Криптостартапи все частіше відмовляються від аірдропів на користь бонусних балів

Багато нових криптопроєктів впроваджують системи лояльності з бонусними балами у якості винагороди для підвищення активності користувачів.

8 лютого 2024 - 18:41
 0  39
Криптостартапи все частіше відмовляються від аірдропів на користь бонусних балів
Зображення: brokker.news

На тлі відходу від аірдропів, які не виправдали очікувань щодо залучення та утримання користувачів, набирає обертів нова модель - система бонусних балів. Зміна підходу спричинена декількома факторами:

  1. Низький рівень впливу аірдропів на утримання користувачів: Досвід показав, що аірдропи не суттєво впливають на те, чи залишаються користувачі у проєкті.
  2. Зростаюче регуляторне фокусування на токенах: З боку регулюючих органів збільшується увага до криптовалют, що породжує певні ризики.

Замість аірдропів з'являються програми лояльності, але вони стикаються з критикою через відсутність чіткості. Багато стартапів не пояснюють, як можна використовувати накопичені бали, що викликає невдоволення користувачів та побоювання експертів щодо можливих регуляторних проблем.

Яскравим прикладом цієї тенденції є блокчейн-проєкт Blast, який залучив значну увагу, пропонуючи своїм користувачам бали. Попри відсутність функціонуючого блокчейну, Blast залучив понад 1,3 мільярда доларів інвестицій у криптовалюті від учасників, які прагнуть дізнатися, як використовувати накопичені бали. Деталі обіцяють розкрити 24 травня.

Критики зазначають, що на відміну від аірдропів, які ефективно розподіляли загальну кількість токенів проєкту, бонусні бали не мають такої можливості. Крім того, оскільки більшість програм лояльності не базуються на блокчейні, їхня діяльність залишається менш прозорою. Внаслідок цього оцінити загальний масштаб та вплив цих бонусних балів на ринку стає складніше.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.