Криптосвіт у цифрах: Огляд та прогнози на 2024 рік

У 2024 році ринок криптовалют продовжить розвиватися, а інтерес до нього з боку інвесторів та користувачів тільки зростатиме. Давайте проаналізуємо криптосвіт більш детально.

27 грудня 2023 - 16:14
15 лютого 2024 - 16:09
 0  213
Криптосвіт у цифрах: Огляд та прогнози на 2024 рік

27 грудня Bitcoin (BTC) здивував криптоінвесторів тим, що перевищив позначку в 43 000 доларів за монету. У листопаді інші криптовалюти наслідували його приклад і також виросли в ціні. Однією з рушійних сил такої тенденції є Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC), яка , схоже, взяла курс на схвалення біржового фонду, орієнтованого на Bitcoin, або спотового біржового ETF. До слова, інші світові регулятори, продовжують вживати суворі заходи щодо цифрових активів.

Цього місяця уся увага інвесторів прикута до Bitcoin та інших криптовалют, оскільки, є велика ймовірність схвалення першого криптовалютного спотового біржового фонду (ETF) для торгівлі на великій американській біржі. Ми також можемо спостерігати, як регулятори очищають криптовалютну індустрію, викорінюючи деяких недобросовісних людей, включаючи екс генеральних директорів: Сема Бенкмана-Фріда (криптобіржа FTX) та Чанпен “CZ” Чжао (криптобіржа Binance).

Оцінка перспектив різних криптовалют

Потенційне зниження домінування Bitcoin з приблизно 54% до перевіреного рівня підтримки близько 40% ще більше зміцнює оптимістичні прогнози щодо Ethereum, Solana та WhiteBIT Coin. Значне зростання Bitcoin, що розпочалося в жовтні, було суттєвим: лише за останній місяць провідна криптовалюта збільшила свою вартість приблизно на $10 000. Криптоаналітик Hitesh.eth заявив, що після шестимісячної “нерухомості” курс найпершої монети буде зростати. Це приємна новина, оскільки всі поціновувачі криптовалют чекали на активні зміни у ринкових тенденціях. 

Чи очікувати зростання, чи зниження криптовалют?

Для визначення цього потрібен аналіз. Розглянемо найпопулярніші криптовалюти та що вони пропонують з точки зору аналітиків та чому важливо звертати увагу саме на них.

Bitcoin (BTC)

Розгляньмо першу монету у світі криптовалют — Bitcoin, який також відомий як одна з найпопулярніших цифрових активів. Треба взяти до уваги, що не всі інвестори обирають його через високу вартість. Починаючи з початку цього року, вартість Bitcoin  відновилась, але  все ще лишається на 45% нижче його історичного максимуму, досягнутого в листопаді 2021 року, що становило понад $68 000. Ціна Bitcoin зросла більш ніж на 8% у листопаді та приблизно на 120% з початку року.

Цікавий факт:

 • Сфокусований на використанні Bitcoin для стейкінгу(зберігання криптовалюти для отримання винагороди) проєкт Babylon залучив $18 млн у раунді фінансування Серії А під керівництвом Polychain Capital і Hack VC. Про це повідомляє The Block. Проєкт Babylon, пропонує можливість зберігати свої BTC за допомогою механізму Proof-of-Stake та отримувати з цього прибуток. Основна мета протоколу — підвищення безпеки інших блокчейнів.

Bitcoin (BTC) Ціна BTC. Джерело: TradingView

Що чекає на Bitcoin?

Два сценарії для Bitcoin:

 1. Багато аналітиків та ентузіастів вважають, що, оскільки наближається халвінг(halving) BTC, це вплине на його вартість. Співзасновник MicroStrategy Майкл Сейлор наголошує, що попит на BTC може зрости вдесятеро до 2024 року, а ціна виросте до $350 000. 
 2. Однак існують і "ведмежі" погляди: інвестор Марк Мобіус прогнозує значне падіння ближче до 2024 року, припускаючи, що Біткоїн може впасти в ціні до $10 000.

Ethereum (ETH)

Друга по популярності є Ethereum й у грудні монета порадувала інвесторів, досягнувши позначки $2,276, оскільки вони впевнені, що потенційне схвалення спотовому Bitcoin ETF, також відкриє двері для спотового Ethereum ETF.

