Розробники Ethereum стурбовані підвищенням ліміту газу, запропонованого Віталіком Бутеріним

Розробники Ethereum висловлюють стурбованість останньою пропозицією Віталіка Бутеріна підвищити ліміт газу на 33%, посилаючись на занепокоєння щодо зростання розміру стану блокчейну.

12 січня 2024 - 17:20
12 січня 2024 - 17:26
 0  12
Розробники Ethereum стурбовані підвищенням ліміту газу, запропонованого Віталіком Бутеріним
Зображення: brokker.news

Другий за величиною блокчейн Ethereum зараз знаходиться на роздоріжжі через пропозицію його співзасновника Віталіка Бутеріна збільшити ліміт газу.

11 січня Бутерін рекомендував збільшити ліміт газу на 33%, зміна, спрямована на підвищення пропускної здатності мережі. Пропозиція передбачає підвищення ліміту з поточних 30 мільйонів до 40 мільйонів, потенційно дозволяючи більше транзакцій на блок і збільшуючи пропускну здатність мережі.

Концепція ліміту газу розвинулася з моменту створення Ethereum у 2015 році. Спочатку цей ліміт становив приблизно 3 мільйони, але поступово він збільшувався у відповідь на зростання використання та впровадження мережі.

Стан блокчейну ETH, який зберігає баланси рахунків і дані смарт-контрактів, наразі вимагає приблизно 267 гігабайт (ГБ) простору. За даними Blockchair, уся історія блокчейну ще більша, близько 900 ГБ.

Однак ця пропозиція зустріла певний опір. Ключовою проблемою є вплив на розмір стану блокчейну.

Маріус Ван Дер Вейден, розробник Ethereum, висловив ці занепокоєння у своєму дописі в блозі від 11 січня «Чому важко збільшити ліміт газу». Він зазначив, що хоча зберігання даних може бути доступним, збільшення розміру стану мережі може сповільнити процес доступу до даних та їх модифікації.

Вейден також відзначив необхідність остаточних рішень для управління зростанням стану.

Збільшення ліміту газу може призвести до технічних труднощів, серед яких триваліший час синхронізації та складнощі розробки різноманітного клієнтського програмного забезпечення. Співзасновник Gnosis Мартін Кеппельманн зазначив, що вищий ліміт газу також може потребувати більшої пропускної здатності мережі.

Лідер команди розробників Ethereum Петер Сіладьї розділяє ці побоювання, підкресливши компроміси, пов'язані з вищим лімітом газу. Хоча це може покращити пропускну здатність транзакцій, це також може призвести до швидшого зростання стану, уповільнення синхронізації та збільшення мережевих атак і ризиків спаму.

Ліміт газу в Ethereum служить обмеженням кількості газу, витраченого на транзакції або смарт-контракти в кожному блоці. Для забезпечення оптимальної продуктивності мережі вкрай важливо підтримувати розміри блоків.

Валідатори мають можливість регулювати ліміт газу в межах певних параметрів під час створення блоків.

Хоча збільшення ліміту газу теоретично може збільшити пропускну спроможність і пропускну спроможність мережі, це пов’язано з більш високим навантаженням на обладнання та потенційними ризиками для безпеки мережі.

Розробники досліджують потенційні рішення, такі як EIP-4444, яке стосується закінчення терміну дії історії ланцюжка, і EIP-4844, яке зосереджується на доступності зведених даних (роллапів) за допомогою «блобів». Ці оновлення спрямовані на вирішення проблем довгострокового зростання в мережі Ethereum.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.