете контролювати, яку ціну ви отримаєте під час виконання ордера.

Тим не менш, ринкові ордери майже гарантовано будуть виконані, особливо при торгівлі популярними криптовалютами, тому що майже завжди буде ордер, що йде в протилежному напрямку вашому ордеру (купівля проти продажу і навпаки).

Лімітні ордери допомагають зменшити прослизання, тому що ви можете встановити максимально можливу ціну, яку ви готові заплатити за криптовалюту, або найнижчу можливу ціну, за якою ви готові продати криптовалюту. Однак вони можуть ніколи не виконатися, тому що немає гарантії, що ціна залишиться в межах встановлених вами кордонів протягом встановленого періоду часу.

Деякі криптобіржі, такі як Coinbase, відображають попередження про прослизання, якщо ви вводите ордер з відсотком прослизання вище певної суми. Попередження Coinbase спрацьовують при прослизанні 2% або вище.

Прослизання може стати серйозною проблемою при торгівлі криптовалютою через волатильність ринку. Коли ціни змінюються швидко, ймовірність того, що трейдер отримає суму, відмінну від очікуваної, висока. Крім того, низька ліквідність може означати раптові різкі стрибки ринкових цін, коли покупці не хочуть платити стільки, скільки продавці хочуть продати. Криптотрейдери повинні бути готові мати справу з прослизанням, навчитися його розраховувати та розуміти, як лімітні ордери можуть допомогти їм зменшити або усунути проковзування.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.