Що таке Web3 гаманці та як обрати найкращий?

Гаманці Web3 стали  незамінними для усіх користувачів цифрових активів. Вони дозволяють безпечно зберігати, управляти та обмінювати цифрові активи.

26 березня 2024 - 10:13
26 березня 2024 - 21:38
 0  24
Що таке Web3 гаманці та як обрати найкращий?
Автор зображення: brokker.news

Але ключове питання - що таке гаманець Web3, які типи існують, і, головне, як правильно його вибрати? Сьогоднішня стаття проллє світло на ці питання.

Що таке гаманці Web3?

Web3 гаманцями є інструменти, призначені для зберігання цифрових активів і взаємодії з технологією блокчейн.  Гаманці Web3 часто плутають з цифровими гаманцями, але вони мають деякі особливості, які відрізняють їх від останніх.

 • Він призначений для підтримки операцій на основі публічних блокчейнів;

 • На відміну від цифрового, працює в децентралізованих мережах, що дозволяє користувачам контролювати й керувати;

 • Має можливість керувати різноманітними цифровими активами;

 • Взаємодіє з різними децентралізованими програмами та протоколами в різних блокчейн-мережах;

 • Гаманці Web3 використовують надійне шифрування для захисту приватних ключів від хакерів та інших сторонніх загроз. 

Існує декілька типів Web3 гаманців:

 1. Браузерні - гаманці, доступні через веббраузер. Вони не потребують інсталяції та доступні з будь-якого місця, де є підключення до Інтернету. Прості у налаштуванні та використанні, навіть для тих, хто не має достатніх технічних знань.

 2. Мобільні - програми, які встановлюються на смартфон і дозволяють керувати криптовалютами будь-де. Крім зручності, мобільні гаманці пропонують високий рівень безпеки. Але вони також можуть бути вразливими до шкідливих програм та інших загроз.

 3. Апаратні - фізичні пристрої, які зберігають приватні ключі в автономному режимі. Це один з найбезпечніших способів зберігання активів, але й найдорожчий. 

 4. Десктопні - програмне забезпечення, яке завантажується на комп'ютер і дозволяє зберігати та керувати криптовалютою. Забезпечує високий рівень безпеки, оскільки приватні ключі знаходяться безпосередньо на комп'ютері. Може бути вразливим до шкідливих програм та інших загроз.

На ринку існує багато різних гаманців Web3, які можна використовувати для управління цифровими активами. Як же вибрати найкращий? Нижче наведено кілька популярних гаманців Web3, на яких ми зосередимося і проаналізуємо їхні можливості, всі плюси й мінуси, а також деякі відгуки користувачів.

Binance Web3 Wallet 

Минулого року криптовалютна біржа Binance запустила гаманець Web3. Для того, щоб отримати доступ до нього, потрібно створити його через додаток біржі. За словами розробників, основними перевагами гаманця є простота, зручність і безпека. Крім інструментів для базових операцій, він також пропонує послуги зі стейкінгу.

Нещодавно вони оголосили про інтеграцію Solana у свій гаманець. Завдяки цьому користувачі можуть надсилати, керувати та обмінювати криптовалюту в мережі Solana. Крім того, вони можуть досліджувати й використовувати різноманітні DApps на основі блокчейну. 

Крім того, в рамках інтеграції Binance представив "dApp Hub" - оновлений користувацький інтерфейс (UI).  Редизайн інтерфейсу об'єднує всі популярні dApps в одній вкладці, надаючи користувачам безперешкодний досвід вивчення та безпечної взаємодії з популярними dApps.  

Однак з Binance та Solana склалася цікава ситуація. Спочатку вони інтегрують блокчейн у свій гаманець, а через кілька днів починають досліджувати новий мемкоїн на базі Solana під назвою BOME. 16 березня Binance оголосив про лістинг мемкоїна, але за день до цього новий гаманець вивів з біржі $2,3 млн токенів SOL і купив $314 млн BOME. Ситуація викликала шквал обговорень і занепокоєння серед користувачів щодо можливої інсайдерської інформації.  

