Оновлення Dencun в тестовій мережі Ethereum провалилося через несподівані проблеми

Розробники зазначили, що причиною проблем із завершенням оновлення, ймовірно, стала низька активність та застаріле програмне забезпечення у деяких валідаторів мережі.

17 січня 2024 - 13:36
 0  34
Оновлення Dencun в тестовій мережі Ethereum провалилося через несподівані проблеми
Зображення: brokker.news

Довгоочікуване оновлення Ethereum під кодовою назвою «Dencun» було активовано на тестовій мережі Goerli в середу, але не досягло фіналізації у запланований час.

Як показують дані блокчейну, оновлення було розгорнуто о 8:32 за Київським часом, але не знайшло консенсусу і не було завершено на тестовій мережі. Розробники сподіваються виправити ці проблеми найближчими днями.

Ймовірними причинами цих труднощів стали низька активність учасників та використання застарілого програмного забезпечення деякими валідаторами мережі.

Фіналізація в контексті блокчейну означає незворотність транзакції після її підтвердження та додавання до блоку. Тестова мережа є копією реальної блокчейн-мережі, яка використовується для тестування додатків і важливих оновлень перед їх впровадженням в основній мережі.

Dencun на Goerli є частиною трифазного плану впровадження нового, більш економічного способу зберігання даних в основній мережі Ethereum. Цей метод, який називається «протоданкшардинг», має збільшити пропускну здатність для доступності даних та зменшити вартість транзакцій для блокчейнів другого рівня. Ці допоміжні мережі активно розвивались впродовж останнього року як альтернатива обробці транзакцій на основній блокчейн-мережі Ethereum, але аналітики зазначають, що їхнє зростання гальмується високими витратами на зберігання даних в рамках поточної системи.

Наступний етап оновлення Dencun має відбутися найближчими тижнями на тестовій мережі Sepolia, а потім на Holesky.

Dencun стане найбільшим оновленням (технічно «хардфорком» у термінології блокчейну) для Ethereum з моменту активації Shapella у березні минулого року, яке уможливило виведення стейк-ефіру stETH. Це стало другим важливим кроком на шляху переходу Ethereum на механізм консенсусу Proof-of-Stake, що є більш енергоефективним, ніж раніше використовуваний Proof-of-Work.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.