Крипто тиждень: скандал навколо Ethereum, новий проєкт від Tether CEO та ринкова капіталізація стейблкоїнів

Як пройшов черговий тиждень у криптовалютному світі і як індустрія готується до майбутнього халвінгу Біткоїна? Ці та інші теми обговорюються в сьогоднішній статті.

19 квітня 2024 - 12:37
20 квітня 2024 - 23:31
 0  36
Крипто тиждень: скандал навколо Ethereum, новий проєкт від Tether CEO та ринкова капіталізація стейблкоїнів
Автор зображення: brokker.news

Вже за кілька днів відбудеться халвінг Біткоїна, але, незважаючи на це, криптоіндустрія продовжує дивувати нас новинами не лише про головну криптовалюту, але й про нові проєкти, активності та скандали.

“Ти попав. Десять год тюрми”

Минулого року інженер з безпеки Шакіб Ахмед був заарештований за звинуваченням у шахрайстві та відмиванні грошей після того, як федеральні чиновники заявили, що він викрав $9 мільйонів з DEX, розташованої на Solana, яка, як виявилося, належала Crema Finance. У грудні зловмисник визнав себе винним за одним пунктом звинувачення в комп'ютерному шахрайстві.

Як з'ясувалося, Ахмед вкрав понад $12 мільйонів з двох різних децентралізованих криптовалютних бірж (DEX), створених на Solana. Нещодавно федеральний суддя засудив його до трьох років ув'язнення і трьох років умовного звільнення під наглядом. Він також повинен буде конфіскувати $12,3 мільйона і виплатити $5 мільйонів компенсації як частину свого покарання.

Прокурори вимагали ув'язнення шахрая на термін до 4 років, зазначаючи, що максимальний термін, передбачений законом, становить п'ять років. Однак, згідно з меморандумом про вирок, поданим минулого тижня, Ахмед визнав свою причетність, визнавши свою провину і повернувши доходи від хакерських атак, і тому має право на "дещо менший вирок, ніж передбачено Керівними принципами".

Адвокати Ахмеда наполягали на відсутності тюремного ув'язнення, аргументуючи це тим, що він не лише визнав свою відповідальність, але й добровільно розкрив інформацію про злам Nirvana Finance прокурорам.

"Шакібу вже було висунуто обвинувачення за злам криптобіржі, і уряд запропонував Шакібу угоду, щоб він визнав себе винним у цьому зломі. Хоча Шакіб знав, що розкриття іншого злому призведе до додаткових наслідків і може скасувати вигідну для нього угоду про визнання вини, він все одно добровільно зізнався у скоєнні злому", - йдеться у заяві захисту.

Прокурор США Деміан Вільямс у своїй заяві зазначив, що визнання Ахмеда стало "першим в історії засудженням за злом смартконтракту".

"Незалежно від того, наскільки новим чи витонченим є злом, Офіс та наші партнери з правоохоронних органів зобов'язуються відстежувати гроші та притягати хакерів до відповідальності. І як показує сьогоднішній вирок, час у в'язниці - і конфіскація всієї викраденої криптовалюти - є неминучим наслідком таких руйнівних хакерських атак", - сказав він.

 

Корупційний скандал навколо Ethereum

Журналіст-розслідувач Джеймс О'Кіф опублікував сенсаційне викриття, яке пов'язує Ethereum та її засновників Віталіка Бутеріна та Джозефа Любіна з гучним корупційним скандалом. Звіт був детально висвітлений у відео на YouTube медіакомпанією Simply Bitcoin, і його зміст викликав резонанс у криптовалютній спільноті. 

Звинувачення надійшли від колишнього радника Ethereum Стівена Нерайоффа. Він стверджує, що засновники Ethereum займалися шахрайською діяльністю, яка перевершує масштаби сумнозвісного скандалу з FTX, включаючи змову з корумпованими урядовцями США і маніпуляції з блокчейном для особистої вигоди. Як повідомляється, зазначені дії призвели до мільярдних фінансових втрат і потенційних порушень законодавства про цінні папери.

Колишній радник наводить жахливі випадки залякування і примусу з боку федеральних органів влади, включаючи зустрічі з представниками ФБР. Нерайофф стверджує, що така тактика підкреслює загрозливу динаміку влади й ризики, з якими стикаються ті, хто вирішив виступити проти великих гравців у технологічній та фінансовій галузях.

Ключовим моментом звинувачень Нерайоффа є питання централізації Ethereum, особливо після його переходу на модель proof-of-stake. Перехід Ethereum на модель proof-of-stake викликав питання щодо його цілісності та вразливості до маніпуляцій.

"Morgan Stanley у своєму звіті заявив, що ETH став більш централізованим, перейшовши на proof of stake, оскільки лише чотири компанії керують 60% валідаторів. Якщо ви вважаєте, що не може бути другого кращого, то ви до біса праві, тому що, дивлячись на Ethereum, ми бачимо шахрайство з централізацією і кричущі порушення законодавства про цінні папери", - зазначили в Simply Bitcoin.

У разі підтвердження цих звинувачень, вони можуть мати масштабні наслідки для Ethereum і призвести до втрати довіри до блокчейну.