Binance оголосила про початок розслідування, щоб оцінити причетність співробітників біржі до цього випадку. Попередні результати розслідування показали, що людина не мала жодного відношення до біржі, але залишається питання: звідки користувач дізнався? Компанія запропонувала винагороду в розмірі від $100 000 до $5 мільйонів кожному, хто володіє інформацією про правопорушення при лістингу.

На популярній платформі Reddit, користувачі висловлювались про свій досвід з гаманцем. У більшості з них виникала помилка при обміні криптовалюти. Крім того, ще у листопаді учасники спільноти висловили свою думку щодо криптогаманця. На їх думку є декілька пунктів на які потрібно звернути свою увагу: 

 • Втрачається анонімність, оскільки щоб отримати доступ до гаманця необхідно зареєструватись на біржі.

 • Гаманець не такий безпечний, як про нього розповідають розробники. Технологія MPC, яка передбачає зберігання ключової інформації для доступу до активів може дозволити Binance контролювати акаунти користувачів.

 • Розв'язування усіх питань вирішуються за правилами біржі, що турбує спільноту, оскільки Binance мають можливість блокувати активи користувачів. 

MetaMask

MetaMask є одним з найпопулярніших криптогаманців, який налічує понад 100 мільйонів користувачів. Він дозволяє зберігати, надсилати, купувати та обмінюватись цифровими активами. 

MetaMask пропонує ряд функцій: 

 • Зручний інтерфейс

 • Відображення інтерфейсу та метаданих мовою вашого профілю

 • Має декілька функцій безпеки: зберігає приватні ключі користувачів на їх пристроях, під час створення гаманця надається унікальна фраза для відновлення, MetaMask пропонує підтвердження кожної транзакції. 

 • Дозволяє мати повний контроль над своїми активами

 • Завдяки інтеграції з біржами, як Binance, WhiteBIT, OKX дозволяє поповнювати баланс токенів ETH та суміжних мереж.

 • Пропонує безпечний метод авторизації на деяких платформах.

Плюси та мінуси:

Проаналізувавши відгуки користувачів, вони виділяють наступні плюси:

 • MetaMask - чудовий додаток, який підтримує інші основні криптоактиви й сумісний з мобільними пристроями.

 • Я дуже вражений цим програмним забезпеченням. Я інвестор у криптовалюту, і я вірю, що MetaMask забезпечить безпеку моїх монет.

 • Мені подобається їх розширення для браузера і мобільний додаток. Найбільше мені подобається те, що ви можете використовувати його безплатно.

 • Загальний досвід роботи з MetaMask чудовий. За допомогою цього програмного забезпечення дуже легко підключатися до NFT ринків.

Мінуси:

 • Залежність від розширень браузера, які іноді можуть бути нестабільними.

 • Незрозуміла політика виведення коштів у майнінг-пулі. Служба підтримки вводить в оману.

 • Я не зміг знайти спосіб обміну між ланцюжками, і за той короткий час, що я намагався це зробити, я втратив трохи грошей.

Coinbase Wallet

Криптогаманець від американської криптобіржі Coinbase. Він дозволяє користувачам безпечно зберігати та керувати різноманітними криптовалютами, включаючи Bitcoin, Ethereum, Solana, а також інших монет і токенів. Гаманець підтримує децентралізовані додатки (dapps) і NFT, пропонуючи такі функції, як пули ліквідності DeFi, обмін активами на децентралізованих біржах і участь в DAO. Крім того, він співпрацює з апаратним гаманцем Ledger, щоб допомогти користувачам легко перенести активи в офлайн-сховище.

Плюси та мінуси:

Користувачів виділяють наступні плюси гаманця:

 • Простий у використанні: “Простий у використанні для криптовалютних транзакцій і підтримує купівлю криптовалют за допомогою зворотного зв'язку. Легко заробляти з гаманця Coinbase за допомогою рефералів.”

 • Зручний інтерфейс: “Він зрозумілий, добре організований і простий у використанні”

 • Безпечний: “Ви можете безпечно працювати з усією валютою, вносити, конвертувати й відправляти гроші на свою платформу або швидко отримувати їх.”

