ЄС створить новий регулюючий орган для запобігання відмиванню грошей за допомогою криптовалют

ЄС продовжує свою останню тенденцію регулювання криптовалютної діяльності, створюючи новий регулюючий орган, який буде займатися запобіганням відмиванню грошей у криптоіндустрії.

30 серпня 2022 - 09:30
24 листопада 2023 - 22:20
 0  26
ЄС створить новий регулюючий орган для запобігання відмиванню грошей за допомогою криптовалют

У липні 2021 року Європейська комісія опублікувала свою пропозицію щодо шостої Директиви щодо боротьби з відмиванням грошей (AMLD6). Минулого місяця Єврокомісія опублікувала свою версію документа. Тепер парламент обговорить свою власну версію, перш ніж три законодавчі органи ЄС (Комісія, Парламент та Рада) візьмуть участь у пробному обговоренні для досягнення остаточної версії структури.

Згідно з парламентським брифінгом, найважливішим елементом нового законодавства є створення загальноєвропейського органу по боротьбі з відмиванням грошей. Хоча законодавчі органи все ще мають обговорити це, схоже, немає особливих розбіжностей щодо необхідності такого органу та його обов'язків мати прямий контроль над постачальниками послуг для крипто-активів, які розташовані в ЄС.

Стверджується, що цей новий регулюючий орган має повноваження прямого нагляду за фінансовими установами та координуючою роллю в нефінансовому секторі:

Нагляд на рівні ЄС, що складається з моделі маточини та спиці, тобто наглядовий орган на рівні ЄС, компетентний для прямого нагляду за певними фінансовими установами (ФО), непрямого нагляду/координації інших ФО та координуючої ролі для нагляду за нефінансовим сектором як перший крок.

Після затвердження остаточної версії AMLD6 державам-членам ЄС, як і раніше, необхідно буде перенести нові правила у свої правові системи. На відміну від правил, які безпосередньо застосовуються в кожній державі-члені після публікації, директиви не мають юридичної сили доти, доки вони не будуть прийняті кожною країною.

Новий орган боротьби з відмиванням грошей є зміною в минулих директивах ЄС щодо боротьби з відмиванням грошей. У той час як директиви AML 4 і 5 в основному були зосереджені на покладанні зобов'язань зі збору даних на безліч різних організацій (а не тільки на компанії), кожна держава-член могла вільно визначати регулюючий орган, відповідальний за роботу з інформацією. 

Тепер, створивши орган з AML на європейському рівні, ЄС має намір гармонізувати нагляд за AML, а не залишати це рішення на розсуд держав-членів.

З огляду на загальні терміни законодавства ЄС, навіть якщо пробний запуск AMLD6 займе мало часу, малоймовірно, що впровадження цієї системи відбудеться найближчим часом. Оскільки потрібний деякий час, щоб найняти персонал для роботи нового органу AML, його наглядові повноваження будуть здійснюватися регулюючим органом AML у кожній державі-члені.

Яка позиція ЄС щодо криптовалют?

В останні місяці ЄС зосередив свою увагу на криптовалюті, оскільки наближаються до завершення положення про ринки крипто-активів (MiCA) та переказ коштів (TRF). Новий пакет AMLD6 продовжить цю тенденцію.

MiCA буде великою структурою, яка застосовується до всіх криптоактивів (включаючи стейблкоїни), бірж, постачальників криптоактивів та протоколів децентралізованого фінансування. TRF буде застосовуватися до всіх переказів коштів як у фіатній валюті, так і в криптовалюті, і спрямований на запобігання використанню криптовалюти для обходу обмежень AML.

У той час як заборона Proof-of-Work була відхилена в Європейському парламенті, Європейський центральний банк не зацікавлений у перевагах криптовалюти і регулярно радить не використовувати її у своїх оглядах фінансової стабільності.

Згідно з новим дослідженням, проведеним компанією TripleA, що займається платежами за цифрові активи, впровадження криптовалюти перевищує 320 мільйонів користувачів по всьому світу, 43 мільйони з них у Європі. За такої кількості людей, які використовують криптовалюту, настав час для ухвалення законодавства, спрямованого на захист інвесторів від ризиків, пов'язаних із криптовалютою.

Раніше цього місяця Федеральна резервна система США випустила керівництво для банків, які беруть участь або прагнуть брати участь у діяльності, пов'язаній з криптовалютою, що, мабуть, є глобальною тенденцією для наглядових органів.

Яка ваша реакція?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Dmytro Demidko Головний редактор видання BROKKER.NEWS. Криптоінвестор. Активно стежу за криптоіндустрією з 2016 року. Створюю якісний та унікальний контент на тему крипти і всім, що з нею пов'язано. Допомагаю іншим розібратися з тим, з чим уже розібрався сам. Моя основна спеціалізація - цифровий маркетинг, зокрема копірайтинг, дизайн, розробка веб-сайтів та SEO, аналітика і SMM.