Ethereum (ETH) Ціна ETH. Джерело: TradingView

Цікавий факт:

 • У блокчейні Ethereum існує протокол кредитування під назвою Aave. Кредитори можуть отримувати винагороду, додаючи різні активи на основі Ethereum у пули ліквідності, тоді як позичальники можуть використовувати схвалені активи як заставу за кредитами.

Два сценарії прогнозу для Ethereum:

 1. На думку аналітиків Cointribune, актив може досягти нових максимумів, очікувана ціна коливається від $2 300 до $2 500. Якщо тенденція до зростання збережеться, то у 2024 році вона може перевищити $3 000, що означає зростання приблизно на +32%.
 2. Однак нездатність подолати позначку $2 300 може призвести до повернення до $2 000, що означає потенційне падіння приблизно на -12%.

Solana (SOL)

 • Ціна Solana (SOL) зросла на 15% за місяць, на що, ймовірно, вплинули коментарі генерального директора Ark Invest Кеті Вуд, яка похвалила високу швидкість і низьку вартість криптовалюти в порівнянні з Ethereum.

Цікавий факт:

 • 23 грудня у Києві відбулося зібрання українського ком'юніті Solana - Solana Community Meetup. Основна мета події полягала в формуванні та підтримці спільноти Solana в Україні, обміні ідеями та розробці планів для подальшої співпраці.

Solana (SOL) Ціна SOL. Джерело: TradingView

Два сценарії прогнозу ціни на Solana:

 1. На думку аналітиків з Changelly, до кінця 2023 року ціна Solana коливатиметься від $64,48 до $70,97 та закріпиться аж до кінця січня із такою відміткою.
 2. Аналітики Analyticsinsight.net вважають, що Солана залишається найкращим вибором серед альткоїнів у 2024 році, націлившись на $200. До слова, зараз Solana торгується із відміткою $112 за одиницю.

WhiteBIT Coin (WBT)

 • WhiteBIT Coin (WBT) - нативний актив однієї з найбільших європейських криптовалютних бірж  - WhiteBIT. За рік ціна WBT зросла більш ніж на 35% і наразі становить $5,69. Стабільне зростання ціни пояснюється “бичачими” настроями та розвитком біржі, яка впроваджує нові функції, такі як інтеграція гаманця Web3 для входу та поповнення балансу.

Цікавий факт:

 • Просвітницьке шоу про криптовалюти та блокчейн ВуНі, засновником якого є CEO криптобіржі WhiteBİT, Володимир Носов, стало переможцем премії Davos Communications Awards 2023 у номінації “Комунікації в епоху крипто”.

WhiteBIT Coin (WBT)Ціна WBT. Джерело: TradingView

Два сценарії прогнозу WBT:

 1. На думку аналітиків Ambcrypto, WBT може досягти $9,25 у 2024 році, з діапазоном цін від $5 до $7 і середньою ціною близько $6.
 2. Аналітики Coincodex вважають, що ціна WBT знизиться досягнувши $5,47 до кінця грудня та закріпиться до середини січня. За останні 30 днів у WBT було 18 з 30 (60%) "зелених" днів, а волатильність ціни становила 1,89%.

Стейблкоїни відіграють вирішальну роль на ринку криптовалют.

Команда CertiK випустила оновлення під назвою "Зростання стейблкоїнів у нестабільні часи". Згідно із заявою CertiK, ринкова частка стейблкоїнів неухильно зростала протягом останніх п'яти років, і зараз на них припадає близько 80% обсягу криптовалютної торгівлі, порівняно з 40% у 2018 році.

Окрім пом'якшення цінової волатильності, притаманної криптовалютному ринку, стейблкоїни слугують "ще важливішій меті для мільйонів людей: надають фінансовий притулок у періоди економічної та політичної нестабільності".

В оновленому CertiK зазначається, що "в умовах війни, політичних потрясінь, економічного спаду або репресивної податково-бюджетної політики стейблкоіни пропонують все більш привабливий щит від фінансової нестабільності".

CertiK також надає інформацію про "основні типи стейблкоїнів і про те, як вони підтримують свою прив'язку".

