Гонконг схвалив Bitcoin та Ethereum ETF. Які в цього перспективи?

Чому крок гонконзького регулятора розглядається як потужніша позиція порівняно з рішенням американської SEC

19 квітня 2024 - 12:23
19 квітня 2024 - 14:49
 0  45
Гонконг схвалив Bitcoin та Ethereum ETF. Які в цього перспективи?
Автор зображення: brokker.news

Комісія з цінних паперів та ф'ючерсів (SFC), ринковий регулятор Гонконгу, наслідувала кроки США та схвалила біржові фонди (ETF), прив'язані до Біткоїну й Ефіру.

Щонайменше три китайські компанії з управління активами – ChinaAMC (HK), Bosera та Harvest Fund – опублікували в соціальній мережі WeChat (Weixin) повідомлення про те, що вони отримали дозвіл на лістинг спотових біржових фондів Біткоїна й Ефіру в Гонконзі. 

Схоже, що це повідомлення випередило офіційну заяву Комісії з цінних паперів та ф'ючерсів, яка ще не прокоментувала схвалення ETF. 

Чому схвалення Гонконгом ETF – це важливо?

Попереднє схвалення Гонконгом спотових ефірних біржових фондів може дати регіону конкурентну перевагу над США на роздрібному ринку спотових ETF.

В останньому інтерв'ю для The Block Гері Тіу, виконавчий директор гонконгської компанії OSL Securities, зазначив:

"Наразі США не затвердили жодного спотового продукту (з привʼязкою до ETH – прим.авт.). Отже, гонконзькі менеджери, безумовно, знаходяться в дуже хорошій позиції із запуском продуктів ETH в Гонконзі". 

OSL був затверджений в якості першого субкастодіального партнера для BTC і ETH ETF від ChinaAMC. 

Такої ж думки дотримується Анхель Анг, колишній регулятор у Валютному управлінні Сінгапуру та старший радник з питань політики у фірмі TRM Labs, що займається блокчейн-аналітикою. Він дав такий ексклюзивний коментар для The Block:

"Схвалення Гонконгом спотових ефірних ETF випереджає рішення США і є важливою віхою на шляху Гонконгу до того, щоб стати провідним криптовалютним хабом. З меншою кількістю альтернатив для інвестування в Ethereum ми можемо побачити, що ефірні ETF привернуть більший інтерес інвесторів".

Схвалення ETH ETF Гонконгом відбулося на тлі перевірки Комісії США з цінних паперів і бірж (SEC) компанії Ethereum Foundation. 

Ця подія знаменує собою глобальну тенденцію до інституційного впровадження криптовалют, яка прискорилася цього року. Одночасно з цим, в Україні було випущено перший стейблкоїн UAHg, який вже був використаний WhiteBIT, Geopay та Bitcoin Global для запровадження заходів із залучення користувачів. Серед них – активність перед халвінгом, покликана підкреслити важливість цієї події.

Тим часом, сінгапурська компанія QCP Capital, що торгує цифровими активами, заявила в повідомленні для CoinDesk, що ETF розблокують певний інституційний попит в години торгівлі. 

"Учасники, які хотіли отримати доступ до ринку, завжди були обмежені американськими годинами, але тепер у інституційних інвесторів з'явилася альтернатива, що базується в Азії", – зазначили в QCP. "Ми вважаємо, що в короткостроковій перспективі це зумовить бичачий тренд, але існують більш важливі наративи і драйвери, такі як макроекономічні події".

Конкуренція попереду

У той час як ETF від SFC виглядають більш привабливо порівняно з американськими завдяки лістингу біржових фондів, що торгуються на Ефірі, Гонконг має й інші особливості: натуральну підписку та можливість викупу. 

За словами Гері Тіу, очікується, що майбутні спотові Біткоїн та Ефір ETF дозволять інвесторам підписуватися на акції біржових фондів, використовуючи безпосередньо BTC та ETH. 

"Фонд може приймати підписки в натуральній формі, пояснив Тіу. "Це означає, що у вас є інвестор, який має довгу (long) позицію в BTC. Але він не хоче виходити з позиції кошти. Але він хоче обміняти його на інший тип інструменту – наприклад, на інструмент ETF або на частку в фонді, який відстежує ефективність BTC. Тепер у нього з'явився канал для цього".

Тіу додав, що ця функція є важливою, оскільки цього не було зроблено на інших ринках, "особливо на ринку роздрібних фондів".

Гері Тіу також бачить потенційне протистояння у витратах і зборах на ринку Гонконгу. Подібна конкуренція розгорнулася після того, як Комісія з цінних паперів і бірж США схвалила спотові BTC ETF.

Макроекономічні цілі

Інвестор Семсон Моу підкреслив, що схвалення Гонконгом Біткоїн-ETF – це можливість для Азії накопичити більше BTC.

"Гонконгські біткойн-біржові ETF будуть створюватися і викуповуватися в натуральній формі. Це крок назустріч американським ETF. Гонка за накопичення BTC в Азії триває", – написав він у дописі для X.

Схожу тенденцію відзначають і у VanEck. Патрік Буш, криптоаналітик компанії, зазначив, що за нещодавнім накопиченням золота і зростанням цін стоять китайські інвестори:

"Наша команда з золота в VanEck вважає, що параболічне зростання активу значною мірою пов'язане з китайськими придбаннями. Китайські інвестори хочуть мати тверді активи, оскільки їхній ринок нерухомості та фондовий ринок виявилися нестійкими".

Реакція ринку 

Ефект від схвалення Гонконгом біржових фондів ще не відобразився на ринку. 

Ентоні Скарамуччі, колишній помічник Президента США з комунікацій, зазначив, що розвиток цін після створення ETF ще не відбувся:

"Гонконг схвалив Біткоїн та Ефір ETF. Ще не включено до ціни".

На момент написання статті Біткоїн (BTC) торгується на рівні $60 460,02 після тижневого падіння на 10%, яке значно посилилося через атаку Ірану на Ізраїль. 

Чарт BTC/USDT, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT Trading View

 

Ефір (ETH) також знаходиться в пастці ведмежого тренду. За останні 7 днів курс монети знизився на 15%, а на момент написання статті ціна активу впала нижче $3 000.Чарт ETH/USDT, таймфрейм: 4 години. Джерело: WhiteBIT Trading View

 

Примітно, що день запуску гонконгських спотових біржових фондів Біткоїну й Ефіру не розголошується. Незважаючи на це, Гері Тіу стверджує, що день їх запуску вже "дуже скоро".

Схвалення спотових ETF із привʼязкою до Ефіру робить Азію першопрохідцем, підігріваючи фінансову конкуренцію між США і "азіатськими тиграми".

Застереження: Ця публікація містить винятково особисті думки та переконання автора. Редакція не несе відповідальності за зміст та достовірність матеріалів, розміщених у розділі «Блоги».

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Павло Осадчук Web3-розробник: US/Asia Pacific market | 5+ років досвіду роботи в крипті | Трейдер-ентузіаст, адепт споту