 • “Супер інтуїтивно зрозумілий і простий для початківців, які бажають легко користуватися керованим вебгаманцем”

Мінуси:

 • Зависока вартість: “це одна з найдорожчих бірж.”

 • Проблеми інтеграції: “Я б віддав перевагу більшому зв'язку з функцією Hardware замість того, щоб пов'язувати гаманець з централізованим сервісом”

Trust Wallet

Trust Wallet - децентралізований гаманець, який дозволяє користувачам зберігати ключі від свого криптовалютного гаманця, забезпечуючи повний контроль над своїми коштами. Він надає доступ до децентралізованих додатків (DApps) і не зберігає жодної особистої інформації. Trust Wallet дозволяє користувачам купувати криптовалюту за допомогою платіжних карток за допомогою партнерів, керувати своїми адресами для надсилання й отримання криптовалюти, а також здійснювати інші операції, такі як торгівля та ставки.

Плюси та мінуси: 

За відгуками користувачів у Trust Wallet наступні плюси:

 • Процес включав низку кроків з безпеки та аутентифікації, якими я залишився задоволений. Я відчуваю, що мої активи в безпеці настільки, наскільки це можливо

 • Він має чистий і простий у навігації інтерфейс. Він має хороші заходи безпеки та хорошу репутацію у сфері безпеки.

 • Підтримується більшістю криптовалютних бірж, швидкий і безпечний мобільний гаманець ERC-20. Користувач може легко переказувати й зберігати в Trust Wallet без будь-яких сумнівів щодо безпеки.

Мінуси:

 • Погано те, що на цьому гаманці є деякі фальшиві валюти й багато шахраїв, які підтримують ці валюти.

 • Ви можете втратити всі свої монети, якщо загубите свій пристрій і ключові фрази.

 • Він має ліміт на зняття коштів, що є дратівливим моментом. Ціни на криптовалюту не є стабільними, тому якщо у когось є невеликий баланс, то він не впевнений, що зможе вивести його завтра чи ні.

Payeer 

Payeer - електронний гаманець, який пропонує широкий спектр послуг для користувачів. Він дозволяє здійснювати онлайн-покупки, миттєві грошові перекази та підтримує різні валюти й криптовалюти. Доступний у більш ніж 200 країнах світу, з такими послугами, як отримання платежів на вебсайтах, автоматичний обмін та інструменти API. Крім того, користувачі можуть відправляти перекази на картки VISA, MasterCard, банківські рахунки та інші електронні платіжні системи. Він також пропонує Payeer Mastercard для зняття коштів і здійснення платежів по всьому світу.

Відгуки користувачів:

 • Сервіс максимально простий, але водночас надійний. 

 • Зареєструватися в системі було дуже просто

 • Зробив транзакцію на $90, одержувач переказу одразу повідомив про зарахування коштів. 

 • Швидкі та зручні транзакції з лояльною комісією, вигідний обмін всередині системи, можливість здійснювати платежі.

Проте були й користувачі, які скаржились на безпеку платформи:

 • Хтось з акаунтом Payeer зламав мій обліковий запис Binance і вкрав мої гроші

 • Усі криптовалютні транзакції на Payeer не є безпечними. Вони не враховують мінімальний баланс криптовалютного депозиту і навіть не повертають кошти власнику рахунку. 

 • Я  втратив всі свої гроші на їхньому сайті, вони раптово змінили мою адресу, щоб вкрасти всі мої гроші.

Підсумок

При виборі гаманця слід враховувати персональні потреби та безпечність. Враховуючи різноманітну кількість криптогаманців, користувачам необхідно ретельно проаналізувати кожен вибір, його плюси та мінуси та відгуки інших користувачів. Обравши найкращий Web3 гаманець ви забезпечите безпечне зберігання, керування та обмін цифровими активами. 

Застереження: Ця публікація містить винятково особисті думки та переконання автора. Редакція не несе відповідальності за зміст та достовірність матеріалів, розміщених у розділі «Блоги».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Владислав Гринів Digital-журналіст. Пишу про Web3, ШІ, блокчейни та криптовалюту.