Ріст ринкової капіталізації стейблкоїнів 

Ринкова капіталізація стейблкоїнів зростає, підкреслюючи, що трейдери вірять, - ціна Біткоїна також зростатиме. Згідно зі звітом KuCoin Research, збільшення притоку цифрових активів пов'язане з майбутнім Біткоїн халвінгом, яке відбудеться дуже скоро. 

У звіті описується, що Tether і USD Coin продовжують зростати, відображаючи підвищений інтерес до криптоактивів серед користувачів. Водночас емісія Binance USD, True USD (TUSD) і PayPal USD (PYUSD) скоротилася, але два найбільших за ринковою капіталізацією стейблкоїни продовжують виходити на ринок.

Аналітики KuCoin Researh зазначають, що "У березні випуск USDT збільшився на 5,825 млрд, а випуск USDC - на 3,803 млрд, продемонструвавши значне зростання порівняно з попереднім місяцем". 

 

Source: KuCoin Research

Збільшення балансу стейблкоїнів спостерігалося на початку березня, ще до того, як Біткоїн досягнув нових історичних максимумів. Аналітики Glassnode відзначають, що найбільший приплив коштів на біржі Tether зафіксував 3 березня, збільшившись на 192% з $806,2 мільйона до $2,466 мільярда станом на 5 березня.

"У цей період, порівняно з іншими стейблкоїнами, співвідношення між USDT на CEX і ціною BTC було вищим".

 

Source: KuCoin Research

Аналогічна ситуація спостерігається і зараз, за даними Glassnode, загальний баланс цифрових активів на всіх біржах збільшився з $19,7 мільярда на 7 квітня до поточного значення в $20,34 мільярда. Такий показник свідчить про те, що трейдери готуються до відкриття нових позицій, очікуючи, що Біткоїн відновить свій висхідний тренд. 

Зростання обсягів стейблкоїнів на біржах та їх ринкової капіталізації історично вважаються хорошими індикаторами для визначення позиціювання трейдерів на ринку.

До того ж це свідчить про новий попит на відносно стабільні цифрові активи. Корисність стейблкїінів також може зростати з появою нових способів використання платежів з їх допомогою. Україна, як провідна країна, що активно розвиває криптоіндустрію, також має власний стейблкоїн, прив'язаний до гривні UAHg. За допомогою цифрового активу користувачі отримують доступ до найбільших бірж, DeFi-платформ, стейкінгових сервісів та багатьох інших додатків.

Крім того, нещодавно вони запровадили програму лояльності для користувачів, а також анонсували кілька інших активностей з такими партнерами, як WhiteBIT, Bitcoin Global, GEO Pay та іншими.

 

Інвестиції у блокчейн-ігри впали на 57%

Індустрія блокчейн-ігор зіткнулася зі складним початком року, оскільки кількість венчурних інвестицій скоротилася майже на 60% до $288 млн, що свідчить про обережність інвесторів.

За даними DappRadar, у першому кварталі галузі вдалося залучити $288 млн фінансування, що на 57% менше, ніж у 4 кварталі 2023 року.

"Дані інвестиції здебільшого були спрямовані на ігри та інфраструктуру web3. Безумовно, це підкреслює період фундаментальної розбудови, спрямованої на збагачення ігрової екосистеми web3". - пише Сара Гергелас, блокчейн-аналітик DappRadar.

Вона також зазначає, що протягом цього періоду було лише дві видатні угоди, які сформували інвестиційну картину: Parallel Studios та Gunzilla Games.

У березні Parallel Studios залучила 35 мільйонів доларів за підтримки Distributed Global, The Operating Group, VanEck та інших. Gunzilla Games також залучила $30 млн на свій майбутній проєкт Off the Grid. Попри сумніви інвесторів, приплив інвестицій у розробку нових ігор і технологічний прогрес "показує, що є багато надій на майбутнє", - сказав Герхелас. 

Новий проєкт від Tether CEO

Паоло Ардойно, генеральний директор Tether, оголосив у своєму X, що компанія знаходиться на етапі відкриття доступу до своєї платформи токенізації для спільноти. Платформа планує революціонізувати середовище токенізації завдяки своїм унікальним можливостям, йдеться в заяві. Вона буде повністю некастодіальною, що дозволить користувачам мати повний контроль над своїми активами. До того ж, підтримуватиметься кілька блокчейнів і типів активів, щоб задовольнити широкий спектр потреб користувачів.

За словами Ардойно, однією з особливостей платформи є те, що вона пропонує високий ступінь персоналізації. Користувачі зможуть адаптувати свій досвід до своїх конкретних потреб, що робить платформу дійсно орієнтованою на користувача. Крім того, платформа стане брендом, що має технічні особливості технології Tether з підтримкою USDT.

Застереження: Ця публікація містить винятково особисті думки та переконання автора. Редакція не несе відповідальності за зміст та достовірність матеріалів, розміщених у розділі «Блоги».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Владислав Гринів Digital-журналіст. Пишу про Web3, ШІ, блокчейни та криптовалюту.