Концепція стейблкоїнів

Ідея стейблкоїнів полягає в тому, щоб забезпечити переваги як фіатної валюти, так і світу криптовалют. Наразі стейблкоїни в основному використовуються як хеджування від високої волатильності криптовалютних ринків. Однак, залежно від контексту, вони також можуть використовуватися як стабільна валюта, забезпечуючи більшу прозорість і децентралізацію. Крім того, порівняно з традиційними фіатними валютами, вони забезпечують швидші транзакції та нижчі комісії, що робить їх дуже корисними для повсякденних платежів та міжнародних переказів.

Три найвідоміші стейблкоїни:

USD Coin (USDC) - регульований гравець

USD Coin (USDC) - регульований гравець

На противагу цьому, монета USD Coin, створена у 2018 році консорціумом Center (Circle і Coinbase), також прив'язана до долара США. Вона відома своєю регуляторною відповідністю, прозорістю та залученням фінансових установ, таких як Bank of New York Mellon та BlackRock, до управління своїми резервами.

USDC продемонстрував значне зростання, особливо в секторі децентралізованих фінансів (DeFi), завдяки гнучкості у використанні різних протоколів блокчейну. Наразі USDC є другим за ринковою капіталізацією стейблкоїном з ринковою капіталізацією у 24 мільярди доларів.

Деякі експерти вважають, що USDC може з часом перевершити USDT за ринковою капіталізацією, що відображає його зростаючу силу і вплив у секторі DeFi.

BiLira (TRYB) став другим за величиною стейблкоїном

BiLira (TRYB) став другим за величиною стейблкоїном

Стейблкоїн TRYB від турецької фінтех-компанії BiLira, заснований на Ethereum, прив'язаний до турецької ліри дозволяє користувачам випускати та обмінювати 1 TRYB на 1 TRY. Згідно з даними Coingecko, ринкова капіталізація TRYB за три тижні зросла на 325% до 136,10 млн доларів. TRYB став другим за величиною не прив'язаним до долара США стейблкоїном у світі.

TRYB, схоже, набирає популярності в Туреччині, особливо після запуску пари USDT/TRY на найбільшій турецькій криптовалютній біржі BtcTurk, де обсяг торгів досяг $12,3 млн.

Стейблкоїн UAHg

Стейблкоїн UAHg

UAHg - це цифровий актив, який випускається та обертається в популярних публічних мережевих інфраструктурах (наразі це Ethereum, мережа BNB та TRON). Цифрові активи мають такі переваги, як зручність транзакцій, доступність та інклюзивність. Крім того, сутність токена забезпечує застосування UAHg як носія ринкової, а не спекулятивної вартості.

Згідно з Whitepaper, UAHg відкриває нові горизонти для використання криптовалюти в Україні, забезпечуючи стабільний і надійний механізм для проведення різноманітних транзакцій. UAHg стає ідеальним інструментом як для досвідчених користувачів криптовалюти, так і для тих, хто робить перші кроки в цьому напрямку. Починаючи з середини грудня, користувачі можуть почати використовувати цифрову гривню на різноманітних платформах.

Стейблкоїн UAHg Джерело: офф сайт UAHg

Стейблкоїни мають потенціал для забезпечення стабільності, прозорості та ефективності економіки, особливо в часи економічних та політичних викликів. Впровадження та використання стейблкоїнів може розширити можливості людей і сприяти розвитку фінансових систем у різних країнах.

Завершальні думки

Криптовалютний ринок продовжує вражати своєю динамікою і непередбачуваністю. Різні криптовалюти, демонструють різні тенденції в цінах, привертаючи увагу інвесторів і аналітиків.

Крім того, стейблкоїни виявляються важливим інструментом для забезпечення стабільності в умовах волатильного криптовалютного ринку. Їхня ринкова частка стрімко зростає, а їхній вплив на фінансову стабільність важко переоцінити.

Розвиток і прийняття стейблкоїнів може зіграти ключову роль у формуванні майбутнього фінансового ландшафту для економіки у всьому світі.

Застереження: Ця публікація містить винятково особисті думки та переконання автора. Редакція не несе відповідальності за зміст та достовірність матеріалів, розміщених у розділі «Блоги».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Катерина Романенко Розширю ваше розуміння про Web3 та цифрову